Автор Тема: Книгата "Железопътен Моделизъм" на Ердинч Бекиров  (Прочетена 10225 пъти)

marisabg

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Ето един малък подарък от мен
« Последна редакция: 31 Декември 2008, 22:22:15 от marisabg »

Erdinch

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Здравейте искам да ви попитам дали ви е харесало оформлението на корицата направена от мен Ердинч.
Ако имате някакъв коментар относно визията на корицата моля споделете /напишете го/.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
С какво се отваря този sxw файл?

Erdinch

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Не знаеш ли с OpenOffice програмата.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Ядец! Не става!
« Последна редакция: 03 Януари 2009, 10:19:07 от Vlado »

Erdinch

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Ок ще го прочета

Erdinch

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Ето корицата във PDF формат


eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Цитат на: Erdinch link=topic=46.msg16328#msg16328 date=1230994864
Ето корицата във PDF формат

Моето мнение е, че дизайнът е много старовремски като концепция и цветовете са ужасни. Не зная какво ще е съдържанието на книгата, но дори и да е история на нещо, пак може да бъде направено с малко повече игра на Photoshop. Давам само пример - една ефектна снимка на влак първо десатюрирана и после оцветена като покафенелите снимки на баба ти. В този случай можеш да ползваш цикламени букви, или неаполитанско жълти (задължително без ченгелчета - например Helen, Helvetica, Verdana са добри). По-дребните шрифтове може и да са бели. Или пък, ако е съвременен влак като Eurostar, може да бъде в някакъв тюркоаз с ярки акценти. Можеш да използваш и графични елементи като две успоредни линии в кръг или прави върху цялата работа, но трябва да имаш опит и замах. Пробвай, пък ако не стане се обърни към някоя дизайнерска фирма...
« Последна редакция: 04 Януари 2009, 11:30:31 от eurostar »

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Цитат на: eurostar link=topic=46.msg16352#msg16352 date=1231020702
Цитат на: Erdinch link=topic=46.msg16328#msg16328 date=1230994864
Ето корицата във PDF формат

Мисля, че тази тема не е за тук точно, но... Моето мнение е, че дизайнът е много старовремски като концепция и цветовете са ... Пробвай, пък ако не стане се обърни към някоя дизайнерска фирма...
И аз съм съгласен с eurostar ,но го казвам само като мнение.Атрактивните опаковки привличат повече окото,а корицата на книга е такова. ;)

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
За мен по-интересно е какво ще е съдържанието. Колкото до корицата, нещо по-съвременно би било далеч по-привлекателно.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Мдам.И аз истински се интересувам от съдържанието.  ::)

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
тая година корица догодина книга  ;) ;)

Erdinch

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Относно корицата исках да се придържам към визията на Ръководството по жп моделизъм. Малко в по старовременен вид. Но нямам нищо против вашите мнения така че които има желание и свободно време разбира се може да я модернизира в по съвременен /модерен/ вариат. Давайте имате зелена светлина.
И ако някой от вас го направи нека я качи корицата във форума да я видим всички фенове на това прекрасно хоби.
« Последна редакция: 04 Януари 2009, 23:06:29 от Erdinch »

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Ето едно предложение от мен, въпреки, че не знам размерите на корицата и дебелината на книгата (може би трябва да има и междинна част между задната и предната корица)...

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Ердинч,може ли малко инфо какво ще съдържа книгата,нещо подобно на Ю.Ботев ли,но по съвременна ?"Хвърли" малко трошици на гладните хобисти ;) ;D.