Автор Тема: Система за оценка  (Прочетена 25823 пъти)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Система за оценка
« Отговор #15 -: 11 Март 2009, 13:04:04 »
За всичко, това има бутон "Информирай модератор". В крайна сметка и ние пропускаме тук таме някоя тема, къде от липса на време, къде от недоглеждане, къде от махмурлук и т.н. И ние сме хора, така че видите ли нередност просто ни я репортвате и това е нормалното процедиране по въпроса. А не да се ядосваме и да пишем теми по въпроса след това.
В един форум освен модераторите и останали участници би следвало да гледат за нередности и да репортват теми, които не отговарят на правилата на форума.  :good:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Система за оценка
« Отговор #16 -: 11 Март 2009, 13:09:48 »
Брях , пратих чрез тази опция едно изречение , вместо тук - там !!!
Голям майтап стана , таааа ....аз бях и моля модераторите за извинение!!!
 :give_heart: :give_heart: :give_heart:

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
Re:Система за оценка
« Отговор #17 -: 19 Март 2009, 09:39:21 »
От днес оценките, които се дават ще минават през удобрение от администратор. Оценки, които не отговарят на долното няма да бъдат пускани. Надяваме се през по-голямата част от времето дадените оценки да не трябва да изчакват повече от 24 часа.

Друго нововъведение е, че изтриването на собствените мнения вече не е възможно.

Цитат на: Dispatcher link=topic=1475.msg20787#msg20787 date=1236676808
Системата за оценки е пусната. Моля внимавайте като давате оценка, защото веднъж дадена оценката няма възможност да бъде редактирана. Също така давайте оценки само за сделки които бъдат сключени оттук нататък, оценки за стари сделки няма да бъдат признавани и ще бъдат трити. Повече от една оценка за една и съща сделка също няма да бъдат позволявани. Разчитаме на вашата добронамереност при даването на оценки, тъй като следенето на тази част от форума е допълнително усилие за нас. При злоупотреба с оценките ни сигнализирайте веднага. Потребителите, които си позволят подобно нещо ще бъдат санкционирани. И не на последно място бъдете, честни в оценките си, иначе цялото усилие се обезсмисля.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Система за оценка
« Отговор #18 -: 19 Март 2009, 09:54:43 »

Категорично съм ПРОТИВ и на двете ви решения ! - ако ви интересува де...
Както и това да не мога да дам оценка за сделка извършена през форума макар и преди новата с-ма !

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Система за оценка
« Отговор #19 -: 19 Март 2009, 10:03:54 »
Цитат на: Dispatcher link=topic=1475.msg21468#msg21468 date=1237448361

Друго нововъведение е, че изтриването на собствените мнения вече не е възможно.


Това пък какво го наложи????????
... :(
С едно изречение - "казана дума - хвърлен камък!?"

fyut

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Система за оценка
« Отговор #20 -: 19 Март 2009, 10:11:23 »
Цитат на: Dispatcher link=topic=1475.msg21468#msg21468 date=1237448361
От днес оценките, които се дават ще минават през удобрение от администратор. Оценки, които не отговарят на долното няма да бъдат пускани. Надяваме се през по-голямата част от времето дадените оценки да не трябва да изчакват повече от 24 часа.

Друго нововъведение е, че изтриването на собствените мнения вече не е възможно.

Цитат на: Dispatcher link=topic=1475.msg20787#msg20787 date=1236676808
Системата за оценки е пусната. Моля внимавайте като давате оценка, защото веднъж дадена оценката няма възможност да бъде редактирана. Също така давайте оценки само за сделки които бъдат сключени оттук нататък, оценки за стари сделки няма да бъдат признавани и ще бъдат трити. Повече от една оценка за една и съща сделка също няма да бъдат позволявани. Разчитаме на вашата добронамереност при даването на оценки, тъй като следенето на тази част от форума е допълнително усилие за нас. При злоупотреба с оценките ни сигнализирайте веднага. Потребителите, които си позволят подобно нещо ще бъдат санкционирани. И не на последно място бъдете, честни в оценките си, иначе цялото усилие се обезсмисля.
:blink: Аз само не мога да разбера защо администратор ще е последната инстанция одобряваща оценките.  Нямате доверие на хората във форума или какво? Да добавя, САМО ПИТАМ НЕ СЕ ЗАЯЖДАМ, че в последно време всяко мое мнение се тълкува странно от някои съфорумци! Според мен всеки дал оценка на някого, трябва самостоятелно да носи отговорността за нея. Предлагам, да бъде правен арбитраж на оценките и при установяване на злонамереност в действията на оценяващият, същия да бъде санкциониран.


XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Система за оценка
« Отговор #21 -: 19 Март 2009, 10:21:47 »
Смятам, че само негативните оценки и оценките от хора със съмнителни регистрации(евентуално направени само с тази цел) трябва да бъдат разглеждани от модераторите.Всички имаме нужното съзнание и не злоупотребяваме с оценките.Ето аз, например би трябвало моментално да "зашия" плюсовете на Адри,Мишо,Иво,Спас и още една камара хора за минали сделки, но се въздържам да го правя, защото според мен фактът, че съм член на този форум предполага и някаква отговорност, както и спазване на правилата, които ни се определят от модераторите, па макар и не винаги да са правилни и да ми харесват.В крайна сметка това е въпрос на виждане и няма как да разсъждаваме всички еднакво.Ако някой не мисли така, то моля да не се засяга от думите ми - не бих желал да обидя никого, просто гледна точка.  ::)

апропо, забраната за триене означава ли и забрана за редактиране?...защото често си намирам грешки след като съм написал нещо, пък много ме дразни лошият правопис, грешно натиснатите клавиши(то с тез кебапи е често явление  :im_so_happy:)особено когато са мое дело...  :spiteful:
« Последна редакция: 19 Март 2009, 10:25:04 от XRISTO »

ES64U2

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Система за оценка
« Отговор #22 -: 19 Март 2009, 10:49:03 »
С първото съм съгласен, но с второто НЕ !
Макар, че и първото е ненужно. Ако се получи недоразумение чак тогава човека ще се оплаче от некоректна оценка и администраторите ще се намесят.
« Последна редакция: 19 Март 2009, 19:02:06 от Siemens AG »

fyut

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Система за оценка
« Отговор #23 -: 19 Март 2009, 10:52:23 »
Цитат на: Siemens AG link=topic=1475.msg21476#msg21476 date=1237452543
.... Ако се получи недоразумение чак тогава човека ще се оплаче от некоректна оценка и администраторите ще се намесят.
:hi: Точно това е ролята на арбитража!

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Система за оценка
« Отговор #24 -: 19 Март 2009, 15:02:11 »
Може ли да помоля да корегирате полето продавач/купувач в оценката, която пуснах за Васко58, още не мога да свикна и от бързане и недоглеждане я пуснах че съм купувач, а то е обратното (ако изобщо има значение)  :blink:

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Система за оценка
« Отговор #25 -: 19 Март 2009, 15:21:30 »
Цитат на: br118 link=topic=1475.msg21506#msg21506 date=1237467731
Може ли да помоля да корегирате полето продавач/купувач в оценката, която пуснах за Васко58, още не мога да свикна и от бързане и недоглеждане я пуснах че съм купувач, а то е обратното (ако изобщо има значение)  :blink:
Ти изобщо не си дал оценка на Васко58! Поне аз не видях такава!  :blush2:
Извинявайте, изобщо не зацепих, че вече оценките се валидират!  :suicide_fool:
« Последна редакция: 19 Март 2009, 16:10:58 от Vlado »

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
Re:Система за оценка
« Отговор #26 -: 19 Март 2009, 15:50:39 »
Още от самото начало уговорката беше да не се дават оценки за сделки от преди въвеждането на системата.
А няколко такива или без адрес (URL) на обявата и т.н. имаше. По тази причина ВРЕМЕННО оценките ще минават през одобрение, след което процеса отново ще бъде освободен.
« Последна редакция: 19 Март 2009, 16:08:59 от Dispatcher »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Система за оценка
« Отговор #27 -: 19 Март 2009, 16:22:23 »
Много ми е любопитно  - как ще разберете ,че е стара сделка !
Купувач/продавач обявяват , че е станала днес , пък тя и въобще може да не се е състояла?
Те това като е на съвестта на съфорумците май...

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Система за оценка
« Отговор #28 -: 19 Март 2009, 16:34:37 »
Нали договорът за покупко-продажба  е двустранна сделка. Какъв е интересът на двете страни да се хвалят за нещо несъстояло се - освен може би изкустено да си вдигат фитбека. Но пък одобряващият ще следи за наличие на обява в раздел "Купува/ Продава" със скорощна дата и която обява преди това трябва да е заключена. Недобросъвестност е почти невъзможна.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Система за оценка
« Отговор #29 -: 19 Март 2009, 16:41:49 »
Пълни глупости - "невъзможна" !!!!
Какво ти гарантира , че например (повтарям - давам пример) ние с Адриан не сме се разбрали предварително , и на основата на актуална обява аз съм купил , той продал и сме си дали взаимно положителна оценка ????????
Стоката си е в Адри , аз пари не съм му давал , а ти не си ни "светил"!!!!!!
Така ,че това с проследяване на оценките в момента , не е куцащо , ами направо мъртво родено!
Или оставате всичко на честността на съфорумците , или го обмислете още един път добре , пък тогава правете каквото трябва!

Ама това дето сутринта обявихте , пак казвам - мъртво родено и недообмислено!!!

В крайна сметка , хем ви се иска да ни вярвате , хем не ви стиска!!!

Надявам се ,че горното няма да го счетете за заяждане с модераторите , ама длъжен бях да ви покажа очевидното!!!

Или както се казва , а къде остана доверието?

 ;D ;D ;D :yes: :yes: :yes: