Автор Тема: Система за оценка  (Прочетена 25814 пъти)

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
Система за оценка
« -: 10 Март 2009, 11:20:08 »
Системата за оценки е пусната. Моля внимавайте като давате оценка, защото веднъж дадена оценката няма възможност да бъде редактирана. Също така давайте оценки само за сделки които бъдат сключени оттук нататък, оценки за стари сделки няма да бъдат признавани и ще бъдат трити. Повече от една оценка за една и съща сделка също няма да бъдат позволявани. Разчитаме на вашата добронамереност при даването на оценки, тъй като следенето на тази част от форума е допълнително усилие за нас. При злоупотреба с оценките ни сигнализирайте веднага. Потребителите, които си позволят подобно нещо ще бъдат санкционирани. И не на последно място бъдете, честни в оценките си, иначе цялото усилие се обезсмисля.
« Последна редакция: 10 Март 2009, 11:28:19 от Dispatcher »

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Система за оценка
« Отговор #1 -: 10 Март 2009, 12:24:51 »
Спас,Мишо,Иво, Адри ,според мен трябва да им се даде положителна оценка и за стари сделки щото досега са се доказали като изключително коректни . Нека и новорегистрирани да знаят за какво иде реч.А пък и това да е като вид поощрение и бонус  за колегите направили много от нас щастливи :yes: :good:

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Система за оценка
« Отговор #2 -: 10 Март 2009, 12:32:39 »
Да таке е, но кой да реши кои и как да получат такъв бонус. Някой друг ще се обиди. Мненията в темата с оценките ще си остане.
Нека да започнем на чисто, едва ли някой ще се обиди.
« Последна редакция: 10 Март 2009, 12:36:14 от zazo »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Система за оценка
« Отговор #3 -: 10 Март 2009, 12:33:07 »
Хайде просто да слушкаме форумната администрация , А !?!?!
Казаха "от тук нататък" - какво има да слагаш привилегии? :blind:
Стига им създава работа на модераторите!
В края на нещата май , до едната далавера опираме тук !!!
Форума не е само за търговия , нали?
Не всички са пазарували от всички , не всички са щастливи , не всички са си искали оценките от купувачите , не всички знаят кой какво си е продал или купил ...
За това модераторите уточниха , че ще е отсега и за напред!!!
Да се внимава и с повече отговорност по въпросите...
 :)

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Система за оценка
« Отговор #4 -: 10 Март 2009, 12:35:05 »
 :agree: :agree:

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Система за оценка
« Отговор #5 -: 10 Март 2009, 12:54:00 »
Който намазал, намазал... от сега нататък на чисто  :haha: :lol: :lol: :lol:
Това с кръга на шегата разбира се. Но да пред "закона" всички сме равни, затова заслужаваме еднакво отношение. Няма привилегии, за да са възможно на честни нещата. Който и до момента е реализирал повече продажби, съм сигурен, че ще продължи и напред така и няма да има голяма разлика от един момент нататък :)
Со здраве  :drinks:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Система за оценка
« Отговор #6 -: 10 Март 2009, 13:24:04 »
Като се замисля, това нововъведение няма само да ни предпазва от недобросъвестни търговци и мрънльовци - купувачи, но и ще ни кара при евентуална сделка да постъпваме с повишено внимание, тоест купувайки да премислиш всички плюсове и минуси, с ясното съзнание, че ако стоката не ти хареса, но отговаря на описанието, то не можеш да речеш: - На си ти куклата, дай си ми парцалките!Това би довело до негативен вот на търговеца.От друга страна пък самият търговец внимателно ще описва дефектите и евентуалните недостатъци на модела, ще е внимателен с опаковането и точен с доставката, защото нито той - нито пък купувача ако са редовни членове на форума ще рискуват да си "навлекат" негативен вот.  :good:

spas_tf

  • Trade Count: (5)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 303
  • Рейтинг: 42
  • HO Епоха V -VI София
    • www.smilenov.eu
Re:Система за оценка
« Отговор #7 -: 10 Март 2009, 14:13:28 »
Аз съм ЗА да започнем на чисто. Радвам се ,че има хора които са оценили коректноста , но щом всичко е ок поне за мен няма значение каква оценка съм имал до тук. Ще внимавам да остана отличник в бъдеще!  :im_so_happy:

Voodoo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Система за оценка
« Отговор #8 -: 11 Март 2009, 08:36:51 »
Евала за системата.  :good:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Система за оценка
« Отговор #9 -: 11 Март 2009, 10:16:53 »
 :diablo: :diablo: :diablo:
Адски съм гневен , така че после да няма някой не разбрал и обиден!
Не знам какво ще правят модераторите , но аз ще давам отрицателна оценка на всеки който качи тук обява за продажба с непълни данни!!! :angry: :angry: :angry:
Считам , че след многократните предупреждения на админите , както и подканянията от колеги в този форум , все още са се появявали обяви за продажба от типа:
"продавам такова от онакова - в мащаб НО" :fool: :fool: :fool:

Повода за моят гняв е една минала (за късмет на продавача  :angry:) обява за продажба.
Искал съм данни , които не се появяват цели пет часа , след което (и то от друг колега) обявата е допълнена и познайте - стоката е продадена в следващите 4 (четири) минути!!!
 :diablo: :diablo: :diablo:
Просто това е върха на неколегиалността ,проявена от продавача!
Пак казвам , ще давам отрицателни оценки (а ако не мога , тъй като не винаги ще участвам в сделката) ще скандирам в този форум тъпотата на пусналият непълна обява!!!
Да не се сърди някой мързел после!!! :diablo: :diablo: :diablo:
 :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Система за оценка
« Отговор #10 -: 11 Март 2009, 11:02:56 »
Мисля, че това дали покупко продажбите отговарят на изискванията е работа на модераторите, а не твоя. Ако след като е предупреден и вече е оставил контакти и чак след това имаш проблем с комуникацията с другия човек, чак тогава можеш да му напишеш "Лоша комуникация" и да му сложиш неутрален или негативен вот. Така правят хората по света и у нас (пак визирайки eBay). В eBay обаче има отделни 5 графи за гласува, "състояние на стока" "комуникативност" "доставка" и т.н., които неща при нас няма.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Система за оценка
« Отговор #11 -: 11 Март 2009, 11:17:13 »
Цитат на: pach link=topic=1475.msg20847#msg20847 date=1236759413
:diablo: :diablo: :diablo:
Адски съм гневен , така че после да няма някой не разбрал и обиден!
Не знам какво ще правят модераторите , но аз ще давам отрицателна оценка на всеки който качи тук обява за продажба с непълни данни!!! :angry: :angry: :angry:
Считам , че след многократните предупреждения на админите , както и подканянията от колеги в този форум , все още са се появявали обяви за продажба от типа:
"продавам такова от онакова - в мащаб НО" :fool: :fool: :fool:

Повода за моят гняв е една минала (за късмет на продавача  :angry:) обява за продажба.
Искал съм данни , които не се появяват цели пет часа , след което (и то от друг колега) обявата е допълнена и познайте - стоката е продадена в следващите 4 (четири) минути!!!
 :diablo: :diablo: :diablo:
Просто това е върха на неколегиалността ,проявена от продавача!
Пак казвам , ще давам отрицателни оценки (а ако не мога , тъй като не винаги ще участвам в сделката) ще скандирам в този форум тъпотата на пусналият непълна обява!!!
Да не се сърди някой мързел после!!! :diablo: :diablo: :diablo:
 :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry: :angry:

Ами представи си че се появи някой(не хобист и нищо не разбиращ човек), който си е намерил отнякъде някой много ценен парен локомотив от световна марка, но нищо не разбира и напише обявая от типа на "Продавам черен локомотив с червени колеленца за електрическо влакче, от тия дето се движат по релси широки около сантиметър и половина", а на снимката да грее някой мега-хит на Брава - ето ти един пример за непълна обява, а човека просто не разбира и освен това веднага след пускането на обявата е отишъл на работа и в продължение не на 5, а на 8 и повече часа не е бил в състояние да отговори... Нима заслужава негативен вот?
 
Освен това някои лица, в следствие на проявената от тях доста усърдно "сериозност" вече са си заслужили такова отношение, че колкото и да си пишат лични съобщения с "обещания че това и онова ще вземат" - изобщо няма да си хабя клавиатурата да им отговарям - та те, след като не сме имали и няма да имаме сделка - може ли да пишат негативни и неутрални коментари, позовавайки се на "лоша комуникация"?

Цитат на: EMPEROR link=topic=1475.msg20855#msg20855 date=1236762176
Ако след като е предупреден и вече е оставил контакти и чак след това имаш проблем с комуникацията с другия човек, чак тогава можеш да му напишеш "Лоша комуникация" и да му сложиш неутрален или негативен вот. Така правят хората по света и у нас (пак визирайки eBay).

в eBay можеш да даваш вот само когато има сделка, а не за това че някой не ти е отговорил на въпроса

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Система за оценка
« Отговор #12 -: 11 Март 2009, 11:20:00 »
Цитат на: br118 link=topic=1475.msg20858#msg20858 date=1236763033
в eBay можеш да даваш вот само когато има сделка, а не за това че някой не ти е отговорил на въпроса

Така де говорехме само за осъществена или провалена сделка, не съм се изказал достатъчно ясно.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Система за оценка
« Отговор #13 -: 11 Март 2009, 11:23:53 »
Цитат на: br118 link=topic=1475.msg20858#msg20858 date=1236763033
в eBay можеш да даваш вот само когато има сделка, а не за това че някой не ти е отговорил на въпроса

И при нас е така. Виж формата за оценка, ако не си дал адрес на обявата във форума за осъществената сделка, оценката ти е невалидна и ще я изтрием. Малко по-"ръчно" е всичко ама, не сме ибей все пак и се разчита в някаква степен на съвеста на хората да не злоупотребяват.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Система за оценка
« Отговор #14 -: 11 Март 2009, 12:58:12 »
Предварително заявявам , че не търся нито скандала , нито каквото и да е друго , освен напомняне на колегите тук , за коректност , и на админите за бъдещи стълкновения с подобни дилеми.
Станалото , е станало , така че го давам само и единствено за пример!

Цитат на: zazo link=topic=1475.msg20861#msg20861 date=1236763433
...не сме ибей все пак и се разчита в някаква степен на съвеста на хората да не злоупотребяват.

Това имах предвид и аз , само че не на съвестта на хората , а на колегиалността на съфорумците.

Цитат на: EMPEROR link=topic=1475.msg20855#msg20855 date=1236762176
Мисля, че това дали покупко продажбите отговарят на изискванията е работа на модераторите, а не твоя. Ако след като е предупреден и вече е оставил контакти и чак след това имаш проблем с комуникацията с другия човек, чак тогава можеш да му напишеш "Лоша комуникация" и да му сложиш неутрален или негативен вот. Така правят хората по света и у нас (пак визирайки eBay). В eBay обаче има отделни 5 графи за гласува, "състояние на стока" "комуникативност" "доставка" и т.н., които неща при нас няма.
Лъчо пределно ясно ми е , че това е ваша работа , но не съм го изказал ясно (в момента на ядът си) и те така...


Любо , твоят пример е за някакъв си имагинерен "обявител" , който ако иска да прави някаква сделка тук , дори и да не разбира какво продава , ще е коректен , ако прочете изискванията на админите и се постарае да ги изпълни!!!
Пък и в твоя случай поне ще има снимка , та пак ще схванеш за какво става на въпрос.
И аз все си мисля ,че като се пускат обяви за продажби , се проявява и някаква заинтересованост - тук едно голямо изключение проявяват КРАСИМИРТ - за справка виж техните "продажби" , извинения и обещания - резултата в техните обяви си е един и същ вече година и половина,та просто се чудя за търпимоста към тях проявявана от някой хора...
Ама това е друга бира  ...:drinks:

Обаче когато такова отношение се проявява от наш отракан съфорумец , за какво става въпрос ???
И за да не бъда голословен ще бъда принуден да направя следният цитат:

Цитат на: Tatcho от 27 Февруари 2009, 21:57:27
Продава се декодер DCC .Нов декодер изпробван е само дали работи.

Нова Цена 54 лв .
За контакти: nedialko3@abv.bg ,лична, GSM 0887851857
 
« Последна редакция: 28 Февруари 2009, 11:54:06 от Tatcho » 
 

Голяма информация  се съдържа тук - само цветът на платката не е обявен !!!!!!! :haha: :haha: :haha:
Следва повече от 26 часа по-късно:

Цитат на: Alex от 28 Февруари 2009, 23:29:40
Can you please tell from which manufacturer and which type?
Zimo, esu?

Thanks in advance.

и аз се включвам тук (макар че се изложихме и пред Alex) като се интересувам от допълнителна информация (що ли ми трябва , та горе всичко си е казано!?!?! :fool:)
още поне 36 часа по-късно след Аlex!!!!

Цитат на: pach от 02 Март 2009, 12:21:14 »
Бъди така добър и дай повече данни - инак не е коректно , аз знам поне 100 декодера !
Ти кой точно продаваш????

и темата умира дооо...

Цитат на: Alex от 02 Март 2009, 17:12:22
Hi Pach,

It is Roco decoder 10746 which is the same as:

LokPilot Basic DCC+DC, with wire harness 88mm and 8-pin DCC plug (NEM652)
Esu article number 52690
http://www.esu.eu/en/products/lokpilot/lokpilot-basic-v10/

когато не продавача , а евентуално купувача ми отговоря от колегиалност ,
каквато всъщност продавача не проявява.
и финал !!!

Цитат на: Tatcho от 02 Март 2009, 17:19:51 »
Продаден

само четири минути след Аlex , тъй като сделката явно е извършена , без да се обърне внимание на моите запитвания!!!

Е , за каква колегиалност , и за каква коректност става въпрос????

(въпроса е риторичен - станалото станало , но нека админите помислят как ще се справят с подобни проблеми за напред??? :haha: :spiteful:)

 :angry: :sarcastic: :sarcastic: :sarcastic: :blink: :no: :unsure:

 :pardon: :fie: :snooks: