Автор Тема: Система за оценка  (Прочетена 25812 пъти)

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Система за оценка
« Отговор #45 -: 20 Март 2009, 10:48:33 »
Ми нали и аз вървя към неговите килца, та за туй :haha:
« Последна редакция: 20 Март 2009, 10:50:08 от Жоро »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Система за оценка
« Отговор #46 -: 20 Март 2009, 10:58:32 »
Ако си бяхте направили труда да прочетете внимателно поста ми , нямаше пак да насаждате ВАШИТЕ тълкувания по негов адрес , в мойте уста!
Нито съм забранявал нещо , нито съм ви спирал в нещо , та да ми ИСКАШ разрешение Лъчо!
Аз изказах моето виждане по някой въпроси , и който е умен ги разбар , който не ги разбра , не че не е умен , но започна да ме обвинява в некви неща , които със сигурност ги няма в моя пост.
Впочем там поставих конкретни въпроси , на които обаче не се отговаря.
Започва се безмислен спор (щото и ножа и сиренето е при вас) , и за защита на НЕНУЖНИ аргументи ,ми се дават излишни примери...
Тоест за пореден път липсата на нещо се струпва на моята глава.
И отново се тълкува мой пост в посока която на вас ви се струва правилна.
Може би така се заобикалят отговорите на зададените въпроси!!!
Тъй като днес е петък - ден на майстора , в момента съм едновременно в 7 (седем) форума!
Три български , два руски  и по един в Белгия и Германия.
И седемте са на тема моделизъм и в седемте си имам правата на мойте постове чрез опция "промени" или "изтрий" , което фактически е едно и също.
Така ,че това за хардуер бг някак е едностранно !!!
Аз мога да намеря седем форума които са като хардуер бг.
но не това е важното , а ние какво искаме - тоест вие какво исакет ???
Да сме като хардуер бг или като обикновен моделистки форум!

Колкото до липсата на отговори на мойте въпроси - аз вече ги забравих , а вие???
Спете си спокойно , а аз отивам да се накисна в собствен сос!!!
(като дребната рибка - цаца)
 :( :( :(

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Система за оценка
« Отговор #47 -: 20 Март 2009, 11:49:27 »
Пацо, с триенето на постовете, реално нищо не с е е променило, винаги можеш да изтриеш всичко, което си написал чрез редактиране. Някой направи ли си труда да пробва преди да мрънка. Опцията за триене я махнахме, щото в софтуера на нашия форум, използването й води до напълно безследното изчезване на мнението, в другите форуми поне остава като изтрито мнение.
Тоест ако темата е била:
pach
zazo
pach
zazo
vlado
pach

ако аз мина и си изтрия мненията ще остане следното:
pach
pach
vlado
pach

без никаква следа, че някога изобщо съм участвал в тая тема а би трябвало да е:
pach
zazo -изтрито
pach
zazo -изтрито
vlado
pach

махайки триенето постигаме точно това. Кажи ми какво точно против това имаш, остналото за което говири Лъчо е все още в бъдещето и подлежи на обсъждане.

А сега понеже каза, че не четем какво пишеш, прочети аз какво съм писал и кажи какво да правим със системата за оценка, щото изкушението ми да я махна е огромно.


ES64U2

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Система за оценка
« Отговор #48 -: 20 Март 2009, 12:08:22 »
Поне можеше да оставите да се трият теми, в които не е отговорено  :yes:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Система за оценка
« Отговор #49 -: 20 Март 2009, 12:25:03 »
Мда ,Зазо -  ето искрица конструктивизъм! :good:
Прав си , за изтриването ,но мислехме че остават в архива , така както остават в цитатите (ако са правени) но сега е нагледно обяснено и явно е  така,
надявам се за промените в рамките на пет минути (или там колкото беше , два часа) да  не се налага !?Тоест до сега се разбираше , че опцията изтриване се премахва , а опцията "промени" ще е ограничена във времето.
(днес направо правописа ни е  :blush2:)
Тоест за да има расн->изтрито , тази графа трябва да си остане валидна във времето.
В противен случай някой съвсем ще се откажат да пишат (както става напоследък) и то не че са се юрнали да си трият мнения , а защото ще са притеснени , ако не могат да внесат промени в постовете си...и това е най-малкото.

Колкото до системата за оценка , ясно ми е защо Иво искаше да я въведете , но избързахте и за това казвам ,че е мъртво родена.
Една такава система е запазена от машинации и фалшификации (като дадените примери от мен) само ако удържа процент от направените сделки - тоест ти лъжи колкот си искаш , но губиш не само реномето си (щото рано или късно ще се расмърди) но и всеки път си плащаш за това.
При нас това не е валидно , нито е желателно , защото не сме и-бей или аукро и т.н.
тоест системата ни се изгражда на юнашко доверие от ваша страна , и частица съпричастност от наша.
И в двата случая става въпос за честност на взаимоотношенията.И то в този форум (или който и да е друг) като визирам не само раздела му "купувам/продавам".
Тоест ако трябва да остане тази система , може би трябваше да се помисли за някакъв начален стартов бонус (дължим им го) на двама/ трима , дето си ги знае целият форум - тези които и до сега бяха с най-многото продажби.
Мисля ,че всеки един от нас е пазарувал от тях , и не би имал нищо против да им отдаде дължимото.Говоря за Адри , Жоро и Мишо.Аз също съжалявам за стари сделки , че не мога да ги впиша , а предполагам че има и други такива , щото каквото съм продал , никой не се е сетил да ме оцени ,тоест мойте оценки са били в най-добрият случай само като купувач!!
Минало свършено , не запомнено както се казва!
Другите дет работят "зад кадър" , ще си получат заслуженото (без кавички) в процеса на попълването чрез новата система.
Колкото до нея , ако трябва стартирайте я на ново след проиграване в модераторският форум и сами ще прецените къде трябва да се пипне.
Аз ви предлагам (ако е възможно технически) да поразделите графите и указаният към тях с повече празни редове , за да не стават грешки от типа на тези дето направихме аз и Любо.Пък нека и указанията да бъдат като за деца - нема да се обидим , но ще ни е ясно и предпазващо от грешки.
Това е май.За другото в бъдеще ...ми ще видим (без никакви лоши помисли) нали сме тук едно цяло (все още надявам се)!
 :give_heart: :drinks: :hi:

« Последна редакция: 20 Март 2009, 12:28:23 от pach »

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Система за оценка
« Отговор #50 -: 20 Март 2009, 12:46:38 »
Това с проиграването, сме го правили, щото аз поне гледам да си свърша добре работата дори и когато не взимам нищо за това и с възможностите, които има в момента това е резултата. по скоро става въпрос затова, какъв да е регламента. Нека и другите да се включат.

И понеже ми стана криво, а се заговори и за  конструктивизъм, няма да си спестя въпроса, къде го конструктивизма в:

Цитат на: pach link=topic=1475.msg21572#msg21572 date=1237533502
Дайте определение за "обективност"?
Такава тук и сега май няма!!!Всеки гледа от свойта кула и не дай си боже да гледа в различна от "правилната" посока?
Кой определя правилната посока?
Дали тези ограничения нямат за цел да обърнат главите ни в правилната посока?
Ми ние пък може и да не искаме да считаме това за правилно - защо трябва да ни обвиняват в +спортни плюнки"?
------------------------------------------

Далеч съм от това да въртя главата на когото и да било, всеки да си я слага където пожелае.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Система за оценка
« Отговор #51 -: 20 Март 2009, 12:59:37 »
Цитат на: pach link=topic=1475.msg21627#msg21627 date=1237544703
...
Тоест ако трябва да остане тази система , може би трябваше да се помисли за някакъв начален стартов бонус (дължим им го) на двама/ трима , дето си ги знае целият форум - тези които и до сега бяха с най-многото продажби.
Мисля ,че всеки един от нас е пазарувал от тях , и не би имал нищо против да им отдаде дължимото.Говоря за Адри , Жоро и Мишо.
...

Прав си... "двама/ трима, дето си ги знае целият форум". Точно защото ги знае, липсата на оценки няма да ги ощети. Нито са им първи, нито последни продажби. За нула време пак ще натрупат сума си положителни оценки.
Ти като как делиш тия трябва да имат "начален стартов бонус", ония НЕ. Не мислиш ли, че би било обидно за някой друг? Системата е нова и е скоро въведена, затова заслужаваме всички равен старт, заедно със самата система. Така е честно спрямо ВСИЧКИ!
Мишо ми е страхотен приятел, но и той е останал без старите си оценки... с тая разлика, че не се сърди! И пак ще си реализира множество продажби и пак за нула време ще изпъкне като ТОП търговец. Както сам каза, знае ги целият форум, независимо дали под името му пише 100 или 0.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Система за оценка
« Отговор #52 -: 20 Март 2009, 13:08:10 »
 :lol: :lol: :lol:
Главата бе само примерно!!!
така или иначе , определение за обективност си трябва , още повече съдейки по последният спор тук!!!
Това което се стори обективно на модераторите , се оказа че на нас не ни се вижда толкова обективно - за това поисках "определение за обективност" !
Обективността се основава на критерий - дайте да ги видим тия (ваши и наши) критерий , и когато ги обсъдим , ще имаме еднакво виждане по "определение за обективност"!
Това един път направено , ще отнеме мястото за нееднозначно тълкуване на един или друг факт , и когато това (все пак) бъде направено , ще имате пълното право да натирите "сгазилият лука" (както го пише в този раздел - много му се кефа на това "къде е лука  и как да не го газим"  :dance1:") и той няма да може дори да си помисли да се сърди , щото ще го е сгазил , след като са дадени уеднаквените критерии за правилата , в случая "определение за обективност"!
Нито на вас модераторите , нито на нас форумците , нещо човешко не ни е чуждо , така че ако уеднаквим вижданията по важни въпроси (не без съответни компромиси от една и друга страна) ще станем още по доволни в едното цяло наречено форум.
Инак наистина ще почнем да си разменяме "плюнки" вместо бонбонки , и накрая ще ви писне , и ще ни.............цензурирано !!! ;)
Колкото до системата - аз лично не виях смисъл в нея и също бих я премахнал от раз , ама това е мое виждане , което е различно от това на брат Адри , или друг ...
То за това римляните са го нарекли това място като нашето "форум" , а онова другото с по строгите правила , закони и без чак такава свобода (не свободия) са си го нарекли "сенат"!
 :victory: ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Система за оценка
« Отговор #53 -: 20 Март 2009, 13:14:24 »
Уф , Лъче както казах по-горе , едва ли някой ще се разсърди от нас , ако на тия тримата им се даде по-висок начален старт в новата система!
Или вие имахте съмнение за стари сделки към други хора?
Да ние си ги знаем , но и тримата продават доста и извън този форум.Включително и в други страни
Какво би станало сега - "Брато аз ти продавам това , но мога да ти се представя във мойта среда (демек форума) слабо , щото системата ни е нова.Аз отдавна продавам , ама не си личи по тази причина ... и т.н. и т.н." :blink:
 :resent:
Аз не искам равен старт с търговците тук , защото не съм търговец - който иска равен старт с тях , да си отвори магазин, или да играе и-бей и да продава тук , или пък да пласира колекциите на своите познати , и тогава ще разбера защо иска равен старт с тях .Ама сега , за какво състезание става въпрос?
Всъщност нека другите да се включат както казва зазо и да си кажат кое как?
И не само по тая система (топ търговци или не , тоя или оня) а въобще по въпросите за които се разкипяхме тук от два дена!
« Последна редакция: 20 Март 2009, 13:17:20 от pach »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Система за оценка
« Отговор #54 -: 21 Март 2009, 14:06:49 »
В последните 2 дни, към 8-9 пъти се опитвам да дам положителна оценка на Voodoo, която досега не е отчетена.
Явно е че за някои хора трупането на оценки може да се превърне в приоритет, но какво значение може да има ако примерно след като сме се наговорили с 2-3ма човека да си пишеме изкуствени оценки, ако ще и рейтинг 100 да съм натрупал, след това ако продам на някой някакъв визуално перфектен локомотив, на който отвътре частите са на пастет и получа негативна оценка с обстойно описан целият този проблем - познайте дали някой ще си купи нещо повече от мен?
Явно е че се гледат негативите със всичките им тези последствия (досущ като случката с онзи симпатяга - "Баш Механикът"), така че изкуствените положителни оценки едва ли са критерий.

а Voodoo и до момента си няма оценка  :(

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
Re:Система за оценка
« Отговор #55 -: 23 Март 2009, 12:54:18 »
Системата за оценка отново е в режим на автоматично публикуване. Това означава, че единствения контрол остава в ръцете на всички нас като потребители. Няколкодневното наблюдения показа, че доста често се бърка нещо в даването на оценката и по тази причина се пускат по повече от една оценка за една и съща сделка, без това да цели изкуствено вдигане на рейтинга. Така че молим ако някой си сбърка оценката, нека ни пише, за да изтрием грешната, след което да я пусне отново коригирана.   :yes:

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Система за оценка
« Отговор #56 -: 30 Март 2009, 23:46:58 »
Аз нещо немога да я схвана тази система за оцека. Възможно е нещо да не съм доразбрал - за което предварително се извинявам !!!
Ако може да ми обясните : при една полижителна оценка - се получават 100%
                                       при отрицателна - примерно Марио губи 50% и има положителни 50%
пояснение : http://www.railwaypassion.com/forums/index.php?action=trader;id=153

Без никакви под мисли и нищо против никой да имам , искам да ви попитам, колко например ще има Мишо, Адри или Любо при положение, че имат по 4 или 5 положителни оценки = 100% , какво ще стане с тези 100% ако имат една отрицателна ???
Според мен е логично, при една положителна = 100% и една отрицателна - процентите да се нулират.

Питам се, защо Марио има 50 % положителна ?

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Система за оценка
« Отговор #57 -: 31 Март 2009, 00:03:15 »
Това е така защото оценката не може да става отрицателна. Т.е. абсолютно лош купувач/продавач ще има положителна оценка 0% ... средна стойност 50% и коректен 100%. Такава е и системава в eBay. Процент коректност! Т.е. 50% коректност какво ти говори? Та това е по въпроса за системата. Може би вместо "Положителен процент:" като тотал, трябва да го сменим на "Коректност:" за по-ясно?