Магазини / Поръчки / Оказион | Shops / Orders / Bargains > Зона на търговеца | Retailer's zone
Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
novobranec:
Брате Гервасийе, сметам че ще те огрее. По размер си накъмто най-големия орел на пробите, така че всичко ще се вижда. Обаче пак има едно "но". Животното отново не е съвсем по дадените размери. Дължината на крилото си е в ред, общата височина също. Обаче височината на крилото е по-малка, сам ще видиш защо. Прибавих му отдолу още малко перушинка и му оправих леко аеродинамиката, но ако направя и височината 1,7 мм, то става все едно че крилата му растат от коленете. Виж го и реши сам. Другото е, че кръгът е по-голям. Диаметърът по външния край на листата (което се и вижда в крайна сметка на тенекията) е към 2,2 мм, защото ако е по-малък, въпросните ще се стопят тотално. Така че грубо казано имаш нещо като най-големия орел от пробите с кръга на най-малкия.
Свали си от всички размери по 0,1 - 0,15 мм за ецването и казвай какво правиме оттук нататък.
За сведение: поради удължаването на крилата в 1 кв. дм. се събират само 120 птици. Решавай.
Ето го и новото пиле:
Външния дебел (а на практика 0,5 мм) кант не го гледай, той е за друго там. Реално изображението е много по-добро, но като се експортира и се разтреперва, така че не обръщай внимание на подробностите, а гледай общия вид и пропорциите.
Gervasii:
--- Цитат на: ilfil link=topic=1102.msg21098#msg21098 date=1236978712 ---Брате Гервасийе, сметам че ще те огрее. По размер си накъмто най-големия орел на пробите, така че всичко ще се вижда. Обаче пак има едно "но". Животното отново не е съвсем по дадените размери. Дължината на крилото си е в ред, общата височина също. Обаче височината на крилото е по-малка, сам ще видиш защо. Прибавих му отдолу още малко перушинка и му оправих леко аеродинамиката, но ако направя и височината 1,7 мм, то става все едно че крилата му растат от коленете. Виж го и реши сам. Другото е, че кръгът е по-голям. Диаметърът по външния край на листата (което се и вижда в крайна сметка на тенекията) е към 2,2 мм, защото ако е по-малък, въпросните ще се стопят тотално. Така че грубо казано имаш нещо като най-големия орел от пробите с кръга на най-малкия.
Свали си от всички размери по 0,1 - 0,15 мм за ецването и казвай какво правиме оттук нататък.
За сведение: поради удължаването на крилата в 1 кв. дм. се събират само 120 птици. Решавай.
Ето го и новото пиле:
(Image removed from quote.)
Външния дебел (а на практика 0,5 мм) кант не го гледай, той е за друго там. Реално изображението е много по-добро, но като се експортира и се разтреперва, така че не обръщай внимание на подробностите, а гледай общия вид и пропорциите.
--- Край на цитат ---
ееееееее благодаря много. размерите на пилето по твоя последен вариант какви са? имам въпрос ако свиеш диаметъра на венеца на 2,1 мм няма ли да стане по-добре за сметка на височина и тя да стане 4,9. височината 5,0 мм е с малко резев да покрие щампата върху вагона. знам че те мъча и ти благодаря предварително. проблема е че съветските войски откраднаха чертежите. :search: :search: :search:
novobranec:
Как да не те цунка човек под мишниците после? Дето рекла оная "другарю, вий мъ умряхти!"
Що не почна с това бре, ами три дена ме разхождаш по координатни оси? Мислех, че тепърва ще украсяваш пежепесето, а то си имало там тампон! Да знаех по-рано, щях да те накарам да си минеш бавно покрай композицията от двете страни като ревизор с развято чукче в ръка, да избереш най-свестния орел, да го сканираш и да ми го пратиш. Не за "подложка" да го рисувам, щото явно е доста малък, а просто да се съобразя с външния размер.
Нищо, ще пробваме така да го нагласим. Ще ти намаля кръга без от това да пострада общата височина, не бой се. Ще му дръпнеме малко надолу краченцата на пилето и готово. Казах "малко", а не като предишния път. Една десета от милиметъра няма да ги усети.
После правиме следното. Тука няма да ти го визуализирам, щото няма и да се види разликата. Направо ще ти пусна проби, но не знам кога ще стане. Другата седмица ще се чуе, засега нямаме нищо на 0,2 но може по тоя случай да си пусна нещо мое (не бързайте да завиждате - и аз си плащам, нищо че работя там. Без отстъпки и екстри. Чисти сметки - добри приятели). После ги давам на Павката или се разбираме направо с тебе как да си ги получиш.
Толкоз с приказките, изчезвам да бачкам, че днеска било работен ден. За мене е все тая, щото всичките ми дни са работни, ама тоя път и другите работят и вече се надипли опашка от мераклии за тенеке.
Жоро:
Без да съм сигурен, аз мисля, че кръгчето с венеца е по-малко или крилата са по-дълги. С такова впечатление съм останал като съм гледал същия орел на вензелите на куртки, фуражки и т.н. В Уикепедията обаче, дават такъв вид на пилето:
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/f/fd/Reichsadler.svg/800px-Reichsadler.svg.png
Пак там казват, че орелът гледа на ляво на като партиен знак или на дясно, като държавен знак.
http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/archive/f/fd/20090214221558%21Reichsadler.svg/120px-Reichsadler.svg.png
Brawa пък са направили орела почти като истински с тези плавни форми на крилата. Те използват и DR отстрани на венеца
Същият орел без DR:
Илияне, на мен лично ми харесва последния модел на проектите, с малък венец и големи крила, но това е лично мнение, просто за да съм в играта ;D
pach:
На този от уикито , крилата са направени по съвсем друг начин (перушината) !!!
Може би там е оригиналът , а по разните му значки и вагони е стилизиран , с цел изработката му!?Нали все пак трябва и пера да има ? ;)
Такъв или инакъв , на стилизираният орел целта е май като при спомагателните мащаби - да те заведе до идеята , но не и да пресъздаде абсолютната точност.
Разликата би се видяла само от заклетите специалисти ,
дето умрът да кажат "бре , не ти е верен камуфлажа" (както ги цитира Рефилчо :lol:),
но не и от тези дет ша са изкефят на тоз детайл по композицията!!!
;D
Навигация
[0] Списък на темите
Премини на пълна версия