Автор Тема: Марио, какво правим с парите за BR 106?!?!  (Прочетена 9067 пъти)

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Марио,

Писах ти на скайпа, но не ми отговори.

Писал съм ти и на лично, може би някой ден ще си го прочетеш.

Мина много време, откакто ми поръча да ти доставя на ниска цена BR 106 на PIKO.... даже вече не помня колко месеца минаха, сега ще погледна записките ....

17 Ноември 2008г

Преди поръчката каза, че парите ги имаш и в момента, в който спечеля на търг такъв локомотив, ще ми дадеш парите. Да, ама не. Изпадна локомотив, спечелих ти го на горепосочената дата, и от тогава само голи обещания. Разбирам, че всеки има проблеми, които му объркват сметките. Само че аз като имам проблеми, гледам да не засягат други хора. Само че твоите проблеми се отразиха само и единствено на мен, защото аз не мога да се оправдавам пред продавача в еВау, че разбирате ли, клиентът не ми е дал парите и не мога да ви платя стоката!!!

Мина се месец, минаха се два ... за съжаление, макар и това да се случва много рядко, въпросната пратка се загуби и не може да бъде открита... в крайна сметка ти искаше локомотивът да бъде доставен на максимално ниска цена, сам предпочете да бъде с незастрахована поща, за да падне цената възможно най-ниско, същевременно поемайки риска пратката да бъде загубена!

И сега какво се оказа - аз ти платих локомотива, а ти нехаеш да ми връщаш парите, не си мръдваш пръста за загубения BR 106!!! Както знаеш, и един лев не съм си сложил в джоба от тая сделка, която за мен се очертава като чиста загуба от 110 лева.

Като стана въпрос за пари, вероятно вече си забравил (или ти се иска да си забравил, НО АЗ ПОМНЯ), че остана да ми даваш 18 лева за един вагон ... и с тези пари какво правим?!

В същия ред на мисли се сещам за пантографите на SOMMERFELDT... хем искаше от мен пантографи, хем се оказа, че си поръчал от Жоро такива, и в един момент и двамата с него увисваме, защото не си платил нито неговите, нито моите!!! Помолих те да ми върнеш комплекта пантографи, а се оказа, че си ми върнал една част от комплекта ... липсва ми основата на единия пантограф, липсват и част от изолаторите ....

В друг ред на мисли, изхождайки от думата "Пантограф", се сещам за BR 145 Cargo на Roco, от който трябваше да вземеш тесните пантографи ... говорихме за ПАНТОГРАФИТЕ, а в крайна сметка се оказва, че половината от изолаторите също липсват .... къде са?!

Гледам пазаруваш неща от други хора, та ми стана интересно какво става от 17.11.2008г. насам ...

- продал си релси - http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1399.msg19568.html#msg19568
- поръчваш си Икарус - http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1202.msg19246.html#msg19246
- продал си Таурус - http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1384.msg19104.html#msg19104
- поръчваш си лампа ... или май не си я купил, не знам - http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1384.msg19104.html#msg19104
- продаваш Херкулес - http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1280.msg17528.html#msg17528
- продаваш вагони - http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1147.msg16594.html#msg16594
- продаваш трансформатор - http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,1104.msg15476.html#msg15476

..... Мисля, че е редно да си оправиш сметките с мен, ПРЕДИ да пазаруваш каквото и да било за хобито. Или поне аз така си мисля.

Мисля, че сме големи хора, малко са хобистите в България, и да се правят такива неща в това общество е леко казано кофти.

Пиши ми кога ще се видим да ми дадеш 110-те лева за BR 106 и 18-те лева. Само ми обещаваш да ми дадеш парите, а от месец насам даже и това не правиш.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Марио, какво правим с парите за BR 106?!?!
« Отговор #1 -: 27 Март 2009, 14:07:27 »


Марио , к'ви са тия цигански работи бе , пич ?!

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Марио, какво правим с парите за BR 106?!?!
« Отговор #2 -: 27 Март 2009, 14:25:01 »
Винаги съм се стараел да съм коректен към хората, ако има някакъв проблем с продадената стока, винаги може да се намери начин да се излезе от ситуацията ... изпадал съм в такива положения, но съм намирал начин да компенсирам купувача - подменял съм колооси, защото съм продал вагон с АС такива, връщал съм някаква част от сумата за неща, които и аз не съм бил забелязал преди продажбата, не съм подходил некоректно към никого. С Пламен имахме едно недоразумение, продиктувано от случайно стечение на обстоятелствата - извиних му се на една от сбирките, мир и спокойствие да има. Както само Иво беше казал в друга сходна тема - малко сме, и не трябва да се връткаме.

Така че Марио, надявам се и ти да подходиш коректно и да ми ВЪРНЕШ парите ... МОИТЕ пари. 110 + 18 = 128 лева. Приемам и в евро = 65 евро. Нямам претенции към купюрите.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Марио, какво правим с парите за BR 106?!?!
« Отговор #3 -: 27 Март 2009, 15:12:01 »
Алооооуу , Мише това между нас е минало , свършено и незапомнено (ама ти все го ръчкаш бре ;D).
Което е верно - вярно е !Още на вторият ден , който съвпадна със сбирката в събота   и двамата се хилехме ,поговорихме на тъмно в склада на Жоро ( :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry:) и  стиснахме си ръцете .
Всичко е  о`кей! :good:
Даже в понеделника изтрих мнинието си с отрицателна оценка към Мишо (в старата тема) , щот това си беше детска работа раздухана от двама дърти пръча! :pleasantry: :haha:
И те така...
----------------
А Марио да се не прави на утрепан , щото ако си мисли да мине метър , не е станало...Още повече ,че за случая се говори във въздушното пространство отдавна!!!!
Даже смятам ,че Мишо прояви търпение не на квадрат , ами на куб!!!
Марио , име лесно се оплюва , трудно се създава , така че си опичай акъла докато можеш да излезнеш с чест от това което може да ти остане върху името доста години!!!!
Ясно , е че стоката се е затрила , но ти мойто момче сам си искал да не е застрахована и т.н. като си дал думата си.Мъжката дума не се дава току така...освен ако не си привърженик на някой по-мъже( :pleasantry:).
Не съм те виждал да се логваш тук , но ясно е че четеш , така че и това ще разбереш!!!

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Марио, какво правим с парите за BR 106?!?!
« Отговор #4 -: 27 Март 2009, 15:28:54 »
Цитат на: pach link=topic=1538.msg22054#msg22054 date=1238159521
Алооооуу , Мише това между нас е минало , свършено и незапомнено (ама ти все го ръчкаш бре ;D).
Което е верно - вярно е !Още на вторият ден , който съвпадна със сбирката в събота   и двамата се хилехме ,поговорихме на тъмно в склада на Жоро ( :pleasantry: :pleasantry: :pleasantry:) и  стиснахме си ръцете .
Всичко е  о`кей! :good:
Даже в понеделника изтрих мнинието си с отрицателна оценка към Мишо (в старата тема) , щот това си беше детска работа раздухана от двама дърти пръча! :pleasantry: :haha:
И те така...

Ми то това ми е единственото провинение, което си ме гложди и ще си ме човърка дълго време. Признат грях е половин грях.

Иначе се надявам Марио да излезе с чест от ситуацията.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Марио, какво правим с парите за BR 106?!?!
« Отговор #5 -: 27 Март 2009, 15:33:18 »
Веднага  се сещам за случката м/у Марио и Кракомобила.Марко друже ,помниш ли какви ги редеше тогава...на лична ,тука....така-онака .Ко стана мойто момче...Рано или късно истината винаги излиза наяве.А за мен тя е че и тогава си постъпил некоректно. Мисля си че с тези си действия уверено и смело вървиш по стъпките на   
Цитат на: Dispatcher  link=topic=1414.msg22056#msg22056
форумистът с прозвище nikolayjpm да бъде баннат от форума за неопределено време
:angry: :diablo:
"Хитрите" душици нека не забравят-не сме чак толкова много та да се скатават подобни изпълнения.Един,два пъти ще успееш,на 3-я път стомната ще каже пук - а около теб ще "ухае" :spiteful:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Марио, какво правим с парите за BR 106?!?!
« Отговор #6 -: 27 Март 2009, 15:56:11 »
Цитат на: muncho link=topic=1538.msg22058#msg22058 date=1238160798
...на 3-я път стомната ще каже пук - а около теб ще "ухае" :spiteful:
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ES64U2

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Марио, какво правим с парите за BR 106?!?!
« Отговор #7 -: 27 Март 2009, 16:55:34 »
Онлайн е в lokforum-a, ще му пиша, защото не е влизал от доста време.
Дано да върне парите в най-кратък срок. :drinks:
« Последна редакция: 27 Март 2009, 19:04:22 от Siemens AG »

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Марио, какво правим с парите за BR 106?!?!
« Отговор #8 -: 27 Март 2009, 19:07:34 »
Със сигурност не съм бил на компа и онлайн във форума че да видя това. Няма никакви цигански работи, след като съм на новата длъжност вече 4 - ти месец, имах проблеми с наемите за общежитие поради което се наложи да продам някои от машините си, за да се оправя и да не закъсам.

Лампата не я купих, защото тотално се отказах да правя депо поради много високата цена на всичко и малкото място с което разполагам.

И ако съм си видял съобщението на скайпа да съм писал

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Марио, какво правим с парите за BR 106?!?!
« Отговор #9 -: 27 Март 2009, 19:09:07 »
А за пантографите, току - що намерих основата и болтовете, които са били в една кутия от кибрит, тук грешката е моя.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Марио, какво правим с парите за BR 106?!?!
« Отговор #10 -: 27 Март 2009, 22:56:11 »
Типичен случай за БГ "клиент", който нито знае какво иска, нито има пари за нещото си...  :angry: Липса на елементарна търговска етика и възпитание... Имаш проблеми - казваш, че това и това те възпрепятства, а не се криеш и правиш на ударен... Ама кой как разбира нещата де... То затова има вече оценки на коректност.. наградете го подобаващо и толкова...
.
БТВ, това ми звучи точно като лафа на клиента.. Влиза уж купувач в магазина и пита продавача: "Има ли еди-какво си, ама не точно такова, ами онакова?" Продавачът отговаря: "Не, нямаме, не продаваме такова..." На другия ден купувачът пак пита същото, продавачът му отговаря пак същото.. .и така няколко дни... Накрая купувачът пита, продавачът отговаря: "Да, вече имам..." На което "купувачът" отговарят: Е па имай си, аз само питах, мене не ми требе..."  :pardon:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Марио, какво правим с парите за BR 106?!?!
« Отговор #11 -: 28 Март 2009, 08:32:12 »
Ами в двата му предишни поста той и не споменава дори дали смята да се издължи на Мишо и ако да - кога?  :no:

А колкото до пощата и аз имах подобна дилема, но Мишо ми каза, че няма никаква гаранция за тази, незастрахованата и всеки разумен човек ще реши, че като се е бръкнал за 100-150 лева, по-добре да извади още 15-20, но да си подсигури инвестицията.  :good:
Мишо, аз даже бих те посъветвал в твоите условия да включиш задължителна застрахована поща, за да си нямаш главоболия.  :spiteful:
« Последна редакция: 28 Март 2009, 08:36:11 от XRISTO »

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Марио, какво правим с парите за BR 106?!?!
« Отговор #12 -: 28 Март 2009, 14:15:57 »
Марио е поел ангажимент, изпрати ми го на лично:

Цитат на: lok45111 link=action=profile;u=153 date=1238174524
... Имам известни финансови проблеми но на аванса на 15 Април мога да ти отделя като за начало поне 60 лева от сумата. Ако искаш, ще ме разбереш. На следващите две плащания ще мога да ти издължа цялата сума.

За пантографите - след като прочетох се сетих че бях слагал болтче и разни чаркове от тях в една кутия от кибрит за да не ги загубя, и се оказаха там. Така, че не са се загубили.

lok45111

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Марио, какво правим с парите за BR 106?!?!
« Отговор #13 -: 28 Март 2009, 18:30:12 »
Да, поел съм и ще го спазя, а сега тоя пасквил е редно да се махне, все пак НЕ ВИНАГИ КОГАТО СВЕТИ СКАЙА СИ ОНЛАЙН КОГАТО ИМАШ СЪЖИТЕЛ, в моя случай съквартирант. В това време, когато Мишо е писал, аз съм осигурявал надеждната работа на спирачките на някой локомотив.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Марио, какво правим с парите за BR 106?!?!
« Отговор #14 -: 28 Март 2009, 20:02:41 »
Цитат на: lok45111 link=topic=1538.msg22112#msg22112 date=1238257812
Да, поел съм и ще го спазя, а сега тоя пасквил е редно да се махне, все пак НЕ ВИНАГИ КОГАТО СВЕТИ СКАЙА СИ ОНЛАЙН КОГАТО ИМАШ СЪЖИТЕЛ,
Ами това и така и не е така.Наистина когато си направиш скайпа да стартира със стартирането на уина и имаш запомнена парола се виждаш активен от околните.И с моят комп е така, но когато зад него е жена ми, винаги пише на хората, които ми пишат че отсъствам.А ако пък човек игнорира съобщенията, то при пускането на другият ден, въпросните съобщения излизат като цифричка на логото на скайпа долу вдясно.А ако съквартирантът ти ги чете и не ти казва, че са те търсили - то заслужава си да поприказваш сериозно със този елемент.  :spiteful: