Автор Тема: Поръчки за фотоец!  (Прочетена 59510 пъти)

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #60 -: 03 Април 2009, 21:51:43 »
Въййй ... Жоро, тоя адлер много лощо гледа, нещо са го ядосали ... поне гледа в правилната посока - по нашенски ...  :drinks:

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #61 -: 03 Април 2009, 23:12:24 »
Ми лошо ще гледа я. Туй орел от хилядолетния райх ли е или лукова глава.

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #62 -: 03 Април 2009, 23:20:37 »
Жоре, баш тоя флаг не става за държавно-правителствено-военни сгради, щото е за VІР-автомобил (нещо като нашите тука навремето за старците от Политбюро - дето им викахме "членовози"). Некъде требе по снимките да го имам туй байряче набучено на предния калник на Майбаха (или Хорх беше?) на бай Рунщедт. То и знамената по колите, извозващи само и единствено скъпоценното фюрерово тяло, не са били толкова префърцунени. Това може да го надмине само Гьоринг, да ме прощава Герваско. Та знамената пред/по/над държавните сгради са си били обикновени. Е, не баш от най-обикновените, а по-скоро такива като на Кригсмарине, но само в черно, бяло и червено - без никакви вараци и пискюли по тях.
Извинявай, че те отрязах така, ама това е истината. За да не ми се сърдиш, компромисно предлагам на калкана на сградата да се опне някаква реклама, като тая например:



Ко шъ кайш? Хем не е орел и не гледа лошо.

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #63 -: 04 Април 2009, 09:26:48 »
Илияне, хората са го казали: Кат' се спи, се ляга!!! Вече го бях постнал, когато някакво съмнение се прокрадна - туй май не беше баш знаме, ами точно туй дето го обясни и ти. За колата и т.н. Щото те хората са го писали в Уикепедията, ама кой да чете :angry: Ама иначе ми хареса тоя щандарт, мисля че така се казваха подобни знаменца.Нейсе, запуши я!
А с тая реклама направо ме разсъни, разбивачо на лошо настроение! Изби рибата! Са кат' се бръсна, се за нея ш' са сещам :haha:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #64 -: 06 Април 2009, 15:58:18 »
Тъй - майтапът си е майтап, ама сега положението е сериозно.
Лошата новина е, че съм се изложил с оградите. То затова учените първо изпробват нещата на животни, па чак тогава на хора!
Не си признах по-рано, защото досега нямах време да видя кое какво и как. Е сега видех! Положенито е неприятно за мене, защото поради прекомерната ми страст към мащабност (щото не обичам да правя компромиси в това отношение, независимо от мащаба) съм се престарал и съм направил пръчките на оградата много тънки. И е станала направо мека, като се откачи от носещото тенеке и се извива, защото е ецвана на пружинна неръждавейка. Носещите хоризонтални пръчки също са много тънки, на всичкото отгоре са и на полуец, което допълнително усложнява нещата. Единственото решение, което не е много лесно (щото и аз едва се справих) е да се лепят по две гръб към гръб. Обаче не искам да ви измъчвам, защото в края на краищата се предполага за парите си да получите някакъв продукт, готов за употреба, а не нещо измислено от серията "Направи си сам от дърво салам".
Затова оттук натаък събитията ще се равзиват така:
1. Правя нови огради - с вашия размер, но с дебелината на моите пръчки (доказано е, че стават за използване), тоест прави се нещо като компромис, щото иначе няма как. Гарантирам че въпреки удебеляването, което е минимално (с 0,1 мм), изделието няма да изгуби от изящността си и все още ще е по-добро от предлаганите пластмасови аналози.
2. Отнасям 1 бр. затотовка на Адри, който я препраща или предава на Ицо безплатно. Тоест оградите са му безплатни, а Адри колко ще го одере за склад и пощенски разходи - не знам.
3. Другите мераклии засега остават в положение "партер" и изчакват сигнал за действие.
Ще дам най-доброто от себе си да го свърша това с пускането на новите огради още утре. Може гафът да е станал заради приплъзването на валяка на машината, за което ми се оплака колегата оня ден и май го писах тука, но аз съм длъжен да си вържа гащите отвсякъде. Затова ще почакате още малко - тая работа не е като оная работа и хубавите неща не стават бързо. Особено като е нещо ново, както беше в тоя случай.
Благодаря за разбирането!

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #65 -: 06 Април 2009, 20:33:09 »
Благодаря ти,  ilfilе! Трогнат съм от коректността ти и ще го отразя  обезателно, но след като сделката стане факт, защото правилата наложени ни от модераторите  трябва да се спазват, за да има ред.  :good: Оградите ще си г :resent:и получа на 13-ти този месец, сигурно.

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #66 -: 06 Април 2009, 21:23:19 »
Ицо, ще гледам дотогава да си получиш и "дебелия" вариант, щото смятам утре да ги пусна, вече съм ги пратил за филм.
Да не стане баш като за 13-и с тия калпавите, че ако е и петък има да ме пцоваш!

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #67 -: 06 Април 2009, 22:03:00 »
Илияне, тоя пес много човешки гледа, аха и да проговори     нещо познат ми изглежда ... ...

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #68 -: 08 Април 2009, 16:38:37 »
Сашо, може тоя поглед да ти е познат, ама така гледах в добрите години. Сега гледам кървясало и свирепо, но сигурно отдалече не ми личи, защото съм маскиран като висшист (с очилца демек).
А гледам така, щото очевидно поради световната криза работата при мене се увеличи твърде прекалено доста и напоследък съм извънредно претоварен, изглеждам ето така:



Обаче спокойно! Нищо, че си мълча - не съм ви забравил. За доказателство ето ви тука на всички един не особено патриотичен поздрав, ама все пак съм уцелил общата тема на форума поне, надявам се:



За сведение на младежите - това нещо в мащаб НО струваше 16 лева в "Млад техник" - когато беше още на "Найчо Цанов", дето сега е Булбанк. Който не вярва, да пита Жоро. После в същия магазин след преместването му на бул. "Георги Димитров", понастоящем "Мария го лиза", цената скочи на 18 лева, а в N го докараха до цели 12 такива! Скъпотия си беше, няма що!

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #69 -: 08 Април 2009, 22:59:40 »
Сашо, виж си интимната кутишка!

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #70 -: 09 Април 2009, 10:48:43 »
 ilfil,току-що говорих с Адри, защото моят човек ще идва на София в понеделник и тогава ще мине през магазина му.Дали моят въпрос ще се уреди до тогава, или ще се наложи да го "врънкам" при следващото му идване на София пак да ходи до магазина?  :)

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #71 -: 09 Април 2009, 16:39:21 »
Ицо, оградите ти са готови - утре (петък, но не 13-и) сутринта ще ги нося на Адри, тоест схемата на доставка не се променя. На пръв поглед са станали по-добри, което и се очакваше, но не съм се задълбочавал с разглеждането, щото немаше време. Засега като си ги получиш само си ги гледкай и тях - по-нататък (сигурно другата седмица) ще си пусна няколко "платна" и за мене, за да ги изследвам като хората. Тогава ще давам акъл какво и как.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #72 -: 09 Април 2009, 17:03:47 »


Кой ме вика , кой ме чука ? -
фотоецът пак е тука  :good: :lol:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #73 -: 09 Април 2009, 17:08:55 »
Цитат на: ilfil link=topic=1546.msg22885#msg22885 date=1239284361
Ицо, оградите ти са готови - утре (петък, но не 13-и) сутринта ще ги нося на Адри, тоест схемата на доставка не се променя. На пръв поглед са станали по-добри, което и се очакваше, но не съм се задълбочавал с разглеждането, щото немаше време. Засега като си ги получиш само си ги гледкай и тях - по-нататък (сигурно другата седмица) ще си пусна няколко "платна" и за мене, за да ги изследвам като хората. Тогава ще давам акъл какво и как.

Кхъ , кхъ ...(покашлюване)???????
(има ли читави огради или не ???А за мен!!!???)
 ;D ;D ;D

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #74 -: 09 Април 2009, 21:21:15 »
Де не варкай толкоз бре, Pach! Най-лесно е да пусна кило тенеке и да извикам "Граби, народе!" И ще има огради за всички. Обаче дали ще са читави е друг въпрос. Трай още малко - цел живот си бил в разграден двор, та още една седмица ще стискаш. Ако си толкова на зор - ела си вземи ония меките. Дето не стават за нищо.
Чети малко по-внимателно какво писах по-горе: като си пусна за мене си няколко огради и ги пробвам за какво стават, тогава ще ви каня на първа копка!
Пак казвам - хубавите работи не стават лесно и отведнъж. Още един от вас точно днес видя сам и се убеди за какво иде реч. Нека той да си каже, ако има желание. И понеже нещата му също като оградите не стават все още - не от първия, а от ...найстия път дори, засега се отърва само с една визитна картичка, та да му тежи в джоба! Щото при нас и тия неща са на ламарина, хем дебела.