Автор Тема: Поръчки за фотоец!  (Прочетена 59501 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #45 -: 02 Април 2009, 13:18:32 »
Напиши ми точен адрес , а аз ще кача карта на София тук (нали първият пост в тая тема е мой  ;)) та да се ориентираме къде ти е ламариненият рай!
За мен не се безпокой , ако не е по разписание , ще чакам следващият влак - ще се разбереме!
 ;D
(А враг не ми е кмета - от вчера даже си го аресвам , щото като му казаха неговите политически приятели "Те сега можеш да покажеш демокрацията в действие - това е твойта служба , да защитиш тези хора -  той си смени боята три пъти ,ама свърши работа ...поне за сега , щото за разлика от главанака който иска вече да ни взривява (от вчера е в "производство") ние все още се придържаме към закона - та има 7 дневен срок в който да обжалва. :angry:
Време достатъчно , неговите хора под кмета да го наумчат как да ни пързаля още , но силно се надяваме след намесата на кмета и телевизиите , да не стори лошо на сградата ни , щото ние няма какво да губим (някой съседи това имат само) и вярно може и до взривове да се стигне... ;))

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #46 -: 02 Април 2009, 19:48:45 »
Рach, май пак сбърках коловоза и ти отговорих в гнездото на орловия дует 2Г как стои въпроса с оградите.
Не се напъвай с картата, те ви я на всички готова от файла за визитки, леко преработен според създалата се тук обстановка:



Ние сме в червенко. Всичко останало е само ориентир.
Забравих да ти кажа "там" - в суматохата като си тръгвах прибрах всичко, вкл. и "твоите" огради (в случай че ги искаш в намален състав), така че и да отидеш до червеното квадратче, няма ли ме там пиеш студената вода. Тоест преди вторник е безмислено.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #47 -: 02 Април 2009, 20:02:03 »
...че то днес е четвъртък!!!!!
За кой вторник говориш - на 7 април ли?
Па те дотогава ще ми пуснеш нови (18 броя)
а тия преецваните може да ги намалиш в цената ( :spiteful: ;))
и все още някой ще ги иска...
Там при новият мащаб (2G  :haha: :haha: :haha:) съм ти писал - ти решаваш , дали нови да ми пуснеш ... :yes:
« Последна редакция: 02 Април 2009, 20:04:54 от pach »

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #48 -: 02 Април 2009, 20:08:34 »
Забравих новините за Еврозвездата: на днешна дата и навръх цялата суматоха успях да поразпитам тук-там и нещата не са много розови.
По принцип на лазер се режат и полистирол, и кометекс, но лазерджиите недолюбват и двата материала, защото пушат отвратително и смрадливо и се работят само с противогаз. За смрадта съм съгласен, щото го знам от личен опит. Та ако дори и някой се навие (в което се съмнявам, щото и на мене ми отказаха), ще ти резнат ако не главата, то поне топките със сигурност.
Тука вариантът е рутер с фреза, но той пък не може да изрязва прави ъгли (заради главата на фрезата, най-малката е 3мм, което значи вместо прав ъгъл радиус минимум 1,5 мм, което е много според мене).
Иначе за плексигласа няма проблеми - режат го. Но после проблемът ще е за тебе, защото това нещо се лепи само с хлороформ и нищо друго. Което значи, че на петата минута ти става хубаво, а на десетата заспиваш. И се събуждаш с махмурлук като от кило гроздова-менте.
Файловете ги искат на AutoCad, което се и очакваше.
Това е положението - чешай се дето не те сърби, мисли и казвай кво става оттука нататък.

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #49 -: 02 Април 2009, 20:22:31 »
Pach, и аз там съм ти отговорил. За да се се разминаваме повече, щото и двамата си пишеме навсякъде, а не четеме никъде, ти предлагам оттук нататък да игнорираме крилатия дует и да се сношаваме туканка!

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #50 -: 02 Април 2009, 20:26:07 »
Аз съм работил едно време в макетно ателие и хлороформът не ми е чак толкова противен. Сега да помисля само за радиуса дали е много или ще го "преживея". Файловете са ми на Adobe Illustrator, но те искат вектори. Не е толкова важно, че не е точно AutoCad.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #51 -: 02 Април 2009, 20:26:53 »
Ха така , и аз от там долетях тук...
Значи ,чакам 18 другата седмица щото се замислих - трябват ми чифт (че да се плодът де...)
Очаквах да са по твърди !!! (тия казваш се огъват като дишаш?!)
Само не разбрах - за НО ли ги пусна или за ТТ?
И в двата случая ги взимам , щото казах че и в НО работя , нищо че любимият ми мащаб  (не е 2G  :nono: :haha: :haha:) е ТТ.
Така или иначе ги правя и за двата мащаба...
 :yes:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #52 -: 02 Април 2009, 23:04:03 »
По ред на номерата:
1. Звездичке, щом пиша нещо, значи е важно. Не за мене, а за тебе. Щом според тебе нищо не е важно - нито каква е пластмасата, нито какъв ти е файла, що изобщо ми губиш времето?
Ако искаш занеси си файла и в DOC формат за Word. И ще ти изрежат буквите хората, не бой се. И ще ти приберат парите, за това пък още по-малко се притеснявай! Искаш ли да ти кажа за какви цифри става въпрос? Писах някъде тука по-рано който иска да си направи справка колко струва т.н. "векторизация". Затова ти казах какъв файл да носиш, за да ти е по-евтино. А с "Илюстратора" се класираш само при билбордаджиите. Всеки сериозен играч в бизнеса ще те отсвири незабавно с такъв файл, включително и аз. Или ще ти отреже главата с парите, включително и аз.
Почвам да се замислям има ли смисъл изобщо да ви дундуркам тука като малки деца и да ви отварям очите как да спестите някой лев, като разбирате повече от мене? Нещо си спомням, че се оплакваше дето лазерджиите те отсвирвали за тия неща. Почвам да се досещам защо.
2. Pach, ще ти ги чифтосаме, не бери гайле. Ще звънна утре на колегата да пусне още едни, таман имам и бленди на същото тенеке и място колкото щеш. Те оградите са си твърди, но понеже са доста изящно и мащабно тънки, затова се огъват. И аз не разбрах за НО ли ги пуснах или за ТТ - за първото ми се видяха малки, за ТТ - малко по-таман. Но тия неща и в реалния живот са относителни, така че това първите, които ще си заграждат имотеца, ще го кажат.
Ако ги ецват още утре и се обадят някъде следобяд че са готови, ще звънна на Павката да се свърже с тебе.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #53 -: 03 Април 2009, 09:07:58 »
Аз само да кажа, че съм много доволен и от майстора и от продукта. Да не говорим, че ти идват разни идеи като видиш какво може да се направи, ама за това по-натам.

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #54 -: 03 Април 2009, 09:23:23 »
пускайте по снимка и ние да де радваме на върховите достижения на Бранеца,
2G

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #55 -: 03 Април 2009, 09:30:38 »
Казвай ден в който ще се заключим двамата при еца - да не ни безпокоят разни твой навлеци-клиенти  :sarcastic: та да си уточним мойте и твойте изисквания и ги почваме от двете страни - аз от към железопътният моделизъм , а ти от към стендовият!!!! :spiteful:
 :good: :good: :good:
...ама да е към края на другата седмица , че да имам време да си подготвя някой файлове за теб , пък ти ако ги арешеш - твой са (и аз без пари ...) а за мойте - след уточненията!!!
 ;D :yes:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #56 -: 03 Април 2009, 10:46:36 »
Рach, нема проблеми - когато решиш, стига да е вторник или четвъртък. Само че това с досадните клиенти не знам как ще се реши, освен ако не си носиш чифте с едри сачми за щрауси!

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #57 -: 03 Април 2009, 17:12:23 »
Днеска бай ви Илиян беше на кеф и имаше подаръци. Адри като банкер си получи комисионната от мене. Сега да видим какво ще получи от Ицо като склададжия. За сведение на младежите тука - едно време на ж.п. склада се казваше "магазия", може и още така да е, не знам. И склададжията беше магазинер. Ама в още по старо време магазията се е казвала "влагалище" и съответно отговорното за стоката лице - "влагалищен чиновник". (Нищо лично, Адри - просто се сетих. Това го пише в моя учебник по ж.п. дело, щото съм новобранец и трябва да наваксвам с материала. Та рекох да почна по-издалечко, затова учебникът ми е озаглавен "Ръководство по експлоатация на железниците. Частъ 1 - движение", превод от немски. Съставителъ - Т. Ив. Каракашевъ. Издание на Придворната печатница - София, 1909 г.).
Павката също си получи възнаграждението за риска да пресича на червено това шибано кръстовище когато идва при мене.
Лошото и за двамата е, че трябва да си го асемблират сами тоя подарък. Щото за двамата беше един и същи - модел на личното ми превозно средство в мащаб НО.
Подаръкът им изглежда така:



Навремето ги направих за един приятел и един беше почти готов, ама още си втасва у нас. Все още недовършен изглежда така:



Това, дето служи за фон е бившата му кола - хем подпира филсопедо, хем служи за сравнение на големината. Не обръщайте внимание на паважа, щото той е 1:72 и е пълен с шупли, та го ползвам само за подложка при снимки.
Хем и Адри, и Павката да видят какво трябва да направят - кое как и накъде се сгъва, а също така и да загледат седалката и педалите - лостовете им са там (по-отворените им викат "курбели", ама не съм много сигурен - щото моя изобщо не е бЕл), а самите педали са от някаква черна винилова лепенка, доколкото си спомням. Седалката я дялках от полистирол.
А сега да ви видя вас кво шъ напрайте! Инструкции са ви дадени устно - действайте. Имате право да ме псувате и/или хвалите тука колкото си искате. 
Жоро, тоя "Голф" го взех от тебе много отдавна, ако си спомняш. Ама не помня платих ли ти го или е краден - щото гледам, че съм го пребоядисал!

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #58 -: 03 Април 2009, 19:14:35 »
Брате Гервасийе - и тебе не съм те забравил, но просто не остана досега време.
Ето ти обещаната Райхсоградка:



Ко шъ кайш, а? Без Фюрера по фюрерски!
Не си поръчвай сега и ти огради - тая си е в моя мащаб, оградите в НО са малки за орела (или той е голям за тях, но не може повече да се намалява, без да изчезне). Та понякога май размерът има значение...

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #59 -: 03 Април 2009, 20:58:11 »
Илияне, Голфа сигурно е от мен, но историята му е потънала като Титаник. Иначе фил'сипеда е биджу :good:
А тая тараба се утепала за ограда на сградата на "Oberkommando der Wehrmacht". Нали ме verstehn ;)
С туй флагче изотпреде

http://en.wikipedia.org/wiki/File:Chef_des_Oberkommandos_der_Wehrmacht_als_Generalfeldmarschall.svg