Автор Тема: Поръчки за фотоец!  (Прочетена 59233 пъти)

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #75 -: 09 Април 2009, 21:30:42 »
търпението е най-важното качество което следва да притежава всеки от нас заедно с умението да се чака. както вика патриарх Максим - смирение и послушание :angel: :angel: :angel: :girl_werewolf: :girl_werewolf: :girl_werewolf:
« Последна редакция: 10 Април 2009, 06:50:14 от Gervasii »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #76 -: 09 Април 2009, 22:12:50 »
Благодарско, аз ще ги складирам засега при останалите материали и след като почерпя от твоя опит - ще се пробвам и аз.За сега съм обърнал целият си смотан град и никъде не я видях таз Симона.  :lol:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #77 -: 10 Април 2009, 08:30:02 »
Ако не е добре направена и укрепена (разпъната-подсилена) таз симона се оказа в даден момент по-зле и от крив 12 мм-тров шперплат...
Той поне един път изкривил се не се променя , докато симоната (но ако не са изпълнени горните условия) се криви както си иска , накъдето си иска и всеки път различно от предният.
Какво да се прави - все пак е пластмаса! ;)

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #78 -: 10 Април 2009, 10:57:38 »
Pach, що ми се струва, че нещо бъркаш материалите - нема такива неща при коматекса!
Ицо, добре че стана въпрос и се сетих - ще дам на Адри едно парче да ти го прати за мостра, стига да намеря в къщи. Тръгвам след малко накъм него.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6709
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #79 -: 10 Април 2009, 11:57:14 »


Доставката е получена, алкохол и вода не пием , бонбони не ям !

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #80 -: 10 Април 2009, 13:27:36 »
Цитат на: Adrian link=topic=1546.msg22931#msg22931 date=1239353834


Доставката е получена, алкохол и вода не пием , бонбони не ям !

Начи Ристе , прати му една торба моркови , че е пролет!!! :search:
 :haha: :haha: :haha:

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #81 -: 10 Април 2009, 15:32:08 »
Цитат на: ilfil link=topic=1546.msg22827#msg22827 date=1239197917
За сведение на младежите - това нещо в мащаб НО струваше 16 лева в "Млад техник" - когато беше още на "Найчо Цанов", дето сега е Булбанк. Който не вярва, да пита Жоро. После в същия магазин след преместването му на бул. "Георги Димитров", понастоящем "Мария го лиза", цената скочи на 18 лева, а в N го докараха до цели 12 такива! Скъпотия си беше, няма що!

Не знам защо на мен ми се върти цена 12,80 точно за тоя, имаше го в 3 варианта, аз обаче взех точно такъв и това беше първата ми покупка навремето. 18 лв. тогава беше BR55.

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #82 -: 10 Април 2009, 21:19:18 »
Може и аз да бъркам, бе Сашо - дърт съм вече и не помня. Щото аз моя (баш такъв на МАV) го взех навремето от Ленинград за 7 рубли - безумна тогава сума (щото едно кюфте в кулинарните магазини тогава беше 4 копейки, хем си беше от месо). Става въпрос за НО, щото тогава още бях на коловоз 16,5 мм. После станах "енаджия" поради липса на площ и за малките "Нохаби" в N съм сигурен, че бяха 12 лева след увеличението - преди него бяха 9,80. Най-скъпото в тоя малък мащаб тогава беше BR 55 - 15,50 лева (които веднага ги прежалих заради светещите фарове - в ония времена това беше нещо като да видиш жив марисианец), а от вагоните - пътническия серия Y. Светещ - 4,30 ВGN, несветещ - 3,30 такива. Евтиния на корем! Като си купувах вагони, не си спомням да съм си излизал от магазина само с един.
Така беше. Може и да съм дърт сега, ама поне за тия неща съм се родил навреме!

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #83 -: 10 Април 2009, 22:07:18 »
Ами точни хора.Аз добрината никога не забравям.Светът е малък, а нашата държавица още по.Сигурен съм , че някой ден ще имам възможност да им се отблагодаря по подобаващ начин.Човек до човека опира. :good:

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #84 -: 11 Април 2009, 00:11:32 »
Цитат на: XRISTO link=topic=1546.msg22968#msg22968 date=1239390438
... Светът е малък, а нашата държавица още по ...

Такава я направиха, а преди не беше никак такава ...

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #85 -: 11 Април 2009, 01:57:06 »
Стига с тая политика, бе Сашо! На тия години не разбра ли вече, че в тая т.н. държава което и знаме да се вее, прътът е все в нашия задник. Та и да пцоваш, и да не пцоваш - все тая. Нали я знаеш приказката за кучето и кервана... Затова - както сам си го направиш. Дай да си гледаме моделите, а на истинския живот - майната му! Всеки както и доколкото може, щото съвсем да се отрежеш от него не става. Все още не става, за мое съжаление. Ама аз поне давам най-доброто от себе си да съм в мащаб 1:72 и някъде в периода 1939-45 г., колкото се може повече. И винаги ми е гадно, като се върна в 2009 и в 1:1, ама имаме ли избор? Стига вече, не разбрахте ли че като граждани и данъкоплатци сме изключително независими, щото нищо не зависи от нас?
Като малки деца сте, мама му стара, вече ви се карах тука от възможно най-новобрански позиции, че това е форум за моделизъм, тоест за кеф, а не за простотии от реалния свят! Та стига вече - за трети и последен път.

Жоре, ей за това ти разправях днеска:



XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #86 -: 11 Април 2009, 09:53:52 »
Пикнята му на фотоец ли е?Ама много е къса струята - има нужда от "простамол" май...  :lol: :lol: :lol:

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #87 -: 11 Април 2009, 14:04:24 »
Не е фотоец, Ице, щото си е пикня. Тоест прозрачна е, не че е истинска. Обаче като я гледам и почти ми мирише  :yes:
За "Простамола" не знам, но ми се струва, че съм я докарал малко по-жълта, отколкото е обикновената бирена пикня. Ама нищо - то къде ти бира в пустинята. Питай некой ветеран от 8-а Армия на Монти, ако не ми вярваш. Или Герваско, ако има някой познат от Африканския корпус. Само да не е Ромел, щото той горкия отдавна даде фира заради интригите на Фюрера!
Ицко, я да те пусна тебе в пустинята само за няколко часа - не да се биеш с немците, а просто ей така да си пцовисваш кротичко, па после ще те питам ти докъде ще хвърляш! Ако ще и да излапаш 5 опаковки "Простамол" без хляб!

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #88 -: 11 Април 2009, 19:03:12 »
Дааа. Като гледам и локвичка си е направил пича. Много гот се е получило, Илияне!

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Поръчки за фотоец!
« Отговор #89 -: 11 Април 2009, 19:39:03 »
Абе то стана, Жоре, ама го направих повече на инат, щото се бяхме хванали на бас с бай Мирон (дето Сашо ме обърка с него). Сега обаче като го гледам тоя Томи как безгрижно източва и ми се струва, че май не съм бил много прав. Това си е живо хабене на скъпоценна течност насред пустинята! Обаче басът беше спечелен. Щото той тогава Мирон още не я знаеше оная приказка защо не се хвърля камък в рядко лайно  :yes: Я сега го излъжи да се хване на бас с мене!