Автор Тема: Пътуване до Виена и цурюк  (Прочетена 16692 пъти)

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Пътуване до Виена и цурюк
« Отговор #15 -: 16 Май 2009, 19:40:59 »
Цитат на: zazo link=topic=1637.msg24639#msg24639 date=1242475075
Супер е този фото-разказ. За напрежението в татковината, също те разбирам, само не съм съгласен все да търсим причината извън себе си. Вината затова, че не сме извървели една част от еволюционното си развитие като индивиди и общество и комай все още не искаме да го направим е изцяло в нас.
Не знам как по - точно да ти обясня, че има една изключително малка част от нашето общество, за което съвременните масови български ценности са някак си странни да не кажа противни. Аз съм от тази изчезваща част. Верно е, че онези общества са си извървяли своя път и не са кривввали по задънената улица комунизъм, но за мен и другите като мен, да живееш в среда която органически не приемаш, в среда която непрекъснато си под напрежение да не те излъжат, в среда която няма чест, достойнство, няма елементарна духовна чистота и елементарно съобразяване с другите около теб, е невероятен подвиг. Цял живот трябва да се примиряваш с това, цял живот те лъжат или се опитват да те лъжат, крадат те, зариват те с отпадъци, чалга, безочие, злоба, алчност, показност, завист, а ти просто не можеш да направиш нищо и поради това, че не можеш да приемеш този начин на живот и мислене, вътрешно си непрекъснато в противоборство. Единственото време, когато съм вътрешно спокоен и се чувствам сред свои, е когато съм извън БГ и по специално от татък унгарската граница. Разбира се липсват ми приятелите, роднините но не ми липсват една камара неща, които ме дразнят ежечастно когато съм в България. Понякога ми се е случвало да минавам по 6-7 хил км седмично и прибирайки се физически уморен да ми кажат, че изглеждам много свежо :yes: Вервай ми на 40г. съм и се чувствам безкрайно уморен от живота тука. А страната ни е поне толкова хубава колкото и Австрия, че дори и малко отгоре.
Понякога си мисля над въпроса да основем собствена частна държава-имот в държавата нейде по Странджа Сакар, в която най-тежкото наказание да е изгонване в съседна България. Мисля си и се чудя дали си струва въобще усилието или е по добре просто човек да си вземе дрънката и да отиде да живее и плаща данъци някъде другаде, където всичко това има някакво значение. Ей това е което ме мъчи вече толкова години, а аз просто нищо не мога да направя за да променя нещо към по-добро. Единствената причина да съм все още тук е семейството ми, на което без мен ще му е безкрайно трудно( и те са такива "наивници" като мен :( да вярват в доброто у всеки човек).
А ти иимаш ли някакво предложение какво може да направят хората, които по едни или друг начин еволюционно са по-напред от "масата". Пък като приложиш че съм и овен и не обичам да чакам изоставащите ;D. Дилемата е тежка. Верно, месец-два след като се върна от там поотминава, турям си капаците и се опитвам да не забелязвам околната тъпотия и мизерия, но още на следващото ходене нещата се повтарят.
Предпоследен пример: имах през един вход комшии които преди 20-на години отидоха в Гремания, момичето им беше към 16-18г когато отидоха. 4-5г по-късно се върнаха за кратко поради някакъв проблем (а тук те са без край) и когато опря да се върнат, от посолството им отказаха виза. Момичето им изживя такъв стрес(че не може да се върне в Германия), че за месец направи диабед, след 2г ослепя, а след 4 си отиде от този свят. И всичко това заради ада в който сме принудени да живеем.
Последен пример от днес: Как да живееш заедно с хора като несебърския кмет примерно, който си купува представителна лимузина с общински средства за 200 000лв, при положение че социалните разходи на общината за година са 70 000 лв.
« Последна редакция: 17 Май 2009, 08:11:30 от lubomir »

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Пътуване до Виена и цурюк
« Отговор #16 -: 16 Май 2009, 23:19:19 »
Цитат на: lubomir link=topic=1637.msg24673#msg24673 date=1242492059
, да живееш в среда която органически не приемаш, в среда която непрекъснато си под напрежение да не те излъжат, в среда която няма чест, достойнство, няма елементарна духовна чистота и елементарно съобразяване с другите около теб, е невероятен подвиг. Цял живот трябва да се примиряваш с това, цял живот те лъжат или се опитват да те лъжат, крадат те, зариват те с отпадъци, чалга, безочие, а ти просто не можеш да направиш нищо и поради това, че не можеш да приемеш този начин на живот и мислене, вътрешно си непрекъснато в противоборство. Единственото време, когато съм вътрешно спокоен и се чувствам сред свои, е когато съм извън БГ и по специално от татък унгарската граница. Разбира се липсват ми приятелите, роднините но не ми липсват една камара неща, които ме дразнят ежечастно когато съм в България. Понякога ми се е случвало да минавам по 6-7 хил км седмично и прибирайки се физически уморен да ми кажат, че изглеждам много свежо :yes: Вервай ми на 40г. съм и се чувствам безкрайно уморен от живота тука. А страната ни е поне толкова хубава колкото и Австрия, че дори и малко отгоре.
Последен пример от днес: Как да живееш заедно с хора като несебърския кмет примерно, който си купува представителна лимузина с общински средства за 200 000лв, при положение че социалните разходи на общината за година са 70 000 лв.
Абсолютно съм съгласен.Ето Любо колко добре го е казал.Мен преди време ме "обвиниха" че мразя всичко българско.Не.Мразя от дъното на душата си ганьовщината,себелюбието и егоизма на българите.Най-много мразя и ненавиждам точно това-че във всеки един момент очакваш някой да те прецака и щеш не щеш се превръщаш в някакво подобие на човек и водиш мижитурковския си живот.Защото средата те принуждава да се приспособиш към нея.Не вярвам ,че някога нещата в тази  клоака ще се оправят. :diablo:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Пътуване до Виена и цурюк
« Отговор #17 -: 17 Май 2009, 00:36:51 »
Ако щете всичките българи да ни преместят в Австрия наготово, а те да дойдат тук - ще я оакаме таз държава за нула време и ще заприлича на България, а не ми се мисли какво би станало тук, ако живееха Австрийци...С това море може чудеса да се правят.  :)

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Пътуване до Виена и цурюк
« Отговор #18 -: 17 Май 2009, 07:32:53 »
Учудващо но факт! Тази сутрин снимките се появиха. Но тъй или иначе утре ще си платя някакъв хостинг, и ще им туря кръста на тези. Омръзна ми с техните безкрайни, настройки, сривове, промени, включвания-изключвания.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Пътуване до Виена и цурюк
« Отговор #19 -: 17 Май 2009, 14:05:02 »
Цитат на: lubomir link=topic=1637.msg24673#msg24673 date=1242492059
Цитат на: zazo link=topic=1637.msg24639#msg24639 date=1242475075
Супер е този фото-разказ. За напрежението в татковината, също те разбирам, само не съм съгласен все да търсим причината извън себе си. Вината затова, че не сме извървели една част от еволюционното си развитие като индивиди и общество и комай все още не искаме да го направим е изцяло в нас.
Не знам как по - точно да ти обясня, че има една изключително малка част от нашето общество, за което съвременните масови български ценности са някак си странни да не кажа противни. Аз съм от тази изчезваща част. Верно е, че онези общества са си извървяли своя път и не са кривввали по задънената улица комунизъм, но за мен и другите като мен, да живееш в среда която органически не приемаш, в среда която непрекъснато си под напрежение да не те излъжат, в среда която няма чест, достойнство, няма елементарна духовна чистота и елементарно съобразяване с другите около теб, е невероятен подвиг. Цял живот трябва да се примиряваш с това, цял живот те лъжат или се опитват да те лъжат, крадат те, зариват те с отпадъци, чалга, безочие, злоба, алчност, показност, завист, а ти просто не можеш да направиш нищо и поради това, че не можеш да приемеш този начин на живот и мислене, вътрешно си непрекъснато в противоборство. Единственото време, когато съм вътрешно спокоен и се чувствам сред свои, е когато съм извън БГ и по специално от татък унгарската граница. Разбира се липсват ми приятелите, роднините но не ми липсват една камара неща, които ме дразнят ежечастно когато съм в България. Понякога ми се е случвало да минавам по 6-7 хил км седмично и прибирайки се физически уморен да ми кажат, че изглеждам много свежо :yes: Вервай ми на 40г. съм и се чувствам безкрайно уморен от живота тука. А страната ни е поне толкова хубава колкото и Австрия, че дори и малко отгоре.
Понякога си мисля над въпроса да основем собствена частна държава-имот в държавата нейде по Странджа Сакар, в която най-тежкото наказание да е изгонване в съседна България. Мисля си и се чудя дали си струва въобще усилието или е по добре просто човек да си вземе дрънката и да отиде да живее и плаща данъци някъде другаде, където всичко това има някакво значение. Ей това е което ме мъчи вече толкова години, а аз просто нищо не мога да направя за да променя нещо към по-добро. Единствената причина да съм все още тук е семейството ми, на което без мен ще му е безкрайно трудно( и те са такива "наивници" като мен :( да вярват в доброто у всеки човек).
А ти иимаш ли някакво предложение какво може да направят хората, които по едни или друг начин еволюционно са по-напред от "масата". Пък като приложиш че съм и овен и не обичам да чакам изоставащите ;D. Дилемата е тежка. Верно, месец-два след като се върна от там поотминава, турям си капаците и се опитвам да не забелязвам околната тъпотия и мизерия, но още на следващото ходене нещата се повтарят.
Предпоследен пример: имах през един вход комшии които преди 20-на години отидоха в Гремания, момичето им беше към 16-18г когато отидоха. 4-5г по-късно се върнаха за кратко поради някакъв проблем (а тук те са без край) и когато опря да се върнат, от посолството им отказаха виза. Момичето им изживя такъв стрес(че не може да се върне в Германия), че за месец направи диабед, след 2г ослепя, а след 4 си отиде от този свят. И всичко това заради ада в който сме принудени да живеем.
Последен пример от днес: Как да живееш заедно с хора като несебърския кмет примерно, който си купува представителна лимузина с общински средства за 200 000лв, при положение че социалните разходи на общината за година са 70 000 лв.

Абсолютно вярно, някога и аз бях млад и зелен и си вярвах за "България на 3 морета" и тем подобни... Истината е че след като минеш Нови Сад и Суботица виждаш нещо коренно различно. Да ме прощават шаблонните родолюбци, но единственото хубаво в България е природата (там където е останала) и къщите във възрожденски стил (уникални и без аналог) в Копривщица, Велико Търново, Стария Пловдив, Мелник итн... Всичко останало е пълна тор. Преди години ходих до Скопие (така наречената държава "Македония") и когато видях че центъра на тяхната столица е по-зле от кооперативния пазар в Люлин или Овча Купел 2, изпитах някаква измислена гордост и високомерие, бях с огромна група западноевропейци (единствения българин, освен шофьорите на автобусите, които си бяха завършени шабани и не говореха никакви езици), които бяха учудени че лингвистично се разбирам с "македонците". Разбира се се стигна до там да бъде зададен въпроса относно езиците, дали са сходни, близки итн, при което реших да не изпадам в исторически подробности и разкази за национални предателства от тарабо-подпиращи се вождове-мумии след шише мастика, а на бързо им изпрасках една измислена версия, че едно време тия чукари дето и бурени не никнат са били наша територия и там сме изгонили нашите мангали да си направят държава. Просто така ми беше по-лесно без излишни приказки. Действително местното население бяха невероятни грозници, с криви и изчекнати чобански физиономии, така че версията ми бързо беше приета без излишни съмнения. Пет години по-късно пак ходих там, к'во да ви кажа - вече са ни настигнали, а след още 5 години сигурно и тия криваци ще ни минат. Смеехме се едно време и на румънците че били по-зле от нас, че ядели котки и не знам си какво там още щуротии. Да ама не - вече и румънците са поне два пъти по-добре от нас.
Една позната сръбкиня, която е на 20 и няколко години (тоест по график - на 18 завършва училище, после 5 години университет и на 23 започва работа) след завръщането си в родното си село започва работа като начална учителка в местното читалище (тоест да преподава азбуката и разните им там техни си варианти на приказките за ежко-бежко и баба меца) с начална/стартова заплата равностойна на 600 евро. А колко взимат нашите учители? Минаха ли границата от 500 лева? Обаче ние сме "Европейци", а  сърбите не са и затова сме им сложили и визи... Имаме най-ниските заплати и най-високите такси и цени за използване на GSM. Столицата ни е в пъти по-грозна от Братислава. Тук е модерно да си циганин-педал като азис, а момиченцата искат като порастнат да станат като онези чалга-певачките с малките имена. Много мерси, ама аз нямам дете, защото не мога да бъда садист към собственото си дете, причинявайки му този ужас да бъде родено и да живее в България. Просто не мога да го мразя толкова. В това отношение, в сравнение с адаша аз съм по-добре, понеже съм дърво дез корен - тоест нямам семейство, а към така наречените "роднини" изпитвам едни такива неособено топли чувства, така че изобщо, ама хич няма да ми липсват. Имам няколко приятели (и стотици познати), които са се оправили доста по-добре от мен, така че като решиме да се видиме, винаги има самолети, Прага е чудесен град, има скайп, интернет, телефони итн за да не се забравиме. Ааа, щях да си забравя и настоящите колеги, които са един прекрасен колектив и много си ги обичам, както и Вие, скъпи мои колеги по хоби. Единственото което ме задържа все още тук е дядо ми, който е на 87 години. Някои ще кажат "Да ама еди къде си ще бъдеш чужденец". Ами аз и сега се чувствам чужденец тук, по-добре още от сега да свиквам някъде другаде, а след 20 години всички ще сме чужденци тук, понеже ще останат само хафтали и резняци, а децата ще учат по история за "Османското присъствие", а за 20 минути дневно по телевизията евентуално може и да гледат "Новини на български". Всичко потъва по-сигурно и от Титаник барабар с леонардо ди каприо, така че - спасявайте се поединично кой както може. Очаквайте след около месец- два един друг авторски пътепис от друго нормално място (както знаете имам дар-слово)

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Пътуване до Виена и цурюк
« Отговор #20 -: 17 Май 2009, 18:24:56 »
Въпреки, че излезнахме от темата, си позволявам да пусна един последен пост по въпроса за нашия безмислен живот тука, понеже днес прочетох една статия, която перфектно пасва
Предлагам я и на вас в оригинал тук:
http://www.dnevnik.bg/analizi/2009/05/17/720518_prezarejdane_na_achovcite/

А утре ще прехвърля снимките, и се надявам вече всичко да е наред от тук нататък. Явно дата-та вече не става за нищо!

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Пътуване до Виена и цурюк
« Отговор #21 -: 18 Май 2009, 02:35:59 »
Гадно, ама верно!   :good:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Пътуване до Виена и цурюк
« Отговор #22 -: 18 Май 2009, 08:37:46 »
Мда , така ме развалнува истината в пътеписа и коментарите след него ,че ....
стана грашка , натиснах "Tab" , и се метна поста , та сега да довърша...
Ами , всичко казано до тук е АБСОЛЮТНО вярно!!!
Да вметна две три неща...
Комунистите още след събитията в Полша през 1980-1981 , по времето на генерал Ярузелски , разбраха ,че това дето си експериментират с народите и държавите няма да мине , рано или късно ще им се потърси сметка (най-късно от историята) та взеха мерки  и  след 1985 година ,започнаха програма за тотално ограбване на страната ни , не без помощта на свойте хора и съответните служби.И  тъй като апетита идва с яденето , за това през 1989 година "неофициално" се оттеглиха от властта като избутаха на преден план тези дето още не се бяха на гушили и имаха тези амбиции, а оставиха в сянка свойте хора да дозамажат кражбите след тях.Става въпрос за стотици милиони и милиарди в "твърда" валута както се казваше тогава.Доказателствата са толкова явни и налице , че дори и циганите ги проумяха в днешно време.
Така станаха бизнесмени и продължиха да прикриват кражбите от преди 1989 , като просто ги продължиха до днешно време та стана нарицателен израза - то в България остана ли нещо неоткраднато???
Съгласен съм и със Zazo - трябва да работим най-вече върху себе си , за да не допуснем повече таквиз неща , но мили приятели , докато ние работим върху себе си , променяме мисленето и виждането както в нашите глави така и на околните (било то семейства и тесен кръг познати и приятели) ония вече ни избягаха с парите , станаха от капиталистите по-богати (капиталист не е мръсна дума , но у нас и тя доби друго значение ) и сега работят по унищожаването на остатъците от спомен за Българска история и Българска държава защото така ще се забравят всички експерименти , кражби и т.н.За това ни остава този гаден вкус в устата , всеки ден като се приберем по домовете си.Унищожиш ли историята , унищожаваш държавата , и вече не си заангажиран да поддържаш държавни структури (министерства , архиви , здравни заведения, музей и т.н.) и ти става по-евтино и по-лесно да крадеш и да забогатяваш , без да си вложил и грам труд...

Впрочем , музея на техниката наистина е страхотно изживяване , но както казва Любо -хората се стараят да го подържат и обновяват , за да могат децата им да знаят все повече за страната и света.Похвално е от където и да го погледнеш.

Тук в нашата родна страна , на която вече дори и природата е под въпрос , става точно обратното!!!

Мнозина от вас знаят , че участваме с Рефил в една група тъпи ентусиасти , които правим парични дарения и влагаме собствени инструменти и материали във въстановяването на самолети - експонати в музея на авиацията.
Да ,да , ама не , както стана популярно - в момента се започва разследване , че парите от даренията (нашите пари) сме ги откраднали и т.н. мръсотии от този сорт и най-вероятно след завършването на работата по 7 (седмият) възстановен самолет (ако ни позволят да го довършим) , ще ни бъде отказан достъп до този музей!!!
Както беше вече отказан достъп на телевизията заснела пет документални епизода по работата ни.
И в дъното на нещата стоят едно бивше и настоящо ченге от Ст.Загора което се изживява като бог и човека който е държавно натоварен да отговаря за дейноста на военните музей в Българи - петко йотов!

Както казва Любомир , къде е Виена , къде сме ние!!!!!!
« Последна редакция: 18 Май 2009, 09:03:22 от pach »

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re:Пътуване до Виена и цурюк
« Отговор #23 -: 18 Май 2009, 09:35:44 »
Цитат на: lubomir link=topic=1637.msg24673#msg24673 date=1242492059
А ти иимаш ли някакво предложение какво може да направят хората, които по едни или друг начин еволюционно са по-напред от "масата"...

Няколко пъти тръгвам да пиша и се отказвам, щото да споря е все едно да нарека черното бяло. Няма нещо което описваш и да не съм почувствал или преживял и аз. Усещането да висиш 4-5 часа на Калотина, за да влезеш в България, при положение че си пресякъл няколко граници в рамките на от 15 секунди до 15 минути всяка (не говорим за там където и будките вече са демонтирани), може да бъде втрещяващо първия път. А за горния въпрос незнам какво да се направи. В "онез" държави хората наистина са прекрасни, докато си турист, но нещата са малко по инак като се нанесеш в апартамента до тях.

Все се надявах, че е въпрос на време и поколение и тук да може да се живее прилично, но май сте прави, че не спираме да работим против себе си. Язък.

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re:Пътуване до Виена и цурюк
« Отговор #24 -: 18 Май 2009, 13:16:29 »
На една от снимките на Виена ми се стори, че видях буклук на улицата. Но като се вгледах по-отблизо, се оказа, че било гълъб. Май вече съм за очила... :pleasantry:

ritchie

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Пътуване до Виена и цурюк
« Отговор #25 -: 18 Май 2009, 14:40:11 »
Да  се  сравнява  София  с  Виена  е  все  едно  да  сравняваме
Пловдив  със  с. Барутин  ( Девинско ),  т.е.  няма  база  за  сравнение.
Това  е   друг  различен  свят.

j.k.kolev

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 510
  • Рейтинг: 219
  • H0, H0m, H0e IV-VI, SBB,Zb, DB София
Re:Пътуване до Виена и цурюк
« Отговор #26 -: 18 Май 2009, 21:38:58 »
Любо, за съжаление снимките отново не се виждат. Защо не пробваш със snimka.bg? Тия от датата явно съвсем са се вмърлячили, а от този сайта който ти препоръчвам, вече няколко години съм много доволен.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Пътуване до Виена и цурюк
« Отговор #27 -: 18 Май 2009, 22:33:42 »
www.imageshack.us

бързо, лесно, без да изисква регистрация  :yes:

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
от
« Отговор #28 -: 19 Май 2009, 08:58:09 »
Въпроса е решен вече, и ако днес имам малко време ще преадресирам всички снимки и проблема ще изчезне завинаги. Въпросът е, че тази сутрин бях "сюрпризиран" отново от прозивола на кварталните пишлемета, и не знам дали да не отворим една нова тема "България днес", за да може поне там, всеки който нещо го е подразнило нещо абсурдно и ненормално, в заобикалящата ни близка действителност, да пуска мнения и снимки. Не че нещо ще се промени! Отдавна съм загубил каквато и да е надежда за това, но поне като го споделиш, се надяваш негативизма на четящите да свърши по-голяма работа от колкото цялата ни правораздавателна с-ма.

fyut

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:от
« Отговор #29 -: 19 Май 2009, 09:02:57 »
[да може поне там, всеки който нещо го е подразнило нещо абсурдно и ненормално, в заобикалящата ни близка действителност............


Абсурдното и ненормалното е, че в близкия ми "елитен Столичен квартал" Бояна, вече се пуцат като патици на гюме. Две убийстав за две седмици. На никой не му пука, обаче......