Анкета

Кой ще има собсвен макет? Ако нямате до момента - защо, какво ви спира?

Аз вече съм си направил и имам
9 (16.1%)
Разбира се, имам планове да си направя
41 (73.2%)
Не, аз никога няма да имам макет, не ме влече, и цял живот ще си държа моделите във витрини и шкафове
1 (1.8%)
Мисля да използвам макета/модулите на някой клуб/сдружение и да си карам моделите там
1 (1.8%)
Друг отговор
4 (7.1%)

Общ брой гласове: 34

Автор Тема: Кой ще има собсвен макет? Ако нямате до момента - защо, какво ви спира?  (Прочетена 10922 пъти)

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Цитат на: EMPEROR link=topic=1870.msg28581#msg28581 date=1253554230
Ще правя тепърва. Причини да не съм си направил до момента - ограничено пространство и липса на пари. Плюс това доста за дълго бях зарязал хобито...

Абсолютно точно същото съм и аз... Само дето може би съм с една идея по-напред - направих дървения плот, сега боря проблемите с токопредаването...

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Ами аз от сряда или четвъртък започвам да полагам трасето на диорамка, която ще е част от по-нататъшният ми макет :)

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Съгласен съм с Адри,но на 1/2.За скъпотията- :good:,за место - :good:,но за другите неща  :nono: ;D.Аз и друг път съм казвал,въпреки  голямата ми мечта като дете да имам "желязно"влакче,т.е. на ток,успях да купя такова на 34-35 годишна възраст.Сега съм на 37,значи 2 години от тогава.До онази Коледа на 2006 година понятие си нямах за Пико,Роко,Брава и всички останали.Не бях наясно с мащабите,Конрад ми звучеше като Конкорд :lol: :yes:...И понеже тука в Пловдив има един човек с биволско спокойствие и нерви ,Виктор,който ме изтърпяваше по 1,5 ч. през ден да отговаря на въпросите ми за А,Б в ж.п. моделизма,започна да ми просветва.После се запознах с Владо,Спас,Жоро и всички останали симпатяги и сега мога да кажа ,че не съм толкова бос по темата.Вече съм с "терлици" :lol: Обаче с много желание и мерак и голяяяям  късмет ,че жена ми има къща на 5 км. от Пловдив и в тази къща едно стаиче 2 х 3 м.Та там вече е почти завършен макета откъм ландшафт и релсов път.Свърши ми тревата,та чакам сега доставка.... Въобще не мога да се похваля със супер макет ,като изпълнение ...но на мен ми харесва.и не се срамувам да кажа,че поне малко ми се иска накрая моя макет да заприлича като този на Тано/Стоян/.Та мисълта ми беше-когато го има желанието и удоволствието от сглобяването на сгради ,откъсването от напрегнатото ежедневие -когато карате своите подвижни състави,облещените очи на познати и приятели които почват да цъкат с език и да питат -"това ти ли го направи,дето все влакчета правиш","бре ма...му,дай малко и аз" ,направата на макет или модул,или диорама въобще не е трудно.Може би Zazo ,Emperor и другите които не са почнали още,просто ги е "страх",че ще го направят макета и после....трябва друго хоби да търсят ;D :good:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Не, muncho, просто ще трябва след това да правят нов макет.. по-голям и по-хубав..  ;D :haha:

Лъчо, май ще почваме социалистическо съревнование с теб...  :pleasantry:
« Последна редакция: 23 Септември 2009, 12:05:04 от Best Ripper »

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Хмммм и кво? Който спещели носи кебапчета, падналия кюфтета?

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Йе, йе... и ще се черпим взаимно с бира...  :drinks:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12291
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Всъщност 11 човека от нашите среди не възприеха думата "хобист"
която по мое виждане обединява всички тези
- "кашонни" и
- "витринни" колекционери,
- "гурото" на подвижният състав Тони и останалият
- "нещастен" пролетариат от моделистите на локомотиви и вагони,
- макетисти "със" и
- "без" макет, както и
- модулистите "със" и
- "без" клуб...
А ако добавим и "извратеняците" дето мутирайки от колекциите си на метални колички "Мачбокс" в момента освен всичко останало си редят (ооо, ужас!!! :swoon:) във витрините или върху макети и модули колекцията от камиончета , противопожарни автомобили и въобще автопаркове в някой от железопътните мащаби :fool: и по този начин замърсяват чистотата на този вид моделизъм - желеопътният...та ако добавим и тях в тази еднородна група моделисти , то какво става?
Нарушена е чистотата на хобито и не е редно да се прецакват хубавите моменти в него - трябва незабавно да си сложат по една жълта значка на гърдите с означение те какви са всъщност , за да не би "истинските" джентълмени в това елитно хоби - железопътният моделизъм да сбъркат и да разговарят с тях или не дай си боже някой макетист да влезне в задочен спор с колекционер - та какво ли му разбира на него главата от железници!?
Жалко , щото покрай тези дебати в които "елитът" тръгна да ни просвещава що е железопътен моделизъм и има ли почва той в нашите мозъци" уважавани хора видяха в думата "хобист" нещо не много морално и я "низвергнаха с анАтема"...
Та вече никой не е наясно какво всъщност става тук?

До сега съм направил общо три макета (ако броя и първият -детски макет ,в детски години , по детски направен...) ,а в момента съм забавил процеса на изработката на четвъртият ми по две основни причини:
- желанието този да е последен но най-добър.
- липсата на време, отнето ми от обществено полезни дела.
Останалите причини като липса на пари (това винаги у нас е временно явление), липсата на място (разполагам практически с неограничено такова) или липсата на ясна концепция, по един или друг начин ще бъдат/ са отстранени.
Дори нещо повече , за да се "преборя" с един от най-сладките моменти в хобито , а именно преустройството на вече започнатият макет (поздрави на gts.best  :hi:) съм се захванал да правя модули и един малък макет с която дейност междувременно да си попълвам времето и чеша крастата докато си попълвам колекцията.
Та такива ми ти работи другарю Кузнецов...

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
 :on_the_quiet:



Автоматично само модериране Жик-так
« Последна редакция: 23 Септември 2009, 14:56:39 от piko1 »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12291
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Моля, да не съм го измисли аз !? :hi:
Ето ти цитата:

Цитат на: Vlado link=topic=35.msg28474#msg28474 date=1253182587
... Та Тони е гуруто в макетирането и не бива да го обиждаш, че ако не е той, ще видим такива модели на кукуво лято.
Браво, Тонка, продължавай все така!  :good:
...

Така че piko1 не се заяждай , още повече щото модератора го е казал... :hi:

Поне това схванах от писанието без препинателни знаци...
Ааааа и за някакъв ангел  :angel: ли, архангел ли намекваш - кой е тоя Рафаил? :blind:
Нищо разбираемо май не виждам в поста...ама аз съм проЗт и нищо не разбирам от маТРЯла... :blink:

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
 :on_the_quiet:




Автоматично само модериране Жик-так
« Последна редакция: 23 Септември 2009, 14:56:21 от piko1 »

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Айде да спрете и двамата, защото започва да ми писва, а и не само на мен...
Ако имате лична кавга - ползвайте лични, мейли, телефони или си уреждайте срещи на живо!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12291
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Защо ни спрягаш двамата Лъчо?
Аз изказах моето мнение - какво съм виновен , че някой върви след мен от тема в тема и цапа с идиотизмите си и "конструктивните" мнения?
Аз дори съм си заключил ЛС към този потребител , но отърване няма и не съм аз виновен ,че да ме сппрягаш в неговата група!

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Dispatcher: Мнението е изтрито за неспазване на т.1.4 от правилата на Форума. Това да се счита за последно предупреждение!!!
« Последна редакция: 23 Септември 2009, 16:22:37 от Dispatcher »

staff123

  • Trade Count: (1)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 473
  • Рейтинг: 2
    • LinkedIn
Досега не съм имал макет поради простата причина, че се занимавам с това хоби едва от около 2 години. Имам страхотен мерак, но стигнах само до плана - http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,753.45.html
Свободното ми време се съкрати, почти напълно бях зарязал хобито за няколко месеца.А и пак се дочуват някакви проблеми относно мястото за макета. Но напоследък съм доста мотивиран и може би в скоро време ще задвижа нещата.

Пожелавам успех на всички.
 :) :good:

Dare_Devil

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Макет ще правя. Кога - един Бог знае. засега проблем са ми и парите и мястото и времето. Мислех си за модулен макет, който да разглобявам и прибирам когато не се ползва, но не се виждам как капнал след работа сглобявам модули поне половин час, за да мога да пусна влаците. По-скоро май ще се спра на варианта за "рафтов" макет - постоянно монтиран тесен макет по стената на стаята, който като реша да се местя в друга квартира да ми е лесно да демонтирам и пренеса.