Автор Тема: Среща на 31-01-2008  (Прочетена 10819 пъти)

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Среща на 31-01-2008
« -: 20 Януари 2008, 12:54:09 »
Цитат на: Жоро link=topic=86.msg1144#msg1144 date=1200292752
Както стана на въпрос при предишната ни среща, следващата ще е на 31.01.2008г. от 18.00ч. до около 21.00ч. в магазин Хоби свят. Адресът е София, ул. Кирил и Методий 88.
Смятам да донеса новия локомотив Thalys и един от старите, за да ги отворим и да видим точно как да сменим старата лампа с диодна и какви транзистори да поставяме, за да тръгва старият като нов, тоест плавно. Искам да знам трябва ли да купя нещо предварително, за да имаме всичко за тази работа? Или някой може да ми купи каквото трябва и аз да му дам парите на срещата. Надявам се специалистите по тоците да дойдат и да решим нагледно този проблем, който мъчи всички ни.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Среща на 31-01-2008
« Отговор #1 -: 28 Януари 2008, 23:31:02 »
Нали като се постопли ,пак ще се събираме.Къв тоя пусти късмет -като кажете за сбирка зимъска -веднага сняг почва да бръска ;D.Пък тая магистрала/Тракия/ от 20 санта сняг и става козя пътека-девет дена път с камили Пловдив -София.И не само снимки после ами и  идеи да споделите,ако имате възможност де ;)

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Среща на 31-01-2008
« Отговор #2 -: 29 Януари 2008, 00:21:57 »
Ами то за тази цел има БДЖ. Идваш. Магазинът е близо до гарата. И в 22:15 обратно за Пловдив. Помисли, ако този вариант те устройва.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Среща на 31-01-2008
« Отговор #3 -: 29 Януари 2008, 07:18:11 »
Охоо ,всичко е проучено,само не мога да разбера къв е тоя влак -в Пловдив пристига в 02.15 посред нощ :o по разписание.Малко като позакъснее- по първи петли, ще кукуригам на другия ден в операционната ::)А магазина го знам,на 13.12. бях

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: Среща на 31-01-2008
« Отговор #4 -: 31 Януари 2008, 12:03:10 »
Специален поздрав към всички на които ще бъдат на срещата. Съжелявам много , че пак няма да съм между прятели!!! Дано следващия път имам възмойност да присъствам. :)

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Среща на 31-01-2008
« Отговор #5 -: 31 Януари 2008, 14:55:39 »
И от мен - поздрави и да споделите после ко сте бърборили там и измислили ;) :)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Среща на 31-01-2008
« Отговор #6 -: 31 Януари 2008, 14:57:51 »
То и аз май няма да успея... та и от мен... приятно изкарване!

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Среща на 31-01-2008
« Отговор #7 -: 31 Януари 2008, 21:39:05 »
Искам да изкажа благодарност на Жоро за хубавата и много полезна за мен среща. Възхитен съм от всички, които бяха там и ще се възползвам винаги при такава възможност да присъствам на подобни събирания.

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Среща на 31-01-2008
« Отговор #8 -: 31 Януари 2008, 22:42:57 »
Цитат на: eurostar link=topic=192.msg1518#msg1518 date=1201808345
Искам да изкажа благодарност на Жоро за хубавата и много полезна за мен среща. Възхитен съм от всички, които бяха там и ще се възползвам винаги при такава възможност да присъствам на подобни събирания.
еййй  само това ли ще разкажете бе,то е ясно ,че е било хубаво и приятно....ама некоя снимка на подвижен състав ,това онова ... :P
ако е имало и бира е ясно що мълчите ;D
« Последна редакция: 31 Януари 2008, 22:44:54 от mill »

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: Среща на 31-01-2008
« Отговор #9 -: 31 Януари 2008, 23:00:32 »
За срещата, че е минала добре  - това ми е ясно. За главния виновник да се състой срещата - две мнения по въпроса няма. Само дето трябва да измислим как да се съберем цялата гилдия на "Вдетенените ъкъли" . Много ме е яд, че пак дадох разсейки по релсите и стана късо! ;D Приятели качете снимки и кажете кои са били болните теми за дискутиране на срещата. ???

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Среща на 31-01-2008
« Отговор #10 -: 01 Февруари 2008, 08:31:32 »
Доброутро , банда :)

сега ще бъда сериозен ! Слушайте внимателно - няма да повтарям !
Дайте сериозно да погледнем на тези сбирки . Не става дума за 'неизвинени отсъствия'(щото сме хора големи и е нормално животът да ни ангажира) ; по-скоро да се съсредоточим в/у нещо креативно и да "сътворим" - така , както (виждаме по сайтовете) правят белите хора.
Много години съм се занимавал в тази насока - да се обединим в нещо като клуб , да създадем макет , да си търкаляме влаковете и да си чешем езиците , да правим 'хоби'екскурзии и т.н...Магазинът ни "Джониленд" не успя да стигне до там - предвид сложната икономическа обстановка и объркания мениджмънт .
Сега 'поизплувахме' , понапазарувахме и виждам ,че се съживяват усмивките .
Златен шанс е базата(мястото) , което Жоро любезно ни предоставя . Познавам този човек отдавна и знам ,че сърцето му е в хобито - затова респект ! Наистин се иска сърце - всичко това коства нерви , пари и т.н. - убеден съм.
Та какво искам да ви кажа ? Айде да се стегнем и всеки (по-желание)( и по възможности) да направи поне един модул , за да сглобим трасето ? Нека на следващата сбирка да си спретнем нещо като проектче и да видим размери - мисля си ,че не ни трябват повече от 5-6 модула . Аз лично ще направя един .
Един ден ще ги сглобим , затревим , някоя и др къщичка и т.н.
И като ми тръгнат едни дълги влакове - ще е кеф , нали ?
Разбира се , всичко това със съгласието на Жоро - ще има ли място да се складират модулите ? Някой да помага преди сбирка да се сглобят , и т.н.
Смятам ,че е съвсем нормално и изпълнимо това , за което говоря.

Много се радвам ,че се запознах с повечето от вас :) Това е скъпо хоби , непрекъснато съм жертвал време и пари , но си струва! - да се полюбуваш (например) на това музейно бижу на Roco BR 02  и  да помечтаеш  . Не мисля ,че се вдетиняваме , това е един свят в съзнанието , където си почиваме и се ратоварваме :)

Не си спомням някой да е снимал ?

Та така - ще се заемем ли да довършим трасето питам аз - или да !?
« Последна редакция: 01 Февруари 2008, 10:06:39 от Adrian »

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re: Среща на 31-01-2008
« Отговор #11 -: 01 Февруари 2008, 09:50:12 »
здравейте, адри ти направо ми открадна темата  ;).
аз със жоро съм споделял, че е грехота ние българите да сме все последни. според мен би следвало да бъде създаден клуб, който да направи собствен макет да го кара и до организира мероприятия свързани с хобито (излети, посещения на панаири и др.).
другото което би било добре е клуба да стане член на MOROP (виж http://www.morop.org/) и да влезе в контакт с други клубове и т.н. темата е голяма и трябва повече ентусиазъм и нещо друго много важно, за съжаление липсващо у нас българина - колективизъм в името на общ интерес. знам че ще има много ЗА и ПРОТИВ но нека го поставим на обсъждане.
ако прецени админа - може да го изведе в нова рубрика или както реши.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Среща на 31-01-2008
« Отговор #12 -: 01 Февруари 2008, 13:10:04 »
леле-мале...стана дума за работа и всички се изпокриха!

Аз сега направих среща с един дърводелец и набавихме матРял; остава някаква скица ли ,чертеж ли - Жорето - дай линк - да видя р-ри , форми , отвори ; да правим шаблони и да нападаме със зегето !

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re: Среща на 31-01-2008
« Отговор #13 -: 01 Февруари 2008, 14:19:27 »
Здравейте!
Напълно съм съгласен с това което споделя Адри!!! Що се отнася до хлуб - какво по-хубаво от това. Ако трябва и членски внос да се сабира от мен не е проблем. По този начин всички ще сме ангажирани малко или много с хобито, ще има и средства да се обурудва макета. Проблема е , че някой са в София, други из страната  - трябва да помислим нещо да се съберем някъде поне по-голямата част и да разгледаме болните теми и належащите въпроси които ни вълнуват всички. Казъл съм го и пак го повтарям поскрепям всяко едно начинание. Успех на всички хобисти!!!

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Среща на 31-01-2008
« Отговор #14 -: 01 Февруари 2008, 14:52:36 »
Според мен такова нещо трябва да се направи със съдействието ($$$) на БДЖ или кметството на даден град. Става дума за финансиране поне на помещение, в което да се направи постоянен голям общ макет, достъпен за публика в определен момент - помещение на гарата или читалище, културен дом или нещо такова. За това предлагам да се основе този клуб, да се избере управително тяло и след това да се разговаря с кмет или директор на БДЖ да се отпусне помещение. Сами не можем да се финансираме според мен, а пък и това се прави за широката публика, а не само за няколко човека.

Предлагам една междинна среща на кафе, за да изработим план за действие. Предлагам срещата да е в 15:00 часа на 1ви март в кафе Дани в Младост (виж плана тук долу, автобуси 213, 214, 305, маршрутки 4 и 6). Познавам собственика и може да ни запази колкото места искаме. И е много евтино. Така ще можем да обсъдим всички детайли и да се разпределят задачките. Ако сте съгласни, да отворим нова тема - среща на 1ви март.
« Последна редакция: 01 Февруари 2008, 15:47:14 от eurostar »