Автор Тема: Прекалено скъпо  (Прочетена 21337 пъти)

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Прекалено скъпо
« Отговор #30 -: 06 Ноември 2009, 14:15:11 »
Щом се занимаваш с компютри значи си имал случаи като мен. Много мой познати купувайки си за първи път компютър искат - цитирам: "Нещо за 100-150 лв за да си проверявам E-mail"
Не минава много време и се купува друг компютър. Предполагам, че ме разбираш за какво говоря.
Тук е същото. Сега искаш нещо супер евтино, после ще видиш, че има по-хубави неща и ще ти се прииска от тях. Сигурно мерака ти е голям, но изчакай малко и виж нещата на живо и тогава решавай.
Не мога да кажа, че нашето хоби е евтино, но май не е и от скъпите. Не съм рибар, но миналата седмица имах брошура на рибарски магазин открит на скоро. Там една въдица беше 300 лв.
Англичанинът е казал - не съм милионер да си купувам евтини работи.

fyut

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Прекалено скъпо
« Отговор #31 -: 06 Ноември 2009, 14:46:07 »
Цитат на: axel link=topic=1972.msg30795#msg30795 date=1257509467
Цитат на: pach link=topic=1972.msg30793#msg30793 date=1257507479

Хахаха, това всъщност (поне мен) още повече обърква - колко стар си...


На 14 съм  :blush2:
 
Цитат на: pach link=topic=1972.msg30793#msg30793 date=1257507479
Колкото до двете влакчета - той кръга е малък и не би искал двете да се лепят едно за друго - няма да виждаш въобще релсите  :sarcastic: :lol:
Цитат на: Best Ripper link=topic=1972.msg30794#msg30794 date=1257508732
Axel, за да тръгнат два влака, ще ти трябват повече линии, тоест да удължиш доста стартовия сет. От мен толкова... Другите като ти дават акъл за ново и скъпо, просто ги помоли да ти отворят банкова сметка и заедно с акъла да ти дават и пари...  :drinks:

Да де то е ясно че ще удължа сета ама после какво ми трябва? Между другото идеята за банковата сметка доста ми допада  :yahoo:


:yes: Достатъчно голям за да изкарваш по някой лев през свободното време. Щом се занимаваш с компютри, това е напълно достижимо. Все пак това е хоби. Удоволствие и развлечение през свободното време. И.....страст. :yes: :yahoo: :yahoo: За да се кефиш максимално, задължително нещата трябва да са нови. Може и да не са супер скъпи. Иначе само ще се ядосваш и скоро ще се откажеш.

axel

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Прекалено скъпо
« Отговор #32 -: 06 Ноември 2009, 15:09:14 »
Някой спомена нещо че при дигиталните локомотиви може управлението да става чрез компа... Нещо по - подробно? Предполагам е доста сложна работата или не?

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Прекалено скъпо
« Отговор #33 -: 06 Ноември 2009, 15:22:26 »
Цитат на: axel link=topic=1972.msg30801#msg30801 date=1257512954
Някой спомена нещо че при дигиталните локомотиви може управлението да става чрез компа... Нещо по - подробно? Предполагам е доста сложна работата или не?
Отговорите на следващите ти въпроси са някъде ТУК!!!
 :yes:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Прекалено скъпо
« Отговор #34 -: 06 Ноември 2009, 16:40:09 »
Евала, Паци, отново си убийствено точен и изчерпателен...  :haha: Детето пита нещо конкретно, ти му даваш цял форум да се радва...  :dance1:

axel

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Прекалено скъпо
« Отговор #35 -: 06 Ноември 2009, 16:41:59 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=1972.msg30809#msg30809 date=1257518409
Евала, Паци, отново си убийствено точен и изчерпателен...  :haha: Детето пита нещо конкретно, ти му даваш цял форум да се радва...  :dance1:

Ако може да ползвате нещо друго то рода на примерно "човекът" ще е супер!  :angry:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Прекалено скъпо
« Отговор #36 -: 06 Ноември 2009, 16:55:42 »
Не му обръщай внимание на рипърчето - той си е заядливко по природа , щото още от малък явно го играе "вечната опозиция". :lol: :lol: :lol:
Питах те за годините , не за да те обидя, а за да знам как да обяснявам , с какви думи и термини. :yes: :hi:(и честно подозирах отговора ти  :spiteful:)
Но все пак по този "стартов" въпрос за дигитализацията (българската дума е цифровизация) има моя статия тук:
http://www.railwaypassion.com/?cid=89&NewsId=40
Прочети поне нея и тогава пак задай въпросите си . А като гледам , те тепърва ще започнат да валят, ако някой  си сдържат злобата, че нас питаш.
Ако не пиши ми на ЛС - ще ти отговарям (за ужас и на някой от дъртаците тук, дето знаят по-малко и от теб по някой моделистки въпроси) щото това се знае от доста хора и не е редно да ги връщаме на изходна позиция ,макар и в отделна тема- има го по другите тук. :victory:
Поздрави!

Dare_Devil

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Прекалено скъпо
« Отговор #37 -: 06 Ноември 2009, 16:57:16 »
Виж Аксел, голяма част от форумците имат деца на твоите години, че и по-големи (добре де, не го знам със сигурност, но съдя по възрастта им, че би трябвало да имат). Аз съм от по-младите тук (на 28 съм), и дори за мен ти си дете. Не е нужно да се обиждаш - няма нищо срамно в това, че си в една по-крехка възраст. Просто наричаме нещата с истинските им имена. (да не говорим, че и от юридическа гледна точка си дете)

Иначе желанието ти е похвално, и аз лично напълно ти влизам в положението - аз също се опитвам да правя нещо с възможния минимум средства, но това хоби (както и повечето сериозни хобита) е скъпо, трудоемко и времепоглъщащо. И тенденцията е да поглъщавсе по-голяма част от времето и средствата ти, защото е от най-зарибяващите хобита, а със зарибяването идва и желанието за все по-големи вложения на пари и труд в него. Смятай се за предупреден :)

Ако все пак предупреждението ми не ти подейства и решиш да се "заробиш" с влакчета и т.н. - обаждай се тук във форума - вече видя колко желаещи да посъветват по-неопитните в хобито са старите хобисти тук (за разлика от някои други хобита и форуми). Също можеш да ми се обадиш на ICQ 49410002 за да ти дам някои идеи и съвети за това как можеш да изградиш хобистката си кулура и навици, и да поддържаш жива искрата докато успееш да си осигуриш средствата за стартов сет.

Цитат на: axel link=topic=1972.msg30810#msg30810 date=1257518519
Цитат на: Best Ripper link=topic=1972.msg30809#msg30809 date=1257518409
Евала, Паци, отново си убийствено точен и изчерпателен...  :haha: Детето пита нещо конкретно, ти му даваш цял форум да се радва...  :dance1:

Ако може да ползвате нещо друго то рода на примерно "човекът" ще е супер!  :angry:

axel

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Прекалено скъпо
« Отговор #38 -: 06 Ноември 2009, 17:22:01 »
Все пак ще се радвам да уважите молбата ми и да се обръщате към мен по друг начин. Например Axel си е идеално! Говорете ми както бихте говорили на всеки (начинаещ в областта). Въпреки, че ви разбирам предвид на каква възраст е мнозинството тук... Просто възгледите ми за възрастта и нейното значение и разликите и че с възрастта идва знанието са малко по - различни от на повечето хора и ако почна да ги обсъждам подробно ще трябва да четете роман  ;D

Иначе за искрата и аз се притеснявам да не изгасне докато събера за първия сет. После пък ще бъде един ужас докато събера за втори щото няма да изкарам дълго гледайки как влакче се върти в кръг. Пък и после като почна да усложнявам всичко... А докато всичко стане както го искам сигурно ще минат 10 години и щe се похарчат доста пари... Как ще разделя бюджета и за компютрите и за моделизма не знам.

И да отбележа, че вече започнах да чета повечето неща из сайта и форума, но все пак ще мине изввестно време докато наваксам.

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4781
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Прекалено скъпо
« Отговор #39 -: 06 Ноември 2009, 18:58:57 »
За да не ти изчезне ентусиазма,разглеждай повече макети.Ето ти пример    http://www.bgphoto.net/Albums.aspx?UserId=27802

Другите хобисти също могат да покажат много.Тук са два от мойте макети.Нямам нито един скъп дигитален локомотив(почти всички съм си ги правил сам) и пак може да е хубаво.

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=27802&AlbumId=126317

http://www.bgphoto.net/Photos.aspx?UserId=27802&AlbumId=101954
« Последна редакция: 06 Ноември 2009, 19:00:29 от toniemi »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Прекалено скъпо
« Отговор #40 -: 06 Ноември 2009, 19:46:18 »
 axel, не възрастта печели уважението.  :hi: Аз например имам син на 15, но ми печелиш уважението, защото пишеш твърде грамотно за съвременен млад човек, да не говорим, че сред нас има екземпляри, които са на доста повечко годинки и са доста по-неграмотни. От мене няма да забележиш и намек за възрастта си, нито пък ще се държа напътствено.Човек се учи докато е жив, така че имам още доста да уча, надявам се.   :lol:

axel

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Прекалено скъпо
« Отговор #41 -: 06 Ноември 2009, 20:15:45 »
Благодаря за добрите думи!

А по темата всеки ден разглеждам снимки и клипчета и чета усърдно по въпроса... Сега мисля че открих решението. Ще си купя малко релси и локомотивче и постепенно ще купувам още неща защото 300лв не мога да събера по смъртно!

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4781
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Прекалено скъпо
« Отговор #42 -: 06 Ноември 2009, 20:48:20 »
Цитат на: axel link=topic=1972.msg30824#msg30824 date=1257531345
Благодаря за добрите думи!

А по темата всеки ден разглеждам снимки и клипчета и чета усърдно по въпроса... Сега мисля че открих решението. Ще си купя малко релси и локомотивче и постепенно ще купувам още неща защото 300лв не мога да събера по смъртно!

Правилно! :good:Не се изхвърляй.Има време.Хобито е за цял живот.Аз събирам от дете,бил съм към 7-8 годишен когато съм започнал и вече 30 години съм "болен" ;D

axel

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Прекалено скъпо
« Отговор #43 -: 06 Ноември 2009, 23:02:13 »
Хах намирам ви всички спокойно  :sarcastic:

Темата за детето нека я приключим с едно бързо обобщение от мен. Да, дете съм, не не искам да се обръщате към мен така, натяквайки ми, че нямам някакви години и следователно вероятно не съм достатъчно зрял, дорасъл и т.н. Мисля, че схващате идеята и считаме темата за приключена.

Та пак да питам нещо... Ако искам да направя две кръгчета, едно по - малко и едно по- голямо, свързани разбира се, какви релси ще ми трябват (изключваме флекс защото ще се слагат на земята). Има нещо за някакви радиуси които са ми тъмна индия. Ако може да поразясните...

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Re:Прекалено скъпо
« Отговор #44 -: 07 Ноември 2009, 02:22:52 »
Точно за това има различни радиуси, за да може да се правят две кръгчета, едното по-голямо, а другото по-малко.
Мога да ти подаря две кръгчета релси, едното с радиус 440 мм, а другото с радиус 380 мм, както и около 20 броя прави релси.
Цитат на: axel link=topic=1972.msg30829#msg30829 date=1257541333
Хах намирам ви всички спокойно  :sarcastic:

Темата за детето нека я приключим с едно бързо обобщение от мен. Да, дете съм, не не искам да се обръщате към мен така, натяквайки ми, че нямам някакви години и следователно вероятно не съм достатъчно зрял, дорасъл и т.н. Мисля, че схващате идеята и считаме темата за приключена.

Та пак да питам нещо... Ако искам да направя две кръгчета, едно по - малко и едно по- голямо, свързани разбира се, какви релси ще ми трябват (изключваме флекс защото ще се слагат на земята). Има нещо за някакви радиуси които са ми тъмна индия. Ако може да поразясните...
« Последна редакция: 07 Ноември 2009, 02:25:17 от Сaprycorn »