Автор Тема: Теснолинейки  (Прочетена 42214 пъти)

bdz43r

  • Trade Count: (5)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1012
  • Рейтинг: 257
    • bgrail.info
Re:Теснолинейки
« Отговор #30 -: 30 Юни 2010, 21:25:14 »
609 пътува, когато някой си плати за нея.
Редовните пътнически влакове са с дизели.

hristo_t

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 534
  • Рейтинг: 1
  • H0 - IV DR/DB Бургас
Re:Теснолинейки
« Отговор #31 -: 30 Юни 2010, 21:52:43 »
Днес най-накрая (след няколко поредни дъждовни дни) случихме на хубаво време и с колегата Стефан Генчев яхнахме колелата и отидохме до солниците да видим как е положението там! Направихме няколко снимки , но за мое съжаление локомотивът беше вече прибран в депото.












Старата гара "Сарафово"



760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Теснолинейки
« Отговор #32 -: 19 Юли 2010, 02:40:56 »
Мдаааа. Някой спомена, че се досеща за кой ще бъдат интересни тези снимки и цялата тема и никак не сгреши :))) Невероятно! Май ще стана редовен посетител на така заформилата се темичка!

За Бургаските солници:

Изключително интересно, ако наиситна ще стават атракционни! Някой може ли да даде повече информация по въпроса? От къде знаем за това? Знам, че много отдавна това е било реалност - имало е атракционно влакче "чайка", което е пътувало в района, но от години вече не се движи. Дали отново ще може всеки да се повози там и да се порадва на чудната природа - и най-вече на уникалното за България междурелсие?

От снимките в чешкия сайт;

Силно ми се струва, че една от тях не е от Септември-Добринище, а от Оряховската; вече закрита теснолинейка. Под снимката, за която говоря, пише "jakoruda", но изобразеното никак не прилича на Якорудската гара; а най-вече влакчето е с три сини вагона, които са именно от линията Червен бряг-Оряхово (вероятно с идеята, че онази линия е стигала до Дунава са избрали на времето тази ливрея за вагоните, докато за "горско-планинската" южна теснолинейка са избрали зеления цвят.

А за модела на 75-та серия...

Направо нямам думи! Както всички знаете, най-голямата ми идея в моделизма е да си направя теснолинеен макет и ми е повече от интересно кой е направил този модел, който почти може да се конкурира с модела на Тони! Първото търсене по номера, както и по точното име на снимката в гугъл не даде нищо. От къде е дошла тази снимка? Наистина бих искал да се свържа с този, който го е създал и да науча повече. Много добър модел несъмнено!

За снимки,

Имам много, много от тях непубликувани от теснолинейката, но не знам дали има смисъл да ги качвам, при положение, че има толкова много кадри вече от теснолинейката навсякъде?

bdz43r

  • Trade Count: (5)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1012
  • Рейтинг: 257
    • bgrail.info
Re:Теснолинейки
« Отговор #33 -: 19 Юли 2010, 06:24:27 »
Снимката, където пише Якоруда, всъщност е от Добринище.
Когато закриха Чб - Оряхово, прехвърлиха десетина от сините вагончета в Септември, където се ползваха за крайградските влакове Септември - Велинград и Добрище - Разлог.

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Теснолинейки
« Отговор #34 -: 19 Юли 2010, 08:05:54 »
Ех, романтика. То е имало даже и понятие "крайградски теснолинеен влак" тогава. Сега нищо такова няма вече. Дано не я закрият!!! Макар, че непрестанно се чуват такива слухове.

А сините вагончета и до сега си седят на Септември наистина, но вече разпарчотени за резервни части и в окаяно състояние. Може би трябва да отида, докато още са там, да си сваля някоя и друга табелка за спомен.

liro4605

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Теснолинейки
« Отговор #35 -: 19 Юли 2010, 13:55:02 »
Вагоните който сега напускаха с прозорец тип "клапа" са ... :fool: :nono: :heat:.А назапад гледам хората напускали едни сезонни без прозорци даже.Нищо няма да пречи да пуснат и по един такъв поне на неделните влакове та ако ще и само до Велинград да е.

bdz43r

  • Trade Count: (5)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1012
  • Рейтинг: 257
    • bgrail.info
Re:Теснолинейки
« Отговор #36 -: 19 Юли 2010, 23:29:38 »
Прозорците тип "клапа" се оправят много лесно - има по едно палче, което се дърпа, крилото се откачва и пада до долу.

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Теснолинейки
« Отговор #37 -: 19 Юли 2010, 23:50:43 »
Ей, все съм го търсил това палче от както ги пуснаха - дай разяснение къде е.

А иначе така и така, дори ние да знаем, болшинството не знае и във вагончетата вместо да ухае на дизел и бор; става задушно като в конска каруца. И наистина много е убива романтиката на теснолинейката. Аз все още като се возя, гледам да изловя влак (обикновено 16106) например, който включва от старите вагончета.

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Теснолинейки
« Отговор #38 -: 25 Юли 2010, 15:41:39 »
Здравейте,

Искам да споделя с форума този материал, който направих специално за вече превърналата се в история 17-та железопътна линия Пазарджик-Варвара. Надявам се, че ще бъде интересно. Приятно гледане.

http://www.youtube.com/watch?v=P5aG0rF5bBU

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Теснолинейки
« Отговор #39 -: 25 Юли 2010, 16:41:17 »
Браво много добре е направено. Само, че състоянието на "линията" в момента е още по-лошо. И ще е хубаво да напишеш заглавието и описанието и на английски, тъй като ще е интересно и за чуждите железопътни фенове.

760mm

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Теснолинейки
« Отговор #40 -: 26 Юли 2010, 07:45:33 »
Имаш право - ще го поправя. Не знам дали ще могат да стигнат до него, но не ми пречи. Ако има някъде форум, където би било интересно, можеш да го пуснеш, нямам нищо против. А, в момента как може да е по-лошо, като още тогава я нямаше? Е, може би е буренясала, прав си, аз затова побързах да я снимам. Жал ми е, че не го направих и с 15-та, но догодина като се върна - ще го, независимо колко е останало от нея.

topalov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Теснолинейки
« Отговор #41 -: 03 Ноември 2010, 19:03:41 »
Тонкааааа, къде си?

Имаш бледа конкуренция от немски произход!

http://www.parkeisenbahn-dresden.de/modulbahn/index.php?snav2&ttparkbahn

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4781
  • Рейтинг: 631
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Теснолинейки
« Отговор #42 -: 03 Ноември 2010, 19:33:12 »
Цитат на: topalov link=topic=2524.msg48435#msg48435 date=1288803821
Тонкааааа, къде си?

Имаш бледа конкуренция от немски произход!

http://www.parkeisenbahn-dresden.de/modulbahn/index.php?snav2&ttparkbahn
:lol: :lol: :lol:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Теснолинейки
« Отговор #43 -: 03 Ноември 2010, 21:55:08 »
Я пък ти?!Че тоз е гола вода! Тонката си е номер 1 сега и завинаги!  :hi:

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4781
  • Рейтинг: 631
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Теснолинейки
« Отговор #44 -: 04 Ноември 2010, 01:12:20 »
Цитат на: XRISTO link=topic=2524.msg48444#msg48444 date=1288814108
Я пък ти?!Че тоз е гола вода! Тонката си е номер 1 сега и завинаги!  :hi:
Важното че е МОДЕЛИСТ!
Всеки може с купешки :yes: