Автор Тема: Софтуер за планиране?  (Прочетена 39919 пъти)

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Софтуер за планиране?
« -: 26 Февруари 2008, 15:15:54 »
Здравейте, някой има ли пълната версия на Winrail 7, защото не мога да я открия. Ще бъда много благодарен ако някой я сподели.  ;)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Софтуер за планиране?
« Отговор #1 -: 26 Февруари 2008, 15:53:23 »
Съдейки по това че създаваш цяла нова тема , явно не си чел темите в този форум - трябва малка последователност и търпение, за да не ...офтопик!?!!!

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Софтуер за планиране?
« Отговор #2 -: 26 Февруари 2008, 16:08:44 »
Прекрасно е, че ми правиш забележка и съжaлявам ако съм дублирал вече дискутирана тема. Наистина скоро се регистрирах в този форум и не е трудно да се предположи, че не съм го изчел все още от "кора до кора".

От друга страна еднo линкче към темата, където това вече е дискутирано би показало добронамереност към новодoшлите. Другото си е чиста проба заяждaнe, според представите ми за най-обикновена етика.
« Последна редакция: 26 Февруари 2008, 17:14:14 от zazo »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re: Софтуер за планиране?
« Отговор #3 -: 26 Февруари 2008, 17:09:37 »
Всичко е наред! Честно казано аз също се пробвах да открия темата, но безуспешно, макар че си спомням, че имаше дискусия по проблема. Нека някой постне линк, че да ни ориентира с Zazo!

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Софтуер за планиране?
« Отговор #4 -: 26 Февруари 2008, 18:08:44 »

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Софтуер за планиране?
« Отговор #5 -: 26 Февруари 2008, 22:01:55 »
Цитат на: Adrian link=topic=282.msg2365#msg2365 date=1204042124
ЦъК!
аха-хаха -обичам го тоя софтуер ;D

eurostar

  • Trade Count: (10)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 816
  • Рейтинг: 84
  • N-scale, Era V+
    • Rexx Design Studio
Re: Софтуер за планиране?
« Отговор #6 -: 26 Февруари 2008, 23:36:05 »
Цитат на: Vlado link=topic=282.msg2360#msg2360 date=1204038577
Всичко е наред! Честно казано аз също се пробвах да открия темата, но безуспешно, макар че си спомням, че имаше дискусия по проблема. Нека някой постне линк, че да ни ориентира с Zazo!
Ето къде Жоро споменава за програмата, но няма линк за download:
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,249.0.html

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Софтуер за планиране?
« Отговор #7 -: 27 Февруари 2008, 08:32:30 »
Именно , не съм искал да обиждам който и да е ! :o
А линк няма , все пак е кракната версия - надявам се довечера да мина през Жоро , да взема диска и ще видим какво може да се направи - аз имам същия въпрос за проектирането ! Ще се пробам и на славейков да ми я дръпнат ...Тогава е ясно , ако ли пък не - на следващата сбирка ще измислим как ! ;D

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Софтуер за планиране?
« Отговор #8 -: 27 Февруари 2008, 11:37:18 »
Намерих си нещо, което повече ме кефи от winrail, a по-точно Wintrack. Да са живи и здрави "братята руснаци"  ;D  ;)

Свалих си и още една 3rd planit, но не съм я пробвал още.

Който се интересува мога да пращам линкове. Не ги пускам тука щото пак ще има нарушения на правилата. :o

Иначе ония софтуер по-горе също го бива  :P

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Софтуер за планиране?
« Отговор #9 -: 27 Февруари 2008, 12:19:10 »
И аз ги искам тези линкове! Ако може пратими ги на личната!?

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1343
  • Рейтинг: 208
Re: Софтуер за планиране?
« Отговор #10 -: 09 Март 2008, 23:02:12 »
Трябва да се разровя из старите дискове има една CAD програма за макети. Аз си правих проектчето за макета с нея. Има заложени дължините и радиосите на всички фирми и мащаби. Самата програма изчислява броя от всеки вид необходими релси, общия сбор на релсовия път и реалната площ, на кояо ще да се работи. Програмата не правеше 3D планировка, само чертеж.  Но понеже можеше да се сваля свободно само демоверсия, не можеше да се сейват файловете.Запазвах си проектите с Print screen - и готово! 

jopeto

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1343
  • Рейтинг: 208
Re: Софтуер за планиране?
« Отговор #11 -: 09 Март 2008, 23:39:25 »
« Последна редакция: 09 Март 2008, 23:45:41 от jopeto »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Софтуер за планиране?
« Отговор #12 -: 08 Април 2008, 12:19:16 »
Ето тук има описание (но е на полски ;)) на безплатна програма за проектиране на релсови трасета и коловозно развитие за мащаб ТТ.Програмата е много семпла и малка по обем , работи се изключително лесно с нея , работи и под ДОС(има ограничението за осем символа в името на файловете) като геометрия е много точна ! Базирана е само на основата на геометричните зависимости за релсовия материал от фирма „Berrliner-TT-Bahnen” :).Тоест става най-добре за релсите с п-профила от едно време!
Има добър помощник (Help) но също на полски.Ако някой се интересува , хванал съм 80 % от командите (или поне така си въобразявам :-[), така че мога да ги пусна тук като български „помощник” ;).
http://as.rumia.edu.pl/tt/makieta/cad/ttcad.htm#OPIS
Версия 1.2 е напълно свободна , но е само за трасета .
Версия 1.4 нещо не ми е ясна , кво иска , но като и разглеждам примерните файлове , май вече и тунели може да означава.(пробите и проучването от полски език продължава)
Тук също може да си я свалите и инсталирате!Има доста ясно (пак на полски)обяснение какви са изискванията
http://klub.chip.pl/tadeuszd/index.html
и как да си я инсталирате.
Лично аз за 2 часа на принципа на проби и грешки я хванах как работи и дори си направих чертежа на макета , който по всяка вероятност ще търпи преработки и трансформации във връзка с отварянето на повече място у дома  ::) и нарастващите апетити за супер екшън + природа в проектантския екип :o!
 ;D ;D ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Софтуер за планиране?
« Отговор #13 -: 13 Юни 2008, 14:48:58 »
Този линк ще ви отведе до много удобен немски сайт от където може да се заредят по ваш избор в меню "Gleisplanung" която си искате от 22-те програми за проектиране на релсово развитие в макети .Има демо , свободни (Freeware) и ограничени по време (Shareware)  версий на всичките , а някой от тях са си направо на приемливи цени!!!
http://www.modellbahnsoftware.de/
Ами от това по-богат сайт едва ли има , така че тук навярно вече ще продължим с коментарите кой коя програма ползва и дали е доволен от нея...
(Тъй като при мен нещо връзката заспива , обикновенно се връщам назад и избирам ново заглавие от това меню - това в случай ,че ви забива РС-то из менюто... ;))
хммм...другите менюта предлагат същото и за симулатори в 3D , както и за софтуер за управление на макети  и т.н. и т.н.
С едно изречение - разходете се из менютата и сигурен съм ,че всеки ще си намери нещо по сърце...
 ;D ;D ;D
« Последна редакция: 13 Юни 2008, 14:52:15 от pach »

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Софтуер за планиране?
« Отговор #14 -: 16 Юни 2008, 17:32:53 »
Тук има някои хора, които след този ми пост ще ме линчуват, но рекох и отсякох - купих си WinRail 9.0 3D DeLuxe Edition с/у 145 лева. Не са кой знае колко много пари (а бе един локомотив си е, откъдето и да го погледнеш), но най-малкото е на англески език и ще го преборим. Иначе с немския голямо дзверене настава, няма библиотеки и т.н...... а тук е фул от библиотеки!!! Не ми се рискува да точа програмата от някъде, като не се знае при инсталирането още колко буби ще се метнат на компютъра..... прежалих един локомотив.  ;D

Инсталирах го на служебното РС, довечера ще пробвам да го инсталирам и на лаптопа, дано да работи под Windows Vista. Остава и да се науча как да работя с нея ....