Анкета

Кой интернет доставчик да избера?

spectrum net
5 (23.8%)
megalan
10 (47.6%)
mreja net
1 (4.8%)
NET1
2 (9.5%)
MAX Telekom
3 (14.3%)

Общ брой гласове: 12

Автор Тема: Кой интернет доставчик да избера?  (Прочетена 22185 пъти)

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #60 -: 26 Юни 2011, 14:28:17 »
Цитат на: widowmaker link=topic=2879.msg62333#msg62333 date=1309080110
Цитат на: niki link=topic=2879.msg62321#msg62321 date=1309075264
:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha: :haha:, на това не може да се стъпи така ли, да ти копна ли инфото за машината ми, ще трябва на колегата ти да му донесат още поне 3, и да ги направи в едно ;D.ДА не говорим и за ценовите разлики, при еднакви параметри.

Дай да я видим де!
Тая твоя машина.
Че гледам само бакелитово пико колекционираш, пък разправяш, че машината била нам каква си.
Малко като супер наточена вила в Драгалевци, ама с каруца и магаре в гаража...
 :sarcastic:
, Никога не ми е било идея да се бия в гърдите, с ,,машина,, дори да вземе човек и най новото и скъпо, на следващия ден излиза нещо по- по добро, взел съм това, което ми върши работа, сравнението беше по повод, на тази ,,американска машина,, Относно пикото, не, не КОЛЕКЦИОНИРАМ,, /имам и други, но това не е важно/.просто постановката при мен е друга- да си довърша макета и да си търкалям влаковете- /без да робувам на марки - Да отворя скоба, точно с твоя пример за скъпите хипермаркети, не, че ти трябва , а да те видят/ Та в тази връзка, не държа само по този причина да имам роко и тн- за какво са ми, да ги вадя през 2 месеца, от шкафа, после от кутията, поглеждам ги, и пак ги прибирам, с умиление, може би и една целувка, за дългата раздяла, и отново в шкафа.НЕ мерси, предпочитам да си ги карам, да ги счупя от каране и после взимам следващия, ако исках да колекцинирам нещо , което само се разглежда, щя да съм във форума на любителите на комискси.И още нещо, писал съм го и другаде, дали лока е 60 евро, или 600, ако не го караш а само гледаш, как ще усетиш това превъзходство,,на гръмката марка,, взе едно да си вземеш  примерно бугати, но да стои на трупчета в гаража- отново не, мерси, предпочитам мазда, пежо ситроен, да ми върши работа и да си го търкалям.НИКОГА НЕ  ми е била и няма да бъде, цел скъпа колекция, а такава на ,която да се радвам, и понеже знам, какво ще отговориш, предварително ще кажа- мога Ако искам да си го позволя, но това, няма нито да ми увеличи радостта от хобито, нито да ми направи макета по-хубав, просто не това ми трябва. :drinks:
« Последна редакция: 26 Юни 2011, 14:32:13 от niki »

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #61 -: 26 Юни 2011, 14:47:12 »
Виж сега, аз не съм си купил скъпи влакове щото да си ги държа в кутия за нови :)
Купил съм си такива, щото няма други (разбирай по-евтини). Харесвам 1-ва епоха въпреки, че подвижният състав е скъп.
Купил съм си ги да си ги търкалям, а не за да ги имам и да ги показвам на някого с надеждата да предизвикам завист.

А по отношение на бакелитовото пико...

Просто откакто съм в този форум недоумявам как примерно един такъв локомотив (продаващ се тук на цена 100-130лв) може да предизвиква чувство на удовлетворение:



И да не ти прави впечатление, че този долу е в пъти по детайлен (а е от горе-долу същото време) и се
намира на цени 100-150 лв в ибей:



После що дъртите голфове държали цена. Ами като има луди (от перник) да дават толкова пари...

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #62 -: 26 Юни 2011, 15:09:58 »
Всичко може по принцип, не за това иде реч. Ок , да си прочел някъде да съм написал нещо за коя да е било епоха или за това, кой какво ,,събира,, клоекционира- не и няма да видиш.Защото това е личен избор на всеки, въпрос на вкус, предпочитание и тн, и като такова е достойно за уважение. Иде реч, за това, че всички модели са дело на хора, инжинери , дизайнери са правили и 1ва епоха и 3 и 10 дай боже. Което значи че както са го правили различни хора, така и различни хора ги харесват,логично е, и правилно спорд мен. Убеден съм, че повечето хора ще са съгласни със следното- всеки се прави и събира, това, което му харесва на наго, без идеята, какво точно ще кажат другите - нали това е смисъла на хобито, да ти носи радост, че дори и спокойсвие при мен. това не е състезание, не се участва на търг, да се печелят европари))) и на всяка цена. Ако едно нещо се превърне в самоцел- тутакси губи очароването, и своботата, което пък е основното на хобито.НЯМА как да ти кажа за този лок хубав е много или грозен е- все едно да питаш кои са по хубави, русите или къдравите :haha: :drinks:
« Последна редакция: 26 Юни 2011, 15:24:26 от niki »

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #63 -: 26 Юни 2011, 15:19:50 »
Widowmaker, не си прав за двойката. Държи цена, защото е най - коравата от голфовете. Дори и аз си я взех като втора кола за....товарна.  :lol:
Един теглич и пернах и не ми трябва скъп пикап, а части на вторичните - колкото щеш. Пък голфа ми изобщо не беше скъп, струваше колкото един сравнително скъп лок - 500 кинта и то с газова.  :spiteful:

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #64 -: 26 Юни 2011, 15:25:52 »
Христо, голфа го дадох като показателен пример (това в София с пернишкия голф е легендарно).
Не съм се сетил за друг такъв, тоя ми дойде от раз :)
Никой не коментира качествата на голфа, коментираме наклона към тоя автомобил на хората, използващи
изрази от типа:
"ама че влезне ли у голфо"
 :yahoo:
Нали знаеш, първият тунинг на голфа е да му шибнеш пернишка регистрация, качва поне 15 коня  :yes:

П.П. Местното (пернишко) наименование на автомагистрала "Люлин" е "Голфстрийм"
« Последна редакция: 26 Юни 2011, 15:36:56 от widowmaker »

niki

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #65 -: 26 Юни 2011, 15:32:22 »
да, ама му пада ,,роуминга,, ))))))))))))))))))))))

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #66 -: 26 Юни 2011, 15:56:54 »
Цитат на: widowmaker link=topic=2879.msg62359#msg62359 date=1309091152
Нали знаеш, първият тунинг на голфа е да му шибнеш пернишка регистрация, качва поне 15 коня  :yes:

 :lol: :lol: :lol: Това не го бях чувал. Факт е обаче, че като съм с голфа и пешеходците не стъпват на пешеходна пътека. Аз ги чакам да минат - те стоят недоверчиво на "спасителния" тротоар.  :spiteful: Че и другите коли, макар и с предимство понякога ми дават път - страх ги е. То пък моето гълво се случи с   две широки черни ленти през покрива и тавана до задната броня, явно някой от предните собственици се е опитал да му "вдигне конете", та това още повече стресира другите участници в движението.  :pleasantry:

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #67 -: 26 Юни 2011, 16:13:10 »
Перник е единственият град в целия свят,където
можеш да караш в насрещното с 140 км/ч и някой да те
удари отзад.


Въпрос:
Какво е милисекунда ?
Отговор:
Това е времето, измерено от светването на жълтият сигнал
на светофара, до натискането на клаксона на пернишкия голф,
намиращ се плътно зад вас.


Какво е система "Парктроник"?
Това е задният теглич на пернишки голф.


Какво е тунинг по време на криза?
Слагаш летите джанти на голфа само от страната на
дискотеката.



i_deck

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #68 -: 26 Юни 2011, 17:03:28 »

evrokoma

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #69 -: 26 Юни 2011, 19:22:40 »
тва не е Голф а Гоуф :lol:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #70 -: 26 Юни 2011, 21:03:22 »
Това е страшен хардуер - е па нема друг таков дзвер!  :good:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #71 -: 27 Юни 2011, 10:58:38 »
Аз давах за пример МАСОВИТЕ лаптопи, сравнени с МАСОВИТЕ настолни компютри.
Щото ако ми вадите от девет земи един лапТом с четири ядра, как пък него ще го сравните с азотното охлаждане на един настолен супер компютър.
Това е все едно де ми сравнявате обикновенната телевизия с HD-резолюцията,
става въпрос че са несравними и двата масови класа, като разбира се HD e по-отгоре!!!

Дани може да си зареждал и солида и аутокада, ама на лаптоп чакаш 1 до 2 секунди когато искаш да се опресни екрана нали.
Пък аз на настолната машина дори не ползвам бутоните за рефреш, тя сама го прави и без досадните паузи от типа "чЕкай малко, :scratch_ones_head: щото си правя бейкъп на файла ти!"  :sarcastic: :haha: :haha: :haha:

А специално за да ме разбереш, твоя лаптоп видях колко бързо зарежда звуковите файлова и като сложиш "драскането" по "тъчпада". Вярно че това е поправимо - слагаш външна мишка и готово, но това не вдига самата скорост на лапТома.

За това казвам, че те стават (масовите) за социални мрежи, гледане на Том и Джери, четене на книги и някоя друга слаба програма (Уинтрака въобще не може да се сравни по "желание" и "ненаситност" на машинни ресурси в сравнение
с истински проектанстки програми.)
 :hi:
« Последна редакция: 27 Юни 2011, 11:00:12 от pach »

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #72 -: 27 Юни 2011, 12:17:33 »
Цитат на: pach link=topic=2879.msg62402#msg62402 date=1309161518
Дани може да си зареждал и солида и аутокада, ама на лаптоп чакаш 1 до 2 секунди когато искаш да се опресни екрана нали.

Не, не чакам, аз съм с хардуерна карта Nvidia с нейни 512мб рам и с опция да ползва още 512мб от системната памет ако се наложи,
ама аз съм я спрял тая опция, щото не ми се налага да я ползвам.

Цитат на: pach link=topic=2879.msg62402#msg62402 date=1309161518
Уинтрака въобще не може да се сравни по "желание" и "ненаситност" на машинни ресурси в сравнение
с истински проектанстки програми.)

И адоб илюстратор се търкаля без проблеми, ама аз съм свикнал да бачкам с корел и не го държа инсталиран.
« Последна редакция: 27 Юни 2011, 12:20:04 от widowmaker »

cahdar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #73 -: 29 Юни 2011, 17:20:14 »
Цитат на: widowmaker link=topic=2879.msg62257#msg62257 date=1308930349
Човече, свалям гигабайти на ден, обикновено филми от торент сървърите.
Ти кога си ползвал флашка, та знаеш колко бързо/бавно се сваля?
ДВД се сваля за минути, бил съм и на мегалан, малко по бърз е, ама е с кабел и като заразмъквам компа из нас и става една...
А аз освен лаптоп, друг комп нямам. За десктоп машини е безмислено да е безжичен, ама за лаптоп си е несравнимо удобство.

То кабеларките  така и така до година-две ще умрат, същото е като с кабелните телевизии.
4G технологията ще ги обезмисли.

Ами ползвам и сега флашката, ама в работата и ти казвам, че не е читава работата и не може да се сравнява със скоростта и като цяло с услугата на НЕТ 1. да, удобно е в някаква степен, заради мобилността, но до там.

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #74 -: 29 Юни 2011, 17:38:54 »
Аз съм само с лаптоп, нямам настолна машина.
За настолна машина е много ясно, че мобилност не и трябва.