Анкета

Кой интернет доставчик да избера?

spectrum net
5 (23.8%)
megalan
10 (47.6%)
mreja net
1 (4.8%)
NET1
2 (9.5%)
MAX Telekom
3 (14.3%)

Общ брой гласове: 12

Автор Тема: Кой интернет доставчик да избера?  (Прочетена 22107 пъти)

mitko359

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 683
  • Рейтинг: 31
Кой интернет доставчик да избера?
« -: 28 Декември 2010, 12:25:55 »
Сега ползвам интернет на Виваком но имам проблеми (като звънне телефона интернета си забавя скоростта и от време ,на време интернета спира).Преди време дойде техник и оправи това с телефона ,но това дето интернета ту го има ,ту го няма взе да ме дразни много и реших да се допитам до вас на какъв да го сменя.
Благодаря за вниманието!!!

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #1 -: 28 Декември 2010, 12:27:54 »
МЕГАЛАН.

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #2 -: 28 Декември 2010, 12:46:31 »
И аз от пролетта съм на Megalan и за сега съм доволен. Единствените техници досега, които си сложиха калцуни преди да ми влязат в къщи и които си почистиха боклука след като свършиха.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #3 -: 28 Декември 2010, 13:13:00 »
Аз ползвам услугите на Unex и не съм ползвал Megalan, но съм чувал страхотни отзиви за тях. От никого не съм чул оплаквания към тях.

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #4 -: 28 Декември 2010, 13:54:05 »
За Мегалан съм чувал много добри отзиви, но наскоро ги купиха МТел та незнам дали ще останат пак толкова добри.
Бих те посъветвал следното - на оферти всички са много добри, но важното е да разбереш две неща: колко често се разваля и като се развали колко бързо го оправят. Питай комшиите какви проблеми имат с техния доставчик и сам ще прецениш кой е най-подходящ.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #5 -: 28 Декември 2010, 17:12:28 »


Забравете за мегалан - собствениците им Мтел са много добре известни мошеници !!

НЕТ 1   :good:

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #6 -: 28 Декември 2010, 22:37:24 »
Ako имате във вашето населено място - Сooolbox , http://cooolbox.bg/ -не се чудете-оптичен нет,цифрова през компютър,супер качество.От една година чакам да дойдат до нашия квартал,ама....нямам късмет :sorry:

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1704
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #7 -: 28 Декември 2010, 22:46:18 »
За София препоръчвам spectrum net или Корест-нет. Оптика и държат на качеството! :)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #8 -: 28 Декември 2010, 23:04:39 »
Аз съм на БТК и никога не съм имал по - редовен нет.Скоростта не е кой - знае какво, но филми не тегля и не ми пука.За браузване е ок.Изчезвал ми е 4-5 пъти за две години и при рестарт на рутър - модема всичко си идва на мястото.Преди бях при разни доставчици, които се ебаваха както си искат и в събота и неделя като по правило нетът се сгъбясваше и съответно никой не можеше да бъде открит, за да оправи проблема.А на колко познати им изгърмяха компютрите от гръмотевични бури лятото...с БТК този проблем не съществува.  :good:

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #9 -: 29 Декември 2010, 09:32:44 »
Как така ше им изгърмят компютрите от нета ? На мене единствено от гръмотевична буря ми се е случвало да ми изгори лан картата - и то докато кабела ми вървеше към покрива на блока... Сега всичко е под земята и не гори нищо - но не мога да си представя как през такъв кабел ще премине ток, който да може да ти изгори компютъра ?

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #10 -: 29 Декември 2010, 10:20:35 »
Не е нужен ток, за да изгори електрониката...  :hi: Достатъчно е и високо напрежение.. А такова при светкавица колкото ти душа сака... И гърменето не идва само през ЛАН-а, а и през евтините скапани захранвания, съчетани със стари инсталации... Реално от светкавица може да изгори нещо в радиус от 2 км.! За сведение: една средномощна светкавица има напрежение между 50 и 250 млн. волта и ток от 100 до 250 хил. ампера!!! Умножавате едното по другото и получаване мощността. В допълнение имайте предвид, че целият този разряд протича обикновено на 2 до 4 импулса в разстояние на около 0,4-0,5 сек. Който е учил или е наясно с елементарната електротехника знае какво е това електромагнитна индукция и какво причинява. И на какво е пропорционална...  ;)

Tramway

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #11 -: 29 Декември 2010, 17:12:12 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=2879.msg51405#msg51405 date=1293610835
За сведение: една средномощна светкавица има напрежение между 50 и 250 млн. волта и ток от 100 до 250 хил. ампера!!! Умножавате едното по другото и получаване мощността. В допълнение имайте предвид, че целият този разряд протича обикновено на 2 до 4 импулса в разстояние на около 0,4-0,5 сек. Който е учил или е наясно с елементарната електротехника знае какво е това електромагнитна индукция и какво причинява. И на какво е пропорционална...  ;)
Пропорционална е на квадрата на цената на уредите, които предстои да изгорят.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #12 -: 29 Декември 2010, 21:08:23 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=2879.msg51405#msg51405 date=1293610835
Не е нужен ток, за да изгори електрониката...  :hi: Достатъчно е и високо напрежение.. А такова при светкавица колкото ти душа сака... И гърменето не идва само през ЛАН-а, а и през евтините скапани захранвания, съчетани със стари инсталации... Реално от светкавица може да изгори нещо в радиус от 2 км.! За сведение: една средномощна светкавица има напрежение между 50 и 250 млн. волта и ток от 100 до 250 хил. ампера!!! Умножавате едното по другото и получаване мощността. В допълнение имайте предвид, че целият този разряд протича обикновено на 2 до 4 импулса в разстояние на около 0,4-0,5 сек. Който е учил или е наясно с елементарната електротехника знае какво е това електромагнитна индукция и какво причинява. И на какво е пропорционална...  ;)

 :good:

На туй отгоре никакви лан протектори не помагат.А под "изгоря" нямам впредвид с пламъци, а просто повреда на дъна, хардове, захранвания, видеокарти поотделно или в различни комбинации, че даже и всичко накуп.И нищо не помага срещу гръмотевиците.Единственото решение е кабели под земята.

« Последна редакция: 29 Декември 2010, 21:10:39 от XRISTO »

optron

  • Trade Count: (0)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 347
  • Рейтинг: 5
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #13 -: 30 Декември 2010, 00:34:07 »
По принцип съм на Мегалан в Студентски и нямам никакви оплаквания - стабилна връзка и високи скорости. Обаче съм в заварено положение, когато МТел ги купиха.
Моят съвет е да прочетеш договора хубаво, с всичките едри и дребни букви! Идеята ми е да не се съгласяваш, ако ти предлагат срочен договор със задължение да плащаш месечните такси. Аз в момента съм така - плащам, ползвам; не плащам, спират ме, не ползвам; плащам по-късно, пускат ме, ползвам. Няма неустойки или глоби или там каквито простотии измислят - в крайна сметка като ме няма два месеца (примерно), нетът не се ползва и съответно няма смисъл да се плаща. Такъв е и справедливия подход, така че трябва да си държим на него!
Пожелавам ти безпроблемна връзка и лесно ползване!

staff123

  • Trade Count: (1)
  • Sr. Member
  • ****
  • Публикации: 473
  • Рейтинг: 2
    • LinkedIn
Re:Кой интернет доставчик да избера?
« Отговор #14 -: 30 Декември 2010, 01:46:06 »
Цитат на: XRISTO link=topic=2879.msg51429#msg51429 date=1293649703
...нищо не помага срещу гръмотевиците...


Интернет по оптичен кабел. Доколкото съм запознат при него проблемът с мълниите го няма.