Автор Тема: Представяне на frosthero  (Прочетена 8231 пъти)

frosthero

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Представяне на frosthero
« -: 30 Декември 2010, 12:04:32 »
Здравейте!Аз съм на 18 г. , от Горна Оряховица.От както се помня се занимавам с най-различни моделчета.Започнах с колички мачбокс и бураго,по-късно започнах да правя модели ревел,занимавах се с авиомоделизъм.Наскоро се запалих по 1:18 полицейски коли с работещи светлини и започнах да осветявам някои от моделчетата си,абе всичко което изброих си ми е страст и до днес,не съм загърбил нищо.Занимавам се колкото мога,все пак има и други неща в живота.Естествено,много харесвам и жп моделизма,във тоя форум съм прочел доста интересни и полезни неща преди да се регистрирам.От малък се радвам на влакчетата марклин по некерманите и сега реших да си направя простичък макет ( стартов сет на някакво влакче,няколко къщички и изкуствени скали  )
Ще използвам тая тема,да попитам кой е най-евтиния вариант за начален комплект.Гледам в ebay има доста евтини релси (между другото става дума за H0),скъпи локомотивчета и вагончета.Устройва ме дори кръг с 1 локомотив,нищо повече.. :victory: Най много бих се зарадвал ако ме ориентирате с какво от борсата на вашия форум бих могъл да започна ( малко релси ,не разбирам от адаптерите за влакчета :(.. и някаква машина.) Другия вариант е да си купя това комплектче
на цена от 160 лева в софийски хоби магазин  :good: Благодаря предварително !

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Представяне на frosthero
« Отговор #1 -: 30 Декември 2010, 12:07:07 »
Добредошъл ,

каквото и да предприемеш - първо понатрупай инфо - четейки по темите тук !

Важното е кинти да има ;)

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re:Представяне на frosthero
« Отговор #2 -: 30 Декември 2010, 13:04:06 »
Добре дошъл!
Покупката на старт-сет е добро начало:
Имаш локомотивче, няколко вагончета, релси и захранване.
Сетовете са най различни комбинаций, съответно и на различни цени.
Ако имаш път към София, можеш да си харесаш старт-сет от някои от магазините.
На началната станица има адресите на магазините в страната - разгледай подробно.
Весели празници и през новата година много приятни часове с новото хоби!!!!

 

n_sirakov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на frosthero
« Отговор #3 -: 30 Декември 2010, 13:04:29 »
Добре дошъл и преди да купиш каквото и да е първо реши какво искаш :)

widowmaker

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на frosthero
« Отговор #4 -: 30 Декември 2010, 14:21:24 »
Добре дошъл!
Ти си един от малкото (във форума),
които пишат правилно мащаба -
Halb null, т.е. Н0 а не НО
Адмирации!

evrokoma

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на frosthero
« Отговор #5 -: 30 Декември 2010, 14:42:10 »
Добре дошъл при нас  :drinks: посоченият от теб сет става за начало ,но както и други колеги вметнаха попрочети и понатрупай опит,реши какво точно искаш,избери си епоха и мащаб :drinks:
посоченият от теб сет не отговаря на никой реален модел на парен локомотив обаче за начало става,след това винаги може да си закупиш локомотивче или вагончета които да отговарят на реализма
Желая ти много приятни мигове с хобито :drinks:

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4782
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Представяне на frosthero
« Отговор #6 -: 30 Декември 2010, 15:24:51 »
Здравей!Хубаво е че започваш с голямо желание!Не те съветвам да купуваш този "бебешки"комплект на Пико.Ще останеш много разочарован,особено след като навлезеш навътре в хобито. Такива влакчета ,дори и мойте деца не ги признават.Виж какъв макет си имат.
http://toniemi2.snimka.bg/hobby/detski-maket.463972.16969269
Последните снимки ;D
По добре си купи от съфорумците в раздел "продава" качествено локомотивче,5-6 вагона,релси и захранване.Горе-долу цената е пак там,но всичко ще е по-добро,иначе после ще осъзнаеш че от тези 160лв за комплекта,само за релсите си е струвало,другото е на вятъра.
Успех!

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Представяне на frosthero
« Отговор #7 -: 30 Декември 2010, 15:32:29 »
Цитат на: toniemi link=topic=2885.msg51469#msg51469 date=1293715491
По добре си купи от съфорумците в раздел "продава" качествено локомотивче,5-6 вагона,релси и захранване.Горе-долу цената е пак там,но всичко ще е по-добро,иначе после ще осъзнаеш че от тези 160лв за комплекта,само за релсите си е струвало,другото е на вятъра.
Успех!

да, но там качествените неща не преобладават напоследък, а и как някой абсолютно начинаещ може да знае кое е качествено и кое не?

По-добрият вариант - ако си купуваш стартов сет на Пико - гледай да е с товарни вагони, понеже пътническите в стартсетовете на Пико са менте.

Още по-добрият вариант - поръчай си стартов сет на Роко  :dirol:

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4782
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Представяне на frosthero
« Отговор #8 -: 30 Декември 2010, 15:48:16 »
Цитат на: Der Hetzer link=topic=2885.msg51470#msg51470 date=1293715949
Цитат на: toniemi link=topic=2885.msg51469#msg51469 date=1293715491
По добре си купи от съфорумците в раздел "продава" качествено локомотивче,5-6 вагона,релси и захранване.Горе-долу цената е пак там,но всичко ще е по-добро,иначе после ще осъзнаеш че от тези 160лв за комплекта,само за релсите си е струвало,другото е на вятъра.
Успех!

да, но там качествените неща не преобладават напоследък, а и как някой абсолютно начинаещ може да знае кое е качествено и кое не?

По-добрият вариант - ако си купуваш стартов сет на Пико - гледай да е с товарни вагони, понеже пътническите в стартсетовете на Пико са менте.

Още по-добрият вариант - поръчай си стартов сет на Роко  :dirol:
Как да няма!?Тази 120ка си заслужава http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,2809.0.html
Жори продава товарни вагони
 
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,2819.0.html

Адри продава и вагони и локомотиви евтино

 
http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,2784.0.html


И да не изброявам надолу темите.

Ако си купува стартов сет,да е с дизелов "Хеншел"218 серия и товарни вагони или електровоз ,това ще е по-добър избор.
« Последна редакция: 30 Декември 2010, 15:52:43 от toniemi »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Представяне на frosthero
« Отговор #9 -: 30 Декември 2010, 16:14:50 »
120 ката е старо производство, недей да подвеждаш незнаещите, щом си струва - вземи си я ти  :spiteful:

иначе в някои от темите има стойностни неща, но човек който си няма понятие няма как да разбере...

218 на Пико пък е абсолютен боклук (нищо че е ново производство), то като се замислиш в старт сетовете на Пико няма читав локомотив, явно алтернативата е Роко (единственото лошо в техните сетове са релсите, но това се преживява по-лесно, отколкото след време да разбереш че целият ти влак всъщност е игрушка)

hristo_t

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 534
  • Рейтинг: 1
  • H0 - IV DR/DB Бургас
Re:Представяне на frosthero
« Отговор #10 -: 30 Декември 2010, 16:20:40 »
Добре дошъл!! Когато се регистрирах във форума  също като теб ме устроиваше 1 локомотив и кръг релси. Сега 9 месеца по късно имам 5 локомотива , 20 вагона (товарни и пътнически) и около 20 метра релсов път. Продавач във хоби магазин ме е съветвал че за начало е по добре стартов сет. Предимството което той ми изтъкна е голямото количество релси което има в сета.За всеки сет естествено количеството е различно. Избора на сетове е голям ,съображенията там са --финансовата страна на купувача.
Успех в радост в хобито!!!
« Последна редакция: 30 Декември 2010, 16:28:32 от hristo_t »

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4782
  • Рейтинг: 632
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re:Представяне на frosthero
« Отговор #11 -: 30 Декември 2010, 16:29:47 »
Цитат на: Der Hetzer link=topic=2885.msg51473#msg51473 date=1293718490
120 ката е старо производство, недей да подвеждаш незнаещите, щом си струва - вземи си я ти  :spiteful:

иначе в някои от темите има стойностни неща, но човек който си няма понятие няма как да разбере...

218 на Пико пък е абсолютен боклук (нищо че е ново производство), то като се замислиш в старт сетовете на Пико няма читав локомотив, явно алтернативата е Роко (единственото лошо в техните сетове са релсите, но това се преживява по-лесно, отколкото след време да разбереш че целият ти влак всъщност е игрушка)

Аз нямам нито един локомотив ново производство!Пак са ми пълни макетите с влакове.Какво като е старото производство :)При мен 46БДЖ и Булмаркета са нови ,незадвижени,(задвижени от мен)
Три от локомотивите ми са със задвижване от 120ка,препоръчвам го :good: :good: :good:

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Представяне на frosthero
« Отговор #12 -: 30 Декември 2010, 23:02:13 »
Добре дошъл...изгоря мойто момче...вземи си един сет ,ако щеш издялкан от дърво ...няма спиране приятел.И аз като теб преди 5-6 години виках-купувам си едно "Mehano" oт Metro и край....Да,ама не-това е голяма страст.Ни колички,ни самолети и риби така занимават както влакчетата :dance1:.Успех  :hi:

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re:Представяне на frosthero
« Отговор #13 -: 31 Декември 2010, 08:21:47 »
избора е голям, сам ще го направиш. един съвет не купувай нищо старо произведено преди 2000 година и започни с Роко или Флайшман. аз бих почнал с Брава. избераш епоха и тн. добре дошъл!!!!!!!!!!!!!!!!

nilfe

  • Trade Count: (75)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 955
  • Рейтинг: 15
  • H0 Епоха 1, 2, K.P.E.V. DRG - ВАРНА
Re:Представяне на frosthero
« Отговор #14 -: 31 Декември 2010, 14:26:16 »
Здравей и от мен. Не ги слушй въобще в тоя форум. Ще ти пламне главата и после спиране нема. Сума ти кинти ще похарчиш и все ще си на опашката. Но ако наистина си мераклия и навит за това хоби, то почни с нещо евтино. Виж как вървят нещата огледай се и извън България (в нета има много предложения). Ако тръпката ти угасне, то поне няма да съжаляваш след това за изхарчените пари. Стартовият сет е за предпочитане, защото всичко си има за да почнеш да караш влака, но пък съм 100% сигурен, че няма да останеш доволен от качеството на евтините сетове. Ако почнеш да си събираш на парче влак, то ще ти отнеме много време и нерви да го събереш (от личен опит знам). Евтините неща във форума са добро начало, за да осмислиш нещата и да прецениш дали си готов да продължиш напред (пък и после по-лесно се продават с малки загуби - личен опит), защото ако продължиш да се задълбочаваш във хобито връщане на зад има само с големи загуби.

Това е моето мнение, не е задължително, но е препоръчително. За 3 години активно колекционерство (за сега само колекционирам, макет ще правя по-нататък)стигнах до тези изводи. Повечето в това хоби, ще се съгласят с мен предполагам.

Успех в начинанието. Ако имаш въпроси не се свени да ги задаваш. Ще ти се отговори.

П.П. BRAWA е мерцедеса на пластмасовите модели. Не ти препоръчвам да започваш с тах (защото както започнеш, така и веднага ще спреш !!!!).