Автор Тема: Избори 2011  (Прочетена 10797 пъти)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Избори 2011
« -: 25 Октомври 2011, 14:38:15 »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Избори 2011
« Отговор #1 -: 26 Октомври 2011, 09:32:00 »
Много точна и ясна картинка, отразяваща пълната действителност  :yes:
Фактически положението е следното - различни мазни муцуни ни се лендзат от телевизора и лъскавите цветни плакати, с които облепиха улиците и още дълго ще бъдеме принудени да им гледаме грязните физиономи, с една едничка цел и едно послание: "Назначете (избирайки ме / ни) мен / нас за да ви обираме и да паразитираме на ваш гръб. Така ние ще получиме стабилна държавна работа с харошая заплата, отпуски и пълни осигуровки, без опасност от съкращения и уволнения в следващите 4 години, безплатен служебен Мерцедес (докато вие се возите срещу засега 1 лев на раздрънкан трамвай) и още куп облаги на ваш гръб"


BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Re:Избори 2011
« Отговор #2 -: 26 Октомври 2011, 20:35:50 »

Марио Евстатиев - БЛФ

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Избори 2011
« Отговор #3 -: 31 Октомври 2011, 02:00:10 »
Ето и поглед отвътре на нещата

На 30.10.2011 г за първи път участвах в секционна избирателна комисия. Бях в качеството си на Зам. председател на една от столичните секции, като поради тази причина в петък вечер и снощи дълго се запознавах с методическата инструкция. В крайна сметка нещата минаха гладко около самата работа в комисията, шоуто предстоеше по-късно след края на изборния ден. Общата избирателна активност за секцията с вписани в списъците 622-ма души беше малко под 20% - доста слаба. Към 19:00, гласувалите общо бяха 178.

Ето и малко статистики:

Общ брой на избирателите в избирателния списък: 622
Общ брой на лицата, вписани допълнително в избирателния списък "под черта": 6
Общ брой на лицата, вписани в допълнителния избирателен списък с удостоверение за промяна в адрес: 1
Общ брой на лица, гласували с придлужител съгласно Чл.207 от ИК: 1
Общ брой на избирателите по броя на положени подписи в избирателния списък: 178
Общ брой на откритите в урната бюлетини: 178
Общ брой на бюлетини с непопълнен нито един кандидат, попълнени и двамата кандидати или неправилно нанесен избирателен знак: 3
Общ брой на действителните гласове: 175
Гласували за ПП ГЕРБ: 133
Гласували за ПП БСП: 42

В 19:25 бяхме готови с протоколите, с опаковането и разпределянето на бюлетините и започна чакането на специалния транспорт, който пристигна към 20:20, но реално тръгнахме за зала "Универсиада", където се помещаваше ОИК-София в 20:48. С полицейски ескорт бяхме там към 21:10 и от тук започна патакламата. Наистина не бе такава, като в нощта на 23-ти срещу 24-ти Октомври, но озверелите ченгета на външните заграждения не пропуснаха да направят сеирища. Типично по полицейски! Все пак къде с лакти, къде с псувни и опити за задържане неправомерно на членове на изборни комисии(още един начин за опорочаване на вота) към 21:40 бяхме на заветната позиция за вземане на пореден № за приемане и обработка на документите. Бяхме... 1218-ти по ред! От там към претъпканата като чушка с кайма и ориз зала, където опита да се достигне до някаква по-стратегическа позиция е свързан с доста физически упражнения и акробатично прескачане и премятане на торби и чували над главите на останалите. Все пак с останалите двама членове от комисията бяхме заели позиция на третия ред и зачакахме. Когато стана чудо! Невиждано за ОИК! При информацията за наплива и съответно струпването на адски много хора бързо бе създадена организация и на всеки около 5 мин. се извикваха по около 20, че и 30 секции едновременно и се насочваха към местата за проверка и обработка. Така само час и 20 мин след като влязохме, вече стояхме пред заветния компютър за проверка на протокола. Тъй като имаше грешки(което за Избори 2011 не е новост), наложи се да забавим нещата с още 5 мин. след което излязохме навън. От там се започна висенето в един бус за чакането на още 5 секции от нашия общински район. Така, в 23:35 вече пътувахме към съответната община. Точно в 23:59 на същата дата, нашата секция предаде бюлетините, екземпляри от изборните протоколи и удостоверението от ОИК, с което един динамичен и напрегнат ден приключи. Последва анализ на вота в съответния партиен клуб, след което с облекчение поех пътя към вкъщи.

Добро впечатление ми направи:
1. Стройната организация на хората от ОИК-София за бързо приемане и обработка на документите
2. Бързото и компетентно обслужване на хората от "Информационно обслужване"

Лошо впечатление ми направи:
1. Вулгарното и селско отношение на полицаите, приемащи слизащите от бусовете членове на секционни комисии
2. Бавното организиране на транспорта от СИК до ОИК и обратно към общините по райони
3. Ниската избирателна активност

В крайна сметка, България вече излъчи президент, с което можем да се поздравим и да се надяваме да ни води към светло бъдеще, а не към дъното на пропастта, накъдето ни водеха всички останали от 89-та насам.

n_sirakov

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Избори 2011
« Отговор #4 -: 31 Октомври 2011, 07:24:19 »
Най-хубавото когато си на дъното е че имаш само една възможна посока

bdz43r

  • Trade Count: (5)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1012
  • Рейтинг: 257
    • bgrail.info
Re:Избори 2011
« Отговор #5 -: 31 Октомври 2011, 09:17:45 »
Две са - можеш да копаеш под дъното. А може и да си стоиш там.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Избори 2011
« Отговор #6 -: 31 Октомври 2011, 09:26:59 »
Ние отдавна доказахме, че когато стигнем едно дъно, продължаваме да търсим следващото...  :haha: :lol: :lol:

Loco-motion

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Избори 2011
« Отговор #7 -: 31 Октомври 2011, 09:36:01 »
Е, после обяснявайте, че българите не са инициативни!  :lol:

Марио Евстатиев - БЛФ

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Избори 2011
« Отговор #8 -: 31 Октомври 2011, 10:20:59 »
Поне в нашата секция нямаше нито съмнително присъствие на партийни деятели, нито опити за подмяна или манипулиране на вота. Лично участвах в броенето на бюлетините и установих, че реално трима души са пуснали невалиден вот, 42-ма са гласували за Калфин, а 133-ма са дали вота си за двойката Плевнелиев/Попова на ПП ГЕРБ. Интересно е, че и в "Универсиада" нямаше подмяна или манипулиране, както предадохме протокола, така беше въведен. Дали обаче и колко от 133-те гласа за ГЕРБ са купени, не мога да зная и не мога да предполагам.

Loco-motion

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Избори 2011
« Отговор #9 -: 31 Октомври 2011, 10:44:15 »
Ако питаш мен купуването на гласове на президентските избори не се е отразило, понеже и ГЕРБ и БСП го правеха. Снощи чух с ушите си на гарата на едно малко градче около 18:00 следните реплики по телефона, отправени от хлапетия на видима възраст около 20 години: "Ало, да... Как е положението?... 161 души...на първия тур колко бяха, 170 ли?... Виж, стойте там пред секцията с майка, вижте какво можете да направите, аз ще мина през централата да взема парите и до 20 минути идваме." Не искам да изпадам в конкретика къде чух това и за коя секция ставаше дума, за да не бъда обвинен в манипулативност, но като видя окончателните резултати ще ми се изясни и коя е била партията.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Избори 2011
« Отговор #10 -: 31 Октомври 2011, 11:33:43 »
Както е рекъл писательот: "Всите са МАСКАРИ!"  :drinks:

BDZ

  • Trade Count: (7)
  • Full Member
  • ***
  • Публикации: 212
  • Рейтинг: 15
  • БДЖ | III-V
Re:Избори 2011
« Отговор #11 -: 31 Октомври 2011, 20:16:44 »
Или както е рекъл Тони Бен (британски политик-лейбърист) "Ако изборите можеха да променят нещо, властимащите отдавна щяха да ги премахнат."  :ok:

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Избори 2011
« Отговор #12 -: 01 Ноември 2011, 00:29:59 »
Беше забавно преди изборите, няколко политически партии бяха разпънали шатри и раздаваха кибритчета, запалки, химикалки, тениски, от които ама грам не се посвених да си взема в доволни количества на аванта... имаше там някакви партийни активисти, които се опитваха да ме агитират нещо, ама изобщо не ги слушах, а с възможно най-мазната си усмивка (след като съм прибрал "плячката") им обяснявах, че всъщност изобщо не ги слушам какво се опитват да ме излъжат, а ме интересува само авантата - така де, и без това ще живеят паразитирайки на мой гръб и ще ме крадат в следващите 4 години, поне и аз да имам някаква полза от тях... струваше си да се видят физиономиите които правеха след като чуеха това, просто бяха неописуеми  :haha: още ме избива на смех като се сетя  :lol: ... та в тоя ред на мисли - ако ми предложат да ми купят гласа - веднага ще им взема кеш парата, а после на бюлетината разбира се ще нарисувам онази конфигурация от трите дъги, която като ученици от 5-ти клас нататък много обичахме да рисуваме на черната (всъщност зелена) дъска в междучасията. Изводът - да излъжеш лъжеца не е престъпление, и без това после те ще те лъжат много повече  :yes:

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Избори 2011
« Отговор #13 -: 01 Ноември 2011, 06:31:58 »
Цитат на: Der Hetzer link=topic=3379.msg66767#msg66767 date=1320100199
Изводът - да излъжеш лъжеца не е престъпление, и без това после те ще те лъжат много повече  :yes:

Ха, та аз не им вярвам и никога не съм им вярвал - как да ме излъжат?! Виж, да ме окрадат - да. Правели са го, правят го и ще го правят всички политиции то не само в българия.Просто нашите са много лакоми и даже трохите си изяждат, а не ги подхвърлят като в другите държави на народа.  :fie:

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Re:Избори 2011
« Отговор #14 -: 01 Ноември 2011, 10:04:22 »
А какво ще кажеш за една "диета", да речем на "швейцарски трохи" ?  :spiteful: