Автор Тема: За форума по принцип  (Прочетена 70006 пъти)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:За форума по принцип
« Отговор #45 -: 19 Април 2012, 11:07:23 »
Адри, случаят тук е друг и ще ви помоля с Емо, да не се отклонявате от темата! :)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:За форума по принцип
« Отговор #46 -: 19 Април 2012, 11:38:20 »
Случаят не е м/у Емко и мен , а принципен , към авторите трябва да има уважение , ако не друго ;)

Форумът може да бъде интересен и атрактивен в много отношения :

- пътеписи , със снимки и впечатления ; кой когато и където може да снима - да бъде ' очите ни' - в това отношение Лиро е великолепен ; темата за Хисар на Мунчо е чудесна ;
такива пътеписи в последствие 'разклоняват' като "клонки" нови теми - чертеж на сграда ( което Пацо често прави) , ама този лок какъв е бил , я какъв подържащ влак ...и т.н

- атрактивни и весели конкурси - за снимка , за самоделка , за най-красива съпруга , за най-малък хобист , най-интересна находка от боклука и пр. Няколко пъти настоявам за такива например под егидата на св.св. Тониеми - MVP ( most var. player - най-полезен играч ) например .

- разказите на бащите ни , на хора врели и кипели в железниците

да , трябва да има креативност , защото 'как да положа баластра' или "от какъв презерватив да режа за бандажите на Людмилката' направо ме зануляват
« Последна редакция: 19 Април 2012, 13:53:39 от Adrian »

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:За форума по принцип
« Отговор #47 -: 19 Април 2012, 11:40:12 »
Цитат на: Adrian link=topic=3789.msg76790#msg76790 date=1334824700
.......
да , трябва да има креативност , защото 'как да положа баластра' или "от какъв презерватив да режа за бандажите на Людмилката' направо ме зануляват

Това просто го прескачаш, не е нужно да четеш нещо, което не е интересно.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:За форума по принцип
« Отговор #48 -: 19 Април 2012, 11:43:08 »


С прескачането е лесно ; номерът е темата да те провокира да вземеш отношение , да има активност .

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:За форума по принцип
« Отговор #49 -: 19 Април 2012, 11:50:41 »
Адри, само да ти напомня, че администрацията на форума се занимава с него като допълнителна дейност, а не професионално - никой не взима пари за труда си, не е назначен на длъжност "модератор". Ти като си толкова креативен и пълен с идеи, би ли се заел да модераторстваш и така да бъдеш толкова активен, колкото предлагаш другите да бъдат? Ще имаш ли време, желание, сили да си такъв?

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:За форума по принцип
« Отговор #50 -: 19 Април 2012, 12:07:14 »


То оттам идва всичко ;)

Аз например днес имам време , но следващите дни ме няма . Имам си достатъчно работа .

Нужно е професионално управление на форума , на самотек - толкова.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:За форума по принцип
« Отговор #51 -: 19 Април 2012, 12:20:27 »
Хе, "Дайте, да дадем!" е много лесно, не мислиш ли? Да определим нови модератори, да направим това, да направим онова. Ти ще се хванеш ли с това? Не! По приляга: "На чужд гръб и сто тояги са малко."
 
Извинявам се за резкия тон, но не можах да се въздържа!

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:За форума по принцип
« Отговор #52 -: 19 Април 2012, 12:35:59 »

Споко де - не се притеснявай резко да ми крещиш :) - вие питате - ние отговаряме (то само аз участвам)
И тъй като съм от начало тук мнението ми е такова :

Форумът ми е слабост и често кисна в него . Един от най-интересните и богати откъм автори и теми  :drinks:

Управлението му е доказано зле , защото Модераторите го правят от добра воля и отвреме-навреме . С това управление се провокираха много дразги и скандали . Правила се отменят , реабилитират и пр. пълна анархия . Затова казвам : за модераторстване от типа 'днес имам време , утре ме няма' ; 'днес ми е кеф - утре не' - толкова ! Няма обида в това ! Има 10ки други форуми , в които Модератори и администратори са 'на добра воля' и цари железен ред . :drinks: Ние често ви даваме съвети , но вие нищо не приемате - само подскачате като ощипани госпожици ,че не ви се плаща. Или го правете като хората , или се откажете .

За кви тояги на чужд гръб ст.д. ? Аз съм ползвател , ти ме питаш и аз ти отговарям какво куца , какво да се направи . Като се видим ще пием по бира и ще си говорим за дечица . Няма място за обиждане .
« Последна редакция: 19 Април 2012, 12:37:41 от Adrian »

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:За форума по принцип
« Отговор #53 -: 19 Април 2012, 12:54:03 »
Цитат на: Adrian link=topic=3789.msg76799#msg76799 date=1334828159

....... Правила се отменят , реабилитират и пр. пълна анархия . Затова казвам : за модераторстване от типа 'днес имам време , утре ме няма' ; 'днес ми е кеф - утре не' - толкова ! ......

Това да се реабилитират хора и да се променят правилата винаги е правено в интерес и доброто на форума и членовете му. Не казвам, че сме били на 100% прави, но това ни е водело винаги. Били сме наясно, че правим прецедент, но сме гледали по-мащабно. Ясно е че с едно решение не може да се угоди на всички, стремили сме се нещата да стават по-добри. От последните два дни разбирам, че не сме се справили перфектно. Приемам го и като моя вина, защо също се занимавах с форума.
Владо за това е пуснал тази тема да се дадат конкретни идеи, да се тушират проблемите и отново да е място за отдих.
Явно не сте чели това което пуснах, за работата ми когато бях модератор. Всяка идея се разискваше. Нямаше днес мога утре-не. Бях постоянно във форума и се четеше всичко, но е доста времеотнемащо.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:За форума по принцип
« Отговор #54 -: 19 Април 2012, 12:55:37 »
Както казват (вече двама!!!) някои хобисти...

Мили хора!

До тук не станаха ясно няколко неща.

Владо от свое име ли говори?
Има или няма проблем форума?
Авторските права накърнени ли са или не?
Има или няма различни критерии в отношение към отделните съфорумисти от ...други съфорумисти?
 (няма да наруша правилата и да обсъждам а...........)
И не на последно място ще си извадим ли главата от пясъка?

Защото дори хората да се сменят, някои попитаха за политиката и ....въпроса им увисна във въздуха!

Впрочем едно уточнение - когато беше направен форума (за което благодаря на първоначалния екип от модератори),
той нямаше тази точка 1,17 на която Владо се позовава. Тя беше въведена от администрацията поне 1,2 /1,5 година по-късно,
като дори не ни попитаха дали искаме постовете които сме публикували без наличието на това условие,
да ги оставим в този им вид. Поставиха ни пред свършен факт.
И не става само въпрос за авторско право е тем подобни. Става въпрос за постове които наприме аз,
не еднократно съм искал да изтрия.  Тук не един път разни субекти са ми скачали, че спамя, че не качвам никаква ценна информация,
че не съм покозвал нищо и само съм разводнявал темите и т.н. и т.н. Дори един новопоявил се субект с едва 10 поста (!!!) си позволи,
явно повлиян от отделни хора да ме определи като форумен трол. Той си позволи да съветва администрацията за последния ми бан!
За съжаление когато имаше възможност да се запознае с мен, та да го питам той кой е... и кой му дава право да раздава оценки,
се оказа че е твърде зает, та чак не разбрах кога точно се изнесе от едно известно питейно заведение!
Само мога да се надявам, че е разбрал грешката си и сега му е  неудобно да си я признае?

Както казва Емил, всичко е преходно на този свят ...и ние с нашите грешки също!
Тогава не разбирам защо да не можем да си изтриваме постовете?
Тук срециално ме вълнува, защото се получава някакво противоречие!!!!!!!!
От една страна мойте постове не носят нищо добро на този форум.
От друга страна пък не мога да освободя форума от тях.
Така хем броя на постовете ще ми намалее (което впрочем се случва постоянно зад гърба ми, включително и по време на бановете ми)
хем ще спрат да говорят какви ли не щуротии по мой адрес. ...и определени хора да се дразнят от моята...ерудираност и компетентност,
по (само оБаче) някои въпроси. Колкото сме преходни и лоши, ама като сме напълни с л*йна форума, нека да не се трият.
Та се стигна до определиние по адрес на уважаван моделист да се говорят такива глупостти за ла*на!!!!!

Пожелавам на господата с малко постове (бирените чаши броят ли се за пост?) някой ден,
да имат повече и от мен, да са им по-точни и верни за информацията, за да могат новопристигналите тук
моделисти да ги наскачат по същия начин по който сега някой го правят на други съфорумци (моето е частен случай благодарение на Венци).

Тогава може би ще си извадят главата от пясъка е ще разберат какво се опитваме тук да дискутираме.

Има още много неща за обсъждане тук, но аз така и не разбрах какво е становището на тези от които зависи това има ли смисъл или не?

Може би трябва да направя още един списък с хората които пишат тук постове пълни с едносрични думи, емотикони, празни и кухи изречения
които не носят абсолютно никаква информация в хобито, но пък носят хвалебствия към някои моделисти с торби. То може би за това и
Стефан реагира, че тук цял отдел би премахнал. Доколкото разбирам (и смятам че е така) нямо лошо в темите с поздравления,
но става доста лошо когато те са преобладаващите в един форум. Преди време вдигнах аларма, та пак бях обвинен в "скандал",
от който с почуда излезнах без бан, но обявих статистиката на форума за убийствена в коментар по негов адрес. Тогава най-публикуваната,
съответно четена и посещавана тема беше "похвалете се". А тя не действа добре на някои хора, за разлика от тези които се хвалеха в нея.
Пробляма го разбраха  почти всички и въпреки скандала , някои хора оцениха по достойнство за какво става въпрос,
и сега тази тема май вече два  пъти по 120 дне не е писано в нея.

Който не вярва нека види статистическия център на форума и да види точно какво съдържа.
Има теми които са си на точното място и време - в час с темите тук - железопътен моделизъм.
Ама една от водещите теми се оказва например тази за вицове и анекдоти (!!!!!!)
Ехаааааааа, страхотен моделизъм се развива тук
(впрочем не само Венци ми брои постовете - той най-много публикации има именно в тази тема май).

Мога доста още да напиша (знете го всички) но не виждзам смисъл... :scratch_ones_head:

Нито  е ясно позицията на хората от които зависи, нито виждам тук постовеи от хора които са ...колекционери
повече от колкото моделисти. Те сякаш нямат мнение, а всички знаем, че не е така и са винаги на точното време и място,
когато са в час с техните интереси и ...хоби.

Вчера форума имаше огромна посещаемост, дори светнаха никове отдолу които много отдавна не бяха влизали тук.
Никове на уважавани хобисти, които спряха не само да пишат но и да четат, обидени по една или друга причина...
Скритите пък потребители по едно време бяха цели 8 (осем).
Защо казвам това накрая ли?

Защото дори и това (поне за мен) е коствен пример, че тук нещо не върви и хората имат надеждата все още,
че това най-после ще се оправи. Нали все пак става въпрос за най-любимото ни хоби!!!!!

А то е обединяващото, но тук май става разделящо... Не ми се иска да мисля, че може би не хобито,
а определени хора от хобито всъщност са разделящите на кръгове (ние, вие, те, ония, останалите, новите и т.н.)
щото поне за мен е твъъъъъърде грозно и неетично! :scratch_ones_head:

« Последна редакция: 19 Април 2012, 13:03:27 от pach »

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:За форума по принцип
« Отговор #55 -: 19 Април 2012, 13:03:25 »
Реално погледнато можеш да си триеше поста - влизаш и триеш всичко и остава празен пост. Според мен също не би трябвало да се трият постовете, защо ще се загуби последователността на темата.
Иначе за безмислени постове с емотикони винаги съм се чудел защо се пускат, но това явление не е само в този форум. Или се радват на скачащите личица или гонят постове (въпреки, че и да имаш много постове награда няма да получиш) или нещо друго, което потребителя си знае.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:За форума по принцип
« Отговор #56 -: 19 Април 2012, 13:41:03 »
Пламене, инициирах тази тема провокиран от твое изказване за положението във форума (виж първия пост!). Вместо да маркираш тези проблеми и да дадеш разрешение за тях, чух безкрайно изливане на празни приказки и лош опит да прокараш изгонване на форумен член, неоценявайки факта, че именно ти си причината, въпреки на моменти отвратителното ти държание, форумната едминистрация да се гъне как ли не само и само да останеш член на този форум и по този начин същата тази администрация да олекне неимоверно в очите на форумистите, което е видно от доста от мненията тук. Но нека да отговоря на въпросите ти:

1. За какво мое мнение говориш? Видях проблем, маркирах го и се обърнах към всички ви за мнение! Останалите членове на екипа на форума изрично или не ме подкрепиха в това ми начинание (изглежда пишеш, но не четеш, защото Павката малко преди това е обяснил как работи форумната администрация). И ето, получиха се множество конструктивни или недотам конструктивни мнения, като, уви, вече темата започна да се изкривява в отправяне налични нападки и дърпане на тиранти кой е по, по, най и пр. Нищо ново под слънцето! Нито ще е първа, нито последна. Ще кажа и още нещо. Да, аз продължавам да съм един от модераторите. Това е публична тайна. И тази тема ми е безкрайно полезна, защото разбрах, че не се справям добре и това ще изисква окончателното ми оттегляне, съответно нуждата от избор на друг модератор (модератори). И това следва и ще бъде едно от решенията на модераторския екип, което със сигурност ще се вземе, най-малкото след моя молба. Може пък другият (другите) да се справя по-добре. Дано! Явно съм се изчерпал. Нужна е промяна!
2. От мненията по темата се разбра, че има проблеми с форума и мога да обещая, че всички предложения ще се обсъдят и ще се вземат решения, надявам се, в полза на форума.
3. Относно авторските права вече дадох мнението си и каквото зависи от мен ще направя, за да не се допусне възможност да се трият самоцелно мнения от форумисти, защото това сериозно ще накърни друго право на форумистите - да бъдат информирани и изобщо ще се опорочи целта на този форум, да бъде банка за знания (изглежда отново не си чел, защото изказах мнение по въпроса).
4. Този въпрос зададен от теб е висша форма на цинизъм, предвид посоченото от мен в първия абзац
5. Каква глава в пясъка, какви пет лева?! Заслепен от реваншизъм не виждаш желанието на администрацията да направи това място по-добро за всички ни. Дано успее въпреки хора като теб!

Относно възможността да се трият все пак някои постове, искам да отбележа, че при отправено искане от форумист и след преценка от модераторския екип за полезност и информативна стойност, няма проблем мнения да бъдат изтривани (виж и казаното от Павката в предишния пост).

Относно твърдението ти, че докато си бил баннат, са ти трити мнения най-отговорно заявявам, че това никога не се е случвало и че изказването ти е подла провокация и гнусна лъжа, целяща единствено и само злепоставяне на модераторския екип и лично на мен, като традиционен обект на нападки от твоя страна.

Относно критиките за темите за вицове и пр. смисълът да ги има е, за да може чрез така постигнатата тематична всеобхватност на форума, всеки влязъл в него да намери нещо интересно и ако иска да чете за хобито, ако ще за истински влакове, ако ще просто да отдъхне, да се посмее, да поздрави приятел и т.н.
« Последна редакция: 19 Април 2012, 13:49:54 от Vlado »

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:За форума по принцип
« Отговор #57 -: 19 Април 2012, 13:59:33 »
Ще изчакам мнението на Пламен, защото той има право на дуплика и после ще заключа темата като изчерпала се, като поемам ангажимента да запозная форумната администрация с всички предложения. После очаквайте коментари по тях, включително решение как да се процедира с оглед окончателното ми оттегляне от форумната администрация - конкурс ли ще има или друг начин за избор на нов модератор (ако се прецени, че изобщо има нужда от нов модератор (модератори).

Благодаря на всички ви за мненията и неспестената критика! Поне за мен беше неоценима! Благодаря още веднъж!

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 532
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Re:За форума по принцип
« Отговор #58 -: 19 Април 2012, 14:02:29 »
Привет!

От една страна добре се получава, но от друга, както ги правят политиците - отговоря се само на една част от въпросите, те се преекспонират може би, за да не се отговори на друга част , която е по-голяма и по-важна, НО НЕУДОБНА за тези към които ги задаваме...

Я да си представим тази картинка - ще дам пример със себе си, за да няма засегнати, пък каквото сабя покаже-
Ами , аз съм май почти единственият който има към 11 или 12 локомотива в единица и къмто 50 вагона, както и около 80-90 метра релсов матриал,
в 0 тези стойности са около 40-50% от единицата...
Добавяме към 800 кг архив - ако архивът може да се мери на килограм...
Малка и средна работилница, членство тук и там, ползване на ..... езици...
Ми шапка на тояга, пиша си, ахкат ми, блазе човеку като мен...

/Ако някой е тесночел и възприема това като изхвърляне си е негова работа - ДЕБЕЛО СЪМ ПОДЧЕРТАВАЛ и в ТОЗИ форум, че бройката не е важна,
а удоволствието и че не съм по-важен от тези мили момчета, които има по локомотив и два-три вагона и дерзаят- Привет момчета!!!/

Да , ама не - НА МЕН МИ ПУКА КАКВО СТАВА С ДРУГИТЕ И СЛАВА БОГУ НЕ САМО НА МЕН...
Има много неща, с които не се гордея или въобще не харесвам в себе си, НО НЕ МИ Е ПРИСЪЩО КОГАТО НА СЪСЕДА МУ ПАРИ ПОД КРАКАТА, АЗ
ДА СИ СВИРУКАМ...
КОГАТО ФОРУМНОТО РЪКОВОДСТВО, РЕСП.СОБСТВЕНИК, НЕ СПАЗВА СОБСТВЕНИТЕ СИ ПРАВИЛА, ПОГАЗВА ГИ, А ОТ НАС ИСКА 100% РАЗБИРАНЕ , ПОСЛУШАНИЕ И ДР. ПОДОБНИ

Затова тогава млъкнах, не че форума не може без мен, затова и сега задавам въпроси, до сега без отговор. И като последствие отворих въпроса за
правата -, не като водещо!!! Но така е удобно, това се раздухва, за да не се отговори на предните, много по-важни въпроси...
Както си е в политиката...както БФС отговаря на въпросите примерно на ЦСКА, - удобно избирателно...

Защо такива можещи и знаещи хора като - Пламен ги е писал - вече не пишат?!
То не е от хубост...
Определено, за един човек да върши работата на модератор е убийствено, и който няма разбиране и признателност към модераторите не е нищо
повече от ЖАЛЪК ХРАНТУТНИК... ГОТОВАНЕЦ!!!
И повдигаме въпроса не за работата им, а за политиката в работата им...
По-ясен начин на изписване няма и с червено съм го написал и с големи букви - и начина за справяне пак е ТУК - ПРОСТО ДА СПАЗВАТ ПРАВИЛАТА КОИТО ТЕ СА СЪЗДАЛИ И КОИТО СЛЕД КАТО СМЕ ВЛЕЗЛИ ВЪВ ФОРУМА ПРИЕМАМЕ...

Ще вметна нещо за изпроводяк - ако човекът х е събирал десетилетия историята на гара Белослав и първата и втората и, синът му е продължил да събира, лишавал се е от доста неща и тя е налице, и реши да я сподели - изведнъж тя става чужда собственост - след толкова много труд - това не е копи пейст от нета нито моите тъпи опити да пръскам разкулачени вагончета в кухнята - или и той да си ги носи в гроба?!?

Сега да видим дали ще излезе някой Матросов, щото Бащиците са в Кунцово обградени от войски на НКВД/съгласен съм че това последното не е конструктивен подход - ама много нещипани моми се извъдиха напоследък/

Борис Д.Чакъров

« Последна редакция: 24 Април 2012, 10:11:48 от Boris 2-12-4 »

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 532
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Re:За форума по принцип
« Отговор #59 -: 19 Април 2012, 14:12:28 »
Привет!

Защо ще се затваря темата като изчерпана - нима съм получил - и аз и другите - отговори на моите въпроси?!?

Това подигравка ли е?!?

Що ли?!??????????


Вие ги потърсихте въпросите, ние не сме Ви скачали...

И отведнъж..........

Край...

Говорим за чест, уважение, спазване на правила, толерантност????????????

Това не го очаквах......

Явно съм непоправим [*цензурирано*] на 56 години...

Борис Д. Чакъров



 















« Последна редакция: 24 Април 2012, 10:12:56 от Boris 2-12-4 »