Автор Тема: За форума по принцип  (Прочетена 70022 пъти)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:За форума по принцип
« Отговор #60 -: 19 Април 2012, 14:14:20 »
Ама, Боре, ти не прочете ли мнението ми по въпроса или като, с извинение, магаре на мост продължаваш да твърдиш неверни неща и да отстояваш на практика несъстоятелна теза. Какъв собственик е форумът? Какво може да прави с мнението ти? Да го продава ли? Да го подарява? Какво ли? Пак казвам авторството се запазва и на общо основание всеки автор може да изисква ненарушаване на това негово абсолютно субективно право. Боре, моля те, престани! Говориш неверни неща! Като искаш да постваш безкрайната си колекция от книги, питал ли си всеки един от авторите дали можеш да го правиш? Това няма ли да е нарушение на авторско право? Моля те, запознай се със Закона за авторското право и сродните му права и тогава напиши следващото си мнение! А и пак повтарям - писането на мнения във форума е напълно доброволно! Ако не искаш, не го прави! А и ако ти се позволи да си изтриеш всички мнения, с какво в крайна сметка ще си бил полезен на тоя форум? Има един виц, който завършва с думите "Не търся и не предлагам нищо! Само се хваля!" Ta и ти така - пишеш, накрая триеш. Какво остава после? Нищо!

Боре, ще се отговори на всичките ви въпроси! Не четеш ли какво пиша, по дяволите?!?!?Искрено си признавам, че не съм очаквал от теб такава нечуваемост! Съжалявам за което!
« Последна редакция: 19 Април 2012, 14:17:51 от Vlado »

mitko0888

  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2385
  • Рейтинг: 970
  • H0, еп. I, II, III, IV, София
    • Снимките ми ...
Re:За форума по принцип
« Отговор #61 -: 19 Април 2012, 14:18:29 »
Мисля че може да се чуят още мнения, въпреки че дори и въпросът не е ясен.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:За форума по принцип
« Отговор #62 -: 19 Април 2012, 14:19:32 »
Окей, няма да я затварям! Нека се чуят още мнения. Но вече темата се превърна не в конструктивна, а в деструктивна и това жалкото!

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 532
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Re:За форума по принцип
« Отговор #63 -: 19 Април 2012, 14:32:55 »
Владо!

Въпросът с авторските права го затварям.
Остава обаче другото - след като евентуално ни се отговори на въпросите, това би бил еднократен акт, както на партийно събрание без право на
дуплика, ето срещу това скочих, А че определено си личи, че уважавам старанието и труда Ти, май някъде го пропускаш...
Нависоко си, не може да не Те брули вятъра студен, но има и приятен бриз понякога - нали за последното работиш като вол?!?

Или пак си фантазирам...

Друже?!?

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:За форума по принцип
« Отговор #64 -: 19 Април 2012, 14:44:23 »

Когато аз дам пример със себе си за да не засегна някой или някои (нискочелите не се броят - подобно на Борето)
 се оказва че гоня реваншизъм!!!
Това тълкуване е като дявола евангелието - без коментар...
Когато напиша нещо в което всички сме се уверили, но Владо е сигурен че не може да бъде доказано, веднага ставам ...какъв ли не!!!!!!!1
Но факт е, че всички видяха последният пример на изтрити мои постове след последния ми бан и дори ме питаха как го правя!!!!!!!!!!!2
Доказателствата са коствени - някой малко след банана ми беше писал че постовете са ми 7280, но сега след три месеца те се оказаха 7265!!!!!3
Това се видя от всички които искаха да го видят. Нещо повече - бях пратен в банановата република на 31 декември 2011 г около 17,30 часа.
До тук добре, но поне три човека ме питаха как като съм баннат в профила ми пише "последно активен на 02,01,2012 година час,,,,,,,,,"?????????????

За съжаление това се неща недоказуеми (мина времето когато снимах екрана с темите и ми правеха колеги PDF-файлове преди да изтирият постовете ми),
иииии......ооооооо....небесааааа ....най-после разбрах --- Владо говори от името на форумната управа. Как се връзва това със решението само Иво и Диспечер да са модератори?????????? Той Борис хубаво го е казал - не спазвате собствените си правила!!!!!!!!! За каква толерантност става вече въпроса тук????????????

Май обвиненията ми не са кухи и голи, ами уцелиха в десятката по един от поставени от мен въпроси!!!!!
Друг е въпроса, че поне десет души видяха че дефакто аз се извиних на Ванката, след неговия обяснителе пост.
Но после тези две поста бяха изтрити от ...ми незнам вече от кой---тек всичко е почтенно....и аз бях баннат за "лош език към Ванката".
Съответно той беше дълбоко заблуден (и за това намекнах в предишния ми пост тук) и сега не пише тук с идейте си за подобряване на форума!

Мога да продължа, но както разбирам макар и отменено вече ми е показано - тук ако много се пише и се задават въпроси, ще заключат темата.
Това малко прилича на оня брадат виц:

Дневен ред
1. Вуте критикува партията.
2. Партийния секретар ще отговори.
3. Вуте се сбогува с колектива.

или перефразирано за обстоятелстгвата тук:
Какво става във форума?
1. Пламен задава въпроси.
2.Владо отговаря.
3.Пламен си отива (този път сам).

Нише до сега не можахме да изясним наболелите въпроси и да признаем че ги има (Владо само реваншизъм видя),
а какво остава да намерим общ път чрез предложения да подобрим работата си тук заедно.,
и то при условие че получим някакви гаранции това де не  е само празнословие и вадене на очи и тем подобни "реваншистки" техники.

Аз просто съм отвратен от действието на определин хора...и вече съжалявам, че се включих в това опошлено обсъждане.
Още един наивник на ...средна възраст (ама по-малък от Борето).

Ако все пак видя някакъв конструктивен диалог тук ще напиша още наболели въп роси ,
както и мойте предложения за тяхното решаване...но само ако видя тук истинско мъжестви да си признаем грешките,
и да направим наистина нещо конструктивно.
 :hi:

Темата е направена от Владо (що тогава ползва моят пост предназначен за Емчо и Миро?)

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1703
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Re:За форума по принцип
« Отговор #65 -: 19 Април 2012, 14:50:52 »
Здравейте приятели!
След като я докарахме до тук, значи има развитие на проблемите, които ни вълнуват! Благодаря за което!

Ето и моето предложение:

1. Управленчески състав на форума:
а) Администратор - това е собственика на чиито сървър (компютър) е качен сайта - форума;
б) Глобални Модератори - 2 или 3 -ма.;
в) Модератори - 3 или 4 -ма;
г) Помощници - 2-ма, ако е наложително за даден раздел.

2. Най - болният раздел: "Купува - Продава"
а) Темите в продава - купува да се пускат без право на ъпгретване, след изтичането на 1 месец от датата на пускането писмо до човека да ли е продадено или не в което да е с право на отговор не повече от една седмица, съответно се рефрешва или добавя нещо, ако пък не - директно се изтрива! Коментари не могат да се пишат вътре в темата, единствено на този който я създава.
б) Раздела "архив" да се затрие тотално. Никой не го интересува кое, как и защо се е продало. Днес е било с цена 5.00 лева, утре е станало 50.00 лева, а на края се е продало за 0.50 стотинки. Няма смисъл, помислете!

3. Теми или раздели, които нямат връзка с хобито да се трият (премахват) - политика, спорт, музика (нищо, че и аз самият съм такъв - има си форуми и за това).

4. Относно това да ли да се трият теми - постове, пак предлагам да има отделна тема - раздел кошче, което на 10 - 15 дена да се почиства от екипа грижещ се за уютът и комфорта на обичания от всички нас форум!!!

Ето един пример как изглежда това: http://forum.modelldepo.ru/index.php .

P.S. Сегашните администратори да не бързат да се оттеглят, а на против: "те ще са най - добрите помощници на останалите, които ще се грижат за форума с опитът си, било то добър или лош", а в последствие като искат да се оттеглят.

Благодаря за вниманието!!!


 

« Последна редакция: 19 Април 2012, 14:56:27 от TheJackal »

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:За форума по принцип
« Отговор #66 -: 19 Април 2012, 14:55:49 »
Предлагам да спрем до тук. До сега всеки си защитава своята теза и спора не е мръднал с милиметър.
За това предлагам - забравете писаното по-горе, а всеки да си напише кратко, точно и ясно кое не му харесва и кое го дразни.
Започвам:

1. Не ми харесват безмислените постове, не носещи никаква информация - примерно само емотиконки
2. Не ми харесват (но май технически няма как да се промени към този етап) темите с личните празници
3. Не ми харесва (но също технически към днешна дата май няма как да стане) е раздела продава. Аз лично си го представям като в mobile.bg - основна снимка, доплнителни снимки, задължителни полета като цена, производител и др. Така всички обяви ще бъдат като на бланка и лесно ще се ориентираш
4. Не ми харесва (но тогава така се реши общо от форума) да имам само една тема в Продава. Сега ако искам да купя нещо ровя във всички теми, тъй като от заглавието не се ориентираш какво точно се продава.
Ако се сетя друго ще добавя

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:За форума по принцип
« Отговор #67 -: 19 Април 2012, 15:00:09 »
Кратко и ясно:
Пламене, ако обичаш, не ме споменавай повече...

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re:За форума по принцип
« Отговор #68 -: 19 Април 2012, 15:29:11 »
Понеже тука се търсят конструктивни предложения, ето и моето:

-> Да се публикува някъде списък с хората, които се занимават с управлението на форума

ИЛИ

-> Съответните потребители да бъдат обозначени по някакъв начин (досега това съм видял само за Dispatcher и Emperor)

Така ще е ясно кой кой е, защото не всички се познаваме лично.

 :)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:За форума по принцип
« Отговор #69 -: 19 Април 2012, 15:35:04 »
1. да отпадне разделът    Общи приказки извън хобито | Chit-chat away from the hobby
Не мъ интересува каква е вината на Фатмагюл и тва е ! Дали Хетцерът ще нахлуе във Филиповци - също

2. да отпадне архивът

3. да е възможно автор да си трие поста , като той да отиде в самопочистващо се 'кошче'

4. нови теми в "Продава" да са попълнени в предварително оказан вид/формуляр  и
да се публикуват след одобрение на Модератор.Ъпване - на 7 дена . Коментари и пазарлъци : на лична , по тел или на мейл . Забележете ,че благодарение на т.3 темите в този раздел няма да надминават 1 пост ( а не да влачат страници!!) . Продавачът трие продадените неща от списъка , paste/copy в нов пост , трие първия и получаваме ъп с новите данни.Потребител , нарушил правилата тук да получава предупреждение ; при 2-ро - седмичен бан . Така ще се научат да четат правилата.

5. Потребител с 2 отрицателни оценки в "Купва/продава" да няма право на публикуване в темата

6. Намесите на модератор да посочват нарушената точка и без коментар 'ама това онова че и т.н.'

7. Снимки - до 100к   или линк към тях - за всички теми !! И задължително посочване на авторството , поне откъде е взета !При нарушение - предупреждение ; при второ - бан за седмица

8. Материали и мнения , които са на друг - с опцията ' цитат' на син фон и указан първоизточник.При нарушение - предупреждение ; при второ - бан за седмица

9. Ограничение до макс 3 емотикона в пост ! Забрана за пост само с емотикони !

10. Ограничение до макс 5 снимки в пост !

11. При "цитат на цитат на цитат на оригинал" да не се постват повтарящи се снимки и изрази , щото си е малоумно отвсякъде

12. Пацо да има право да споменава рипърчето , но само наум !
« Последна редакция: 19 Април 2012, 17:15:44 от Adrian »

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:За форума по принцип
« Отговор #70 -: 19 Април 2012, 15:49:37 »
Само едно питане - каква е идеята на 10-та точка - макс 5 снимки. Сигурно има някаква идея. Примерно Зазо пуска снимки на парни локомотиви, но снимките са 7. Каква е идеята пост с 5 снимки и после друг с още 2.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:За форума по принцип
« Отговор #71 -: 19 Април 2012, 15:55:50 »
много просто , мон ами : ако има голям пакет от снимки нека се пуснат видимо 3-4-5 макс за да разберем горе/долу за какво иде реч и за останалите да се пусне линк към

- сайта
- склад за снимки , където лесно да се разгледат
- сървър , на който е качен архив от всички снимки , откъдето лесно да се свалят , за да се прегледат от HD


Аз харесвам снимките и не губя време да си ги свалям 1по 1 , а си ги дръпвам накуп !

всичките ми препоръки са свързани с олекотяване на форума !! Много хора се оплакват ,че не могат да отварят 1 , камоли 2 снимки - или имат слаб нет , или ползват мобилен , или комповете са слаби . Например Грег е в провинцията и не може да отваря страниците ..

Не мога да разбера - вие сте опитни админи и модератори , не ви ли идват наум тези неща ??
« Последна редакция: 19 Април 2012, 16:21:49 от Adrian »

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re:За форума по принцип
« Отговор #72 -: 19 Април 2012, 16:01:24 »
По предложенията на Адриан:

5. Това е безмислено - нека всеки сам си преценява дали ще купува от продавач с кофти рейтинг. Пък и всеки може да плясне две кофти оценки само и само да прецака "конкуренцията".

6. Към това бих искал да добавя - нека да не се трие "прегрешението", за да знаят всички за какво става дума и как модераторите са си свършили работата. Това гради доверие в администрацията, обратното (триенето) го подкопава.

pavel75

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1812
  • Рейтинг: 264
  • HO; IV и V; BDZ, BG; София
Re:За форума по принцип
« Отговор #73 -: 19 Април 2012, 16:10:20 »
Цитат на: Adrian link=topic=3789.msg76826#msg76826 date=1334840150
....
Не мога да разбера - вие сте опитни админи и модератори , не ви ли идват наум тези неща ??

Честно казано вече мина времето на интернета през модем и до сега не съм имал слаб интернет и не ми е идвал наум, че има такъв.
Ок, ето важно е да споделя. Сегашния админ може да го направи. То това вече е софтуера какво позволява

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:За форума по принцип
« Отговор #74 -: 19 Април 2012, 16:15:59 »
Павка , мани ги модемите , ами по планините като си с мобилен нет нищо не отлепва - ни клипове , ни снимки - запецва и това е ;  нещата трябва да са максимално опростени и олекотени !


Цитат на: Mixy link=topic=3789.msg76827#msg76827 date=1334840484


5. Това е безмислено - нека всеки сам си преценява дали ще купува от продавач с кофти рейтинг. Пък и всеки може да плясне две кофти оценки само и само да прецака "конкуренцията".


В раздел "рекламации" продавачът , получил отрицателна оценка , ще може да се защити . Модераторът ще прецени дали оценката остава или се маха . Затова резко съветвам продаващите да правят качествени снимки на моментното състояние на модела - в последствие да им послужат като алиби - при условие ,че КОРЕКТНО са описали всичко по модела
« Последна редакция: 19 Април 2012, 16:19:39 от Adrian »