Автор Тема: Диорамите на Нели  (Прочетена 10342 пъти)

Nelly

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Диорамите на Нели
« -: 26 Април 2012, 21:23:26 »
Благодаря на всички !
Не се справям много добре със снимките, но ето няколко неща:
диорамка, остава да излея вода в локвата :

Направих страница със снимките на диорамата и миниатюрните дръвчета - всички на едно място. Пак се увеличават.
http://nellyalexieva.wordpress.com/2012/04/26/dioramas-hobby-trees-photos/
« Последна редакция: 26 Април 2012, 23:25:00 от Nelly »

Nelly

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Диорамите на Нели
« Отговор #1 -: 26 Април 2012, 21:46:15 »
Хахаха , благодаря
Но твърдо съм решила да не се зарибявам по-дълбоко от диорамите :no:
С влакчетата само ще стигна до ниво да направя сцена за едно влакче на мъжа ми и до там. Ама той такива невъзможни условия ми поставя, че се чудя какво ще правя, но ще се справя. Ама влакчета и макети няма да правя. Доста време четох какви ги вършите тук и ще се пазя да не ме заразите и с тази "краста", че моите са ми предостатъчни.

А приносът ми към вас ще бъде в областта на дърветата, предполагам. Някъде четох, че искате да знаете реалните размери на различните видове дървета, за да си ги оразмерявате за мащабите. Е това ще гледам да го посвърша. Може даже отделна тема да се направи . Защото гледах един френски сайт, някои дръвчета са ги докарали, ама други нямат нищо общо с реалността.

А защо сте зарязали тези теми - за дръвчетата, озеленяването, водите ? Научихте се да ги правите добре, или ви писна да се занимавате с тях :)

Rizar

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Диорамите на Нели
« Отговор #2 -: 26 Април 2012, 21:47:27 »
 :hi: Какви материали използваш за дръвчетата?

Nelly

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Диорамите на Нели
« Отговор #3 -: 26 Април 2012, 21:54:24 »
Цитат на: Rizar link=topic=3812.msg77407#msg77407 date=1335466047
:hi: Какви материали използваш за дръвчетата?

Тел, С200, гипс, водни бои и тревичките на Ноч (но на последните им търся заместител, защото искам максимално да изглеждат натурални, а тревите все пак придават изкуствен ефект. В някои и хартия, но в тези от снимките няма хартия. Бялото е само с лепило, нарочно го сложих да се видите какво правя.
Сега ще сложа още едно , в което има и хартия за удебеляване. Последната снимка е.
http://nellyalexieva.wordpress.com/2012/04/26/dioramas-hobby-trees-photos/
« Последна редакция: 26 Април 2012, 23:26:36 от Nelly »

emilchaushev

  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1464
  • Рейтинг: 542
  • N scale 1:160- реален моделизъм
Диорамите на Нели
« Отговор #4 -: 26 Април 2012, 22:02:06 »
Май се сещам за един проблем, който имаме.. Храстите... До сега не съм попадал на хубави храсти от който и да е производител, та ще се раздвам и това да ни покажеш

JesusBlack14

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Диорамите на Нели
« Отговор #5 -: 26 Април 2012, 22:07:28 »
Евала колежке! Успех от мен!!!   :hi:

Nelly

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Диорамите на Нели
« Отговор #6 -: 26 Април 2012, 22:13:03 »
Цитат на: emilchaushev link=topic=3812.msg77411#msg77411 date=1335466926
Май се сещам за един проблем, който имаме.. Храстите... До сега не съм попадал на хубави храсти от който и да е производител, та ще се раздвам и това да ни покажеш

Хеехеххе , ти искаш всичко наведнъж :) После какво ще ви разказвам и показвам :)
В момента не мога, до скоро търсех подходящ материал, но мисля, че намерих. Сега ще снимам и ще кача  едно дръвче, което съхне още. Дъщеря ми го "наврътка и аз й предложих една друга техника на короната, която повече му отива, та тази корона е един от вариантите за храсти. Но в главата ми се въртят и други варианти, но още не са "доузрели" и не съм ги пробвала.

ПС по предишния ти пост - вие тук правите много хубави неща, просто влакчетата са ви страстта и на макетите отделяте много внимание и енергия.

Nelly

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Диорамите на Нели
« Отговор #7 -: 26 Април 2012, 22:22:10 »
http://nellyalexieva.files.wordpress.com/2012/04/dsc05666-a.jpg

Ето този вид корона може да се модифицира като храст

Nelly

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Диорамите на Нели
« Отговор #8 -: 26 Април 2012, 22:33:25 »
Успях да изровя снимка отпреди 2 години на първата диорама (още си чака локвата горката, запокитена върху гардероба) и първото дърво. Има няколко елементарни храстчета. Третата снимка ( втора диорама), увеличава се и можете да разгледате храстчетата.
http://nellyalexieva.wordpress.com/2012/04/26/dioramas-hobby-trees-photos/


ПС Извинявам се, че навсякъде след промяната линка стана един и същ, но не открих от къде да изтрия постовете и да ги редуцирам до един.
« Последна редакция: 26 Април 2012, 23:29:17 от Nelly »

Boris 2-12-4

  • Trade Count: (7)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 532
  • Рейтинг: 164
  • Еп. І,ІІ,III; вагонни фабрики; кранове; военни
    • rocklokomotive.blogspot.com
Re:Диорамите на Нели
« Отговор #9 -: 27 Април 2012, 10:22:54 »
Привет!

Защо не опиташ на woodlandscenics.woodlandscenics.com - американците са най-големите специалисти по ландшафта , между другото немската фирма се казва Нох , ch германецо го чете за Х, а не за Ч ;D

Най-добри резултати се получават с естествени материали, които се обработват срещу стареене и евентуално срещу гадинки. Има и невероятни успехи при направата на дървета, като листата се правят от месинг, всяко поотделно, но това е друга бира...Ако си дева, търпение няма да Ти липсва, за всяко листенце
поотделно да майсториш, при другите зодии трябва специална закалка и стимул, респ. кауза...
 
В темата - "Представете се" - Ти писах, че има и начин за водата с бои за стъкло. При този начин хубавото е,
че можеш да пренасяш "водната повърхност", защото става като филм. Това Ти дава възможност на една и съща диорама, да пресъздаваш различни моменти - примерно буря, след бурята, корабче минава и оставя
следи - килватер, махаш корабчето и слагаш нова вода...всичко е спокойно...

А водопадите?!? Ах , тези водопади със скачащи пастърви... :angel:

Успех!

Б.

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re:Диорамите на Нели
« Отговор #10 -: 27 Април 2012, 13:32:42 »
Чудесни изработки - браво! И добре дошла.

Nelly

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Диорамите на Нели
« Отговор #11 -: 09 Май 2012, 23:27:22 »
Цитат на: Boris 2-12-4 link=topic=3816.msg77460#msg77460 date=1335511374
Привет!

Защо не опиташ на woodlandscenics.woodlandscenics.com - американците са най-големите специалисти по ландшафта , между другото немската фирма се казва Нох , ch германецо го чете за Х, а не за Ч ;D

Най-добри резултати се получават с естествени материали, които се обработват срещу стареене и евентуално срещу гадинки.

Б.

знаех си аз , че немците фъфлят ... :)

Попрочетох за българските дръвчета, правени от естествени материали, а някъде имаше тема да се киснат в глицерин и спирт, или каквото беше там. Какви естествени материали ползват? Интересно ми е да пробвам, ако ми харесат.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Диорамите на Нели
« Отговор #12 -: 10 Май 2012, 08:40:19 »
Да, ама това са стари техники (вече). Беряха се подходящи клонки от силно разклонени храстчета,
след кратко изсушаване - около 7 дни, се варяха във глицеринов разтвор. Идеята е глицерина да "смени"
водното съдържание на клонката. Съответно тя се "консервира" и остава сравнително гъвкава.
В противен случай след два/три месеца става силно суха и съответно трошлива. Мъхове и лишей
и сега се ползват (преди всичко от Пико) но тези дето растат по нашите ширини не знам точно
защо но не стават. Ползват се изключително такива от северните страни. Най-често са исландски.
Проблема при тях е че след време и те остаряват. Имам такива на по двадесетина години,
като все още са гъвкави (дори се смачкват) но вече са с изключително избелели цветове.
Точно такива използавх на модула ми с моста и резултата не е много добър.
Имам все още над 100 бр. клонки които брах преди две години на пъпа на София - Орлов мост.
Там заради силно замърсената среда, клонките имаха изключително добри разклонения,
но за жалост трите храста които "редовно" подрязвах ги изкорениха когато направиха велоалеята в посока военна академия.
Тях съм ги изсушил и боядисал чрез потапяне в гъста кафява водоразстворима боя на "Sokrates". Станаха достатъчно прилични стволове
но все пак са чупливи. Вече (благодарение на Топалич) имам и съответната изкуствена вата, която смятам да изполвам,
за оформлението на короните им. Принципно са наредени (стволовете) на гъсто като рядка гора, като
отгоре ще бъдат покрити именно с "накъсана" изкуствена вата, пръсната чрез спрей в зелено. А върху нея
вече ще лепя късчета на Аухаген и Нох предназначени за оформянето на короните.
Идеята е да се направи именно "масова" гора покрай някой коловоз, която погледната отгоре ще си е гора,
от страни ще се вижда "вътре" в гората стволовете и като наредя в покрайнината и, храстчета, надявам се да стане нещо прилично.
Само да ми остане време и ще направя снимки , да ги кача тук.

Скоро попаднах на едни цъфтящи храсти със силно разклонени гъвкави клонки-съцветия, които искам да набера
и този път да ги потопя не в  боя, а първи в "Хелметекс" - тоест след изсъхване се надявам да останат гъвкави.
Ако цвета на хелметекса не е достатъчен, ще последва потапяне отново в кафява боя....
Въобще експериментите ми продължават, тъй като за моите цели (цели гори  :blush2:) не бих могъл...
пък и не бих искал да дам един чувал пари за "фабрични" дървета.
Иначе от тях най-много харесвам тези на Нох (ама са скъпи) и българските от нашият си производител от "Елида":
http://dioramatt.com/2.Galeria/Sector%2005.html
 

Nelly

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Диорамите на Нели
« Отговор #13 -: 05 Юни 2012, 03:34:17 »
Здравейте всички !
Изглежда снимането на диорами за мен е по-голям проблем , отколкото правенето им.  :haha:
Все пак успях да се справя. За тези, които желаят да ги видят :

http://nellyalexieva.wordpress.com/2012/06/05/dioramas-hobby-trees-photos-2/ - снимки на 2 нови диорами.
http://nellyalexieva.wordpress.com/2012/04/26/dioramas-hobby-trees-photos/ - добавени са още снимки на първата диорама.

Има и вода. Не е "върхът на сладоледа", но е приемлива. От епоксидна смола за 5 лв. е, но не се избистря до кристално- прозрачна при втвърдяване. Остава леко мътна. Не, че в природата всичката вода е кристална, ама пусти мерак ... :) Опитах и нещо като водорасли, но нямах подходящи листенца и не съм очарована от експеримента. Снимките се увеличават при клик и може да се разгледат подробно.
« Последна редакция: 05 Юни 2012, 10:11:18 от Nelly »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Диорамите на Нели
« Отговор #14 -: 05 Юни 2012, 08:36:58 »
Мдаааа, стават все по-добре. Последната ти диорама е направо като живо дървото:


Страхотно се е получило, а водораслите по-скоро приличат на лилии или паднали свежи листа по повърхността.
Какво е дървото? мен ми прилича на акация, с тази сравнително рядка корона...Корените долу са станали направо перфектно!!!
Второто някак много "космато" в короната ми стои, но не знам какво дърво си искала да направиш.
Водата също се е получила, а като цяло композицията е адски приятна - дърво с малко езерце (изворче?) до него под скалата!!!
 :good: :good: :good: :hi: