Здравейте,
Реших да започна темата, тъй като много нови членове се сблъскват като първа трудност във форума точно с това. А знаем, че първите теми винаги са ни представяне, да покажем макета си или подвижния състав... и тогава идва неловкото неудобство с публикуването на снимки- хем искаме, хем няма систематизирано никъде как точно става.
Е, тази темичка е точно за това как можем да поставим снимки в нашите коментари или теми, които публикуваме.
Ще използвам дори създаването на тази тема, като пример.
Това е основния прозорец, в които или отговаряме на тема или създаваме нова такава.
Текста мисля, че е ясно къде се пише.


И точно тук трябва да поставим картинка.
За целта е необходимо да сме качили (ъплоудвали) снимките на сайтове като
www.snimka.bg,
www.bgphoto.net и др.
Разбира се че можем само да сложим линкове към снимките, но това няма да направи публикацията ни толкова атрактивна, както и проследяването между текст и картинка, особено, когато трябва да се коментират конкретни детайли от снимката.
Линк към снимката изглежда така:
http://media.snimka.bg/s1/0302/026848747-big.jpg?r=0Линка на снимката може да се вземе:
1. Ако сте с Google Chrome - при натискане на десен бутон на снимката излиза меню на което избирате "Копирай URL..."

2. Ако сте с INterner Explorer - с десен бутон избирате Properties, след което копирате на Adress (URL), адреса на снимката.

3. Ако сте с Mozilla - с десен бутон и Copy Image Location

4. Ако сте с Opera- с десен бутон и Copy Image Address
Идва момента, в който за да направим снимката видима натискаме бутона за вмъкване.

В текстовото поле се появява, на мястото където е бил курсора:
[ img][ /img]
поставяме линка на снимката там където се появява курсора (за удобство той се появява между средните скоби) или директно натоскаме Ctrl+V за да поставим линка.
Трябва да виждате нещо такова(без интервалите след отварящите квадратни скоби):
[ img]http://media.snimka.bg/s1/0302/026848747-big.jpg?r=0[ /img]
Сега можете да натиснете бутона "предварителен преглед", за да видите как ще изглежда вашия коментар с вмъкнатата снимка.

Успех с публикациите!
P.S. По желание на администрацията темата може да се заключи, ако няма дебати. Ако има дебат статията ще се редактира след приключването му и ще се заключи.