Автор Тема: Макета на muncho  (Прочетена 62719 пъти)

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Макета на muncho
« -: 10 Май 2008, 22:54:22 »
Е, и аз почнах след толкова много перипетии,пресмятане и т.н. и т.н.. Първоначалния замисъл/дето бях споменал/ за макет се оказа много голяма лъжица за моята  уста ::).На место го префасонирах трасето и ето какво се получи: прикачените файлове.
Размерите са му 3,20х1,60 м. :o.Като не можах да измисля наклони и пр. ,ще наблегнем на гарата и...като опънем едни житни поля -може и да се получи както казва тука един колега- голям черен кон препускащ през прерията и бълващ дим ;D ;D
Ако не Ви затруднява може да кажете кво мислите ....
Ако темата още не е за този раздел-нямам против да я махнете ;)

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Макета на muncho
« Отговор #1 -: 10 Май 2008, 23:05:59 »
Вземи си направи трасето удвоено,че после ще съжаляваш. :'(

schatsi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 583
  • Рейтинг: 52
Re: Макета на muncho
« Отговор #2 -: 10 Май 2008, 23:07:33 »
имаш място и за наклони....кръстосай трасето на две нива извън гарата ...мисля че ще стане по-интересно...

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макета на muncho
« Отговор #3 -: 10 Май 2008, 23:26:16 »
 :)Kak ли не го кръстосвах,извивах ,накланях...не става и не става ,херкулеса гачи на Пампорово го качвам ;D,така буксува.Място трябва и тва е...Де да знам ...аз не успях и затова реших да правя -ширнало се поле широко ::)
Към Тони -да е без стрелка от "горе" ли...

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Макета на muncho
« Отговор #4 -: 10 Май 2008, 23:40:41 »
Цитат на: muncho link=topic=482.msg4878#msg4878 date=1210451176
:)Kak ли не го кръстосвах,извивах ,накланях...не става и не става ,херкулеса гачи на Пампорово го качвам ;D,така буксува.Място трябва и тва е...Де да знам ...аз не успях и затова реших да правя -ширнало се поле широко ::)
Не се излагай с тези наклони,притрябвали са ти.Малко ти е мястото за тях.Удвои си трасето.За да направиш наклон на късо разтояние,за да стане пресичането на два пътя на различни нива,трябва едното трасе да слезе с полвин наклон надолу,а другото трасе,полвин наклон нагоре.Така в точката на пресичане ще имаш достатъчно височина.В такъв случай,гарата и останалото ти трасе ще е на кота нула(т.е в твоят случай с тази дъска трябва гарата и останалото ти трасе да им подложиш нищо с полвин височина на точката на пресичане на двете нива или да прорежеш шпертплата за долното ниво).Дано си ме разбрал :)

schatsi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 583
  • Рейтинг: 52
Re: Макета на muncho
« Отговор #5 -: 10 Май 2008, 23:46:42 »
Цитат
Не се излагай с тези наклони,притрябвали са ти
....Тони не отричай ,че снаклони ще е по интересно...
Цитат
За да направиш наклон на късо разтояние,за да стане пресичането на два пътя на различни нива,трябва едното трасе да слезе с полвин наклон надолу,а другото трасе,полвин наклон нагоре.Така в точката на пресичане ще имаш достатъчно височина.В такъв случай,гарата и останалото ти трасе ще е на кота нула(т.е в твоят случай с тази дъска трябва гарата и останалото ти трасе да им подложиш нищо с полвин височина на точката на пресичане на двете нива или да прорежеш шпертплата за долното ниво).Дано си ме разбрал Усмивчица
;) ;) ;)...току що му реши проблема... :D ;D ;)

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макета на muncho
« Отговор #6 -: 11 Май 2008, 00:02:08 »
Разбрах те ,ама....аз така бях направил .Влиза влака в тунела и изчезва на долната земя ;D,върти, сучи  там долу  и от другия край на тунела излиза пак отгоре...на същото ниво.Викам си -отдолу място бол ,ще стане ...Едно е да искаш,друго да го направиш и 3 да можеш...Не можах да го направя като хората,кьопава работа :'(.Майната му ,ша видим така как ще стане. ::)
« Последна редакция: 11 Май 2008, 00:03:45 от muncho »

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Макета на muncho
« Отговор #7 -: 11 Май 2008, 00:03:57 »
Цитат на: schatsi link=topic=482.msg4880#msg4880 date=1210452402
Цитат
Не се излагай с тези наклони,притрябвали са ти
....Тони не отричай ,че снаклони ще е по интересно...
Цитат
За да направиш наклон на късо разтояние,за да стане пресичането на два пътя на различни нива,трябва едното трасе да слезе с полвин наклон надолу,а другото трасе,полвин наклон нагоре.Така в точката на пресичане ще имаш достатъчно височина.В такъв случай,гарата и останалото ти трасе ще е на кота нула(т.е в твоят случай с тази дъска трябва гарата и останалото ти трасе да им подложиш нищо с полвин височина на точката на пресичане на двете нива или да прорежеш шпертплата за долното ниво).Дано си ме разбрал Усмивчица
;) ;) ;)...току що му реши проблема... :D ;D ;)
Язък,разбрал си ме.Но не напълно,удвои си трасито че... ;D
С този метод за слизане и качване на трасетата се намалява двойно ра.зтоянието за наклона

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макета на muncho
« Отговор #8 -: 11 Май 2008, 00:09:44 »
Ем утре ша го мисля, ??? ;D,като ида.И той като твоя макет -на село:)

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Макета на muncho
« Отговор #9 -: 11 Май 2008, 00:27:58 »
Докато побликувах предишното си мнение,ти се изказа и разбрах,че нищо не си разбрал ;D
Внимавай,ще го обясня с думи,защото не мога да ти го начертая.
Вземи една вилица,сложи я на нивото на очите си,хоризонтално,така че да виждаш само единият и зъб.Всички зъби са в една равнина.Вземи изкриви един зъб нагоре.Ти искаш да имаш  на върха на вилицата разлика между хоризонталния зъб и изкривения 1см.Да ама този наклон е стръмен за влака.За това,ти изправи малко зъба,така,че на върха да имаш само 0.5см разлика с хоризонталата.Вземи и изкриви друг зъб надолу,така че и между него и хоризонталния да има пак 0.5см разтояние.Сега отново имаш разтоянието от 1см между двата изкривени зъба,но вече наклона е два пъти по-малък и влака ще ти върви с интерес ;)
Двата изкривени зъба символизират двете трасета,които се пресичат на символичното разтояние-1см.Хоризонталните зъби символизират кота 0,тоест гарата и останалата част от трасетата.Изпотих се да обяснявам ;D

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Макета на muncho
« Отговор #10 -: 11 Май 2008, 00:39:55 »
Ами то за да стане това или целият му релсов път трябва да е на доста дебели подложки,или долната част на трасето при точката на пресичане би трябвало да бъде по-ниска от кота нула?!  ???

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4773
  • Рейтинг: 624
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Re: Макета на muncho
« Отговор #11 -: 11 Май 2008, 00:46:32 »
Цитат на: XRISTO link=topic=482.msg4890#msg4890 date=1210455595
Ами то за да стане това или целият му релсов път трябва да е на доста дебели подложки,или долната част на трасето при точката на пресичане би трябвало да бъде по-ниска от кота нула?!  ???
Точно така. ;)Може да се прореже там малко макета за долното трасе,а горното трасе да се задигне.Всичко друго си лежи на макета без подложка.
« Последна редакция: 11 Май 2008, 00:49:38 от toniemi »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Макета на muncho
« Отговор #12 -: 12 Май 2008, 08:31:14 »
Цитат на: toniemi link=topic=482.msg4887#msg4887 date=1210454878
Докато побликувах предишното си мнение,ти се изказа и разбрах,че нищо не си разбрал ;D
Внимавай,ще го обясня с думи,защото не мога да ти го начертая.
Вземи една вилица,сложи я на нивото на очите си,хоризонтално,така че да виждаш само единият и зъб.Всички зъби са в една равнина.Вземи изкриви един зъб нагоре.Ти искаш да имаш  на върха на вилицата разлика между хоризонталния зъб и изкривения 1см.Да ама този наклон е стръмен за влака.За това,ти изправи малко зъба,така,че на върха да имаш само 0.5см разлика с хоризонталата.Вземи и изкриви друг зъб надолу,така че и между него и хоризонталния да има пак 0.5см разтояние.Сега отново имаш разтоянието от 1см между двата изкривени зъба,но вече наклона е два пъти по-малък и влака ще ти върви с интерес ;)
Двата изкривени зъба символизират двете трасета,които се пресичат на символичното разтояние-1см.Хоризонталните зъби символизират кота 0,тоест гарата и останалата част от трасетата.Изпотих се да обяснявам ;D
;D ;D ;D ;D
наздраве и не забравяй да изправиш горката вилица преди да мезиш  ;D ;D ;D
Мънчо не бързай , имаш решение , не се отказвай , по упорито експериментирай и ще успееш.Ще се опитам тия дни да ти предложа решение за десет стрелки  и наклоните...
Пък ти може и да си харесаш нещо.
На първо четене ти предлагам гарата по диагонал...

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Re: Макета на muncho
« Отговор #13 -: 12 Май 2008, 10:03:34 »
Muncho, вече има галерия за макета ти в "Проекти", където ще показваме актуални снимки от него. Успех в работата!
:)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Макета на muncho
« Отговор #14 -: 12 Май 2008, 11:39:12 »
Супер! Мънчо ,и  тъй като ще "ходиш до галерията " разгледай на Борислав Борисов , и на Калоян макетите в НО , мисля че по площ са около твоята , а имат добро коловозно развитие и наклони - ама ако нещо не е ясно , запиши си снимките , отвори ги в някоя програма с лупа , увеличавай и гледай ...
Е месар с гледане не се става  ;D ;D ;D, но доста помага в затруднение! За идейте , най - малкото! ;)