Автор Тема: Във връзка с ограничението на сигнатурите...  (Прочетена 10987 пъти)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re: Във връзка с ограничението на сигнатурите...
« Отговор #30 -: 06 Октомври 2008, 16:39:59 »
Заключените теми в "Купува/Продава" няма да се изтриват засега. Това е решение, взето още когато започнахме да обслужваме форума и сайта преди една година и засега няма да бъде променяно, именно за да осигури яснота и справочна информация за всеки, който иска да я има.
« Последна редакция: 06 Октомври 2008, 16:43:28 от Vlado »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Във връзка с ограничението на сигнатурите...
« Отговор #31 -: 06 Октомври 2008, 16:45:13 »
Ако ви трябва място , може да си поиграете и да ги орежете до два поста - продава с ТТ - данните и "Продадено" , но да си остане като вид (снимка) и с цена на която е искано и съответно, цената на продадено...Нещо такова - мисля че е ясно предложението ми...

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re: Във връзка с ограничението на сигнатурите...
« Отговор #32 -: 06 Октомври 2008, 16:49:06 »
Ама кой е казал, че няма място??? Ей, хора...  :o

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Във връзка с ограничението на сигнатурите...
« Отговор #33 -: 06 Октомври 2008, 16:55:49 »
Бе вие си знаете...
но предложението ми си остава , ако ви харесва.На мен ми е много по досадно - току що  загубих 15 минути  ,да прегледам "новите" теми в продава - къв е смисъла да се местят все отпред , който иска ще си купи дори и след два месеца ако я има стоката - ако не поне няма да се задължава да ги отваря , за да ги отметни от графата "непрочетени публикаций".
И въобще понякога имам чувството ,че тук не  е моделистки форум , щото най-движените теми са "продава" и "похвалете се" , като това второто поне да бяха свои снимки  - а то все познатите от сайта на производителя...
...щъкат тук некви по всички коловози разни...
 ;D ;D ;D 

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Във връзка с ограничението на сигнатурите...
« Отговор #34 -: 06 Октомври 2008, 17:32:09 »
Моите теми съм ги изместил напред, защото ги пуснах промоционално на по-ниска цена.

Не виждам причина да не постна снимка на производителя при условие, че отговаря на това, което съм си купил или което продавам. Купувам си коли защото не мога сам да ги произвеждам. ;)

misho_tabakoff

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Във връзка с ограничението на сигнатурите...
« Отговор #35 -: 06 Октомври 2008, 17:33:08 »
P.S. ... Което ме навежда на мисълта повече да не се хваля.

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Във връзка с ограничението на сигнатурите...
« Отговор #36 -: 06 Октомври 2008, 17:42:05 »
Ааааааааа, за снимките и аз съм съгласен. На мен лично ми е много по-интересно да видя, дет' се вика, real life снимка на модела. Не че е задължително, просто предпочитам, щото носи допълнителна информация. Снимките от сайтовете на производителите, ясно че са изрядни.

А темата с хвалбите е готина, щото на мен поне ми е хрумвало, че нещо искам да си го купя, след като съм го видял там, до преди това ми е убягвало.

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Във връзка с ограничението на сигнатурите...
« Отговор #37 -: 06 Октомври 2008, 18:34:03 »
Определено темата за хвалбите си е хубава, най-малкото човек се радва на това, че нещата се развиват  :)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5530
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re: Във връзка с ограничението на сигнатурите...
« Отговор #38 -: 06 Октомври 2008, 22:04:19 »
Нещата засега ще се запазят във вида, в който са в момента. Благодарим на всички с мнение по въпроса. Ще го имаме предвид.
:)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Във връзка с ограничението на сигнатурите...
« Отговор #39 -: 06 Октомври 2008, 23:11:46 »
Цитат
Определено темата за хвалбите си е хубава, най-малкото човек се радва на това, че нещата се развиват


Определено на мене ми действат депресиращо,като гледам хората какви красоти имат,а аз с какви боклуци се давя,ама никой не ми е виновен - хората ,специално от този форум,които разполагат със средства да закупуват скъпи неща,определено са си изкарали парите със знания или търговски умения-все качества , достойни за уважение.  :)

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Във връзка с ограничението на сигнатурите...
« Отговор #40 -: 07 Октомври 2008, 00:23:11 »
То по тази логика не трябва да има и срещи щото някой винаги ще извади влак, дето другите ще завидят... Ей пуста завист... Голяма болест за българиана... Аз пък лично много се радвам Мишо или Иво или Спас или Владо или който и да било като си купи нещо ново, защото виждам как грейват и им се радват на нещата. Това радва и мен. Няма завист, напротив, ако ми хареса нещо започвам и аз да си събирам пари за него. Ако не мога да си го позволя пък му се радвам от далеч и си купувам нещо друго за мен си. Ако толкоз ви притеснява темата "Похвали се" просто не я отваряйте. Пък ако всички сте против, най-лесно е да я изтрием...

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re: Във връзка с ограничението на сигнатурите...
« Отговор #41 -: 07 Октомври 2008, 07:28:44 »
може би въпроса ме не е на подходящото място ама ви е ще простите. когато съм логнат във форума в два компа се получава, че някои теми съм пропуснал!?
а за темата "Похвали се" е много добра и е справочна също така и съм твърдо ЗА, пък нека някои я четат "Сподели..." а зависта е добро качество - мобилизиращо в нашето хоби

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re: Във връзка с ограничението на сигнатурите...
« Отговор #42 -: 07 Октомври 2008, 07:34:56 »
Цитат
То по тази логика не трябва да има и срещи щото някой винаги ще извади влак, дето другите ще завидят... Ей пуста завист... Голяма болест за българиана... Аз пък лично много се радвам Мишо или Иво или Спас или Владо или който и да било като си купи нещо ново, защото виждам как грейват и им се радват на нещата. Това радва и мен. Няма завист, напротив, ако ми хареса нещо започвам и аз да си събирам пари за него. Ако не мога да си го позволя пък му се радвам от далеч и си купувам нещо друго за мен си. Ако толкоз ви притеснява темата "Похвали се" просто не я отваряйте. Пък ако всички сте против, най-лесно е да я изтрием...

Ейййй! А сега де? Завист та завист!Кой говори тук за завист?!Между подтиснатост и завист има голяма разлика.Иначе и аз се радвам , че хората се обзавеждат.Все едно да гледам как колегите си правят макетите и да завиждам,че аз не съм започнал още.Няма такова нещо!Радвам се за всички,които си купуват интересни неща,то даже покрай тях и аз се запалвам за това - онова и лека-полека се пообзавеждам.Но завист?!Такова чувство в истинският му смисъл,ми е непознато.А колкото до темата-аз съм твърдо "ЗА"!Без нея форумът няма да е това,което е. ;)


--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Пък и в долният ми пост не виждам някъде да съм писал,че съм против "похвали се"?!  ???
« Последна редакция: 07 Октомври 2008, 07:37:16 от XRISTO »

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12271
  • Рейтинг: 1314
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: Във връзка с ограничението на сигнатурите...
« Отговор #43 -: 07 Октомври 2008, 08:21:28 »
Цитат на: zazo link=topic=835.msg10801#msg10801 date=1223304125
Ааааааааа, за снимките и аз съм съгласен. На мен лично ми е много по-интересно да видя, дет' се вика, real life снимка на модела. Не че е задължително, просто предпочитам, щото носи допълнителна информация. Снимките от сайтовете на производителите, ясно че са изрядни.

А темата с хвалбите е готина, щото на мен поне ми е хрумвало, че нещо искам да си го купя, след като съм го видял там, до преди това ми е убягвало.

И аз харесвам темата , но думата ми бе за снимките - ако искам да ги видя , си отварям фирмените сайтове и готово...ако не си снимаш сам придобитото за темата , се губи смисъла някак си ...става реклама на фирмата и т.н.(което не е лошо , но не е за тук...) .съвсем друго си е да се качат снимки направени в къщи , с индивидуално наблягане на това което ти е най-много харесало в новопридобитият модел.Така споделена новината носи и допълнителна информация за модела , собственика и форума.Качвайки фирмени снимки аз лично бих прекръстил темата от "похвали се " на "Похвалете еди кое си (или еди коя си фирма) което май има вече друга цел...
За това става дума , а не дали да има или няма такава тема!
 ;D ;D ;D
« Последна редакция: 07 Октомври 2008, 08:27:02 от pach »

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Re: Във връзка с ограничението на сигнатурите...
« Отговор #44 -: 07 Октомври 2008, 08:38:20 »
:) Добро утро!
Да кажа и аз нещо. Хобито ни е страхотно, но не е евтино. Отдавна е минало времето когато можеше да си купиш сет на Piko и да си на седмото небе.
Изкушенията вече са много-големи  и разнообразни. И струват много много пари :) Поради тази "незначителна" на пръв поглед причина не може човек да притежава всичко.
Искрено се радвам  ;) и малко завиждам когато някой си вземе нещо което нямам. Така мога да го видя, и да му се насладя не само на картинка. Така, че аз съм за темата да остане.