Автор Тема: Подразделът "Клубът на Railway Passion" вече е факт. Коментари и критики тук.  (Прочетена 24980 пъти)

ivo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (8)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2006
  • Рейтинг: 558
  • HO - II-III, София
Регионални Клубове
« Отговор #75 -: 14 Октомври 2008, 09:19:17 »
Няма лошо от регионални клубове. Може би и това е пътя към един общ  национален КЛУБ. Няма лошо и от регионални уебсайтове. Хубаво е обаче форума да е един. Той е отделна част от страницата и линкове от други страници могат да водят към него. Форума саществува благодарение на всички нас ... той е НАС. Ще направиме така, че всеки да може да изписва града, от който е под името си.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Регионални Клубове
« Отговор #76 -: 14 Октомври 2008, 09:22:39 »
Мдаааа , държа да отбележа един изплъзващ се факт от така неречените котерийни ежби...
Много показателни и точно на място са последните мнения на Maktub и Gervasii . Напълно съм съгласен с тях.
Злината вече е сторена!!!
Всеки един от нас познава поне по един специалист , без кавички , по нашият моделизъм който предпочита само да чете тук , но дори не желае да се регистрира ...Ами сега вече ви е ясно за една от причините , смятам.
Един човек , който ние допуснахме по-близо до нас от много други , които го заслужават , използва познанството си с малка , добронамерена група моделисти от Пловдив , подвеждайки ги и тях както и нас останалите ,и направи единственото възможно нещо , което да му донесе някакви дивиденти (което със сигурност няма да бъде допуснато) , като извърши регистрацията на този сайт , който всъщност му принадлежи толкова колкото и Луната.Единствено защото го направи пръв не само че няма да му донесе нищо но напротив , въобще не го освобождава от моралната отговорност.
Пак повтарям , злината вече е извършена , за съжаление от човек който бе обещал да ни окаже помощ по своята специалност - патентното право.
За какво става точно на въпрос тук?
По реакцията на колегите от Пловдив , става ясно , че този човек е действал изцяло по свое усмотрение и решение . Добре , логично е да се запитаме - какво би спечелил от всичко това?
Далеч съм от мисълта , че правейки първи клуб по железопътен моделизъм в Пловдив , би си присвоил правото да приема членове само които той си харесва...или пък би го направил своеобразен платен клуб...
Единственото нещо което аз съзирам в целият напън да се направи такъв клуб със своя информационна страница е всъщност , кой ще държи правата над наименованието "railwayClub-bg" !!!
За пореден път (сега вече и в патентното право) поради такива хора като йонко , излиза лошо име на цялата гилдия на правистите!
Формално погледнато , закона си е спазен - "който превари , той и ще натовари". Моралната част обаче е твърде непозната материя за него.
Искам да бъда разбран правилно - не става въпрос за това ,че сме си имали някакви махленски препирни и дебати със въпросният човек , както доста хора предполагат в последните си мнения тук.
Става въпрос за нещо много по-важно!!!
За мое най-голямо съжаление , когато истинската същност на този "съфорумец" излезна на яве , и се разрази , кратък мълниеносен спор на тема за безпочвени обвинения към мен , само аз и още един колега (който много хора тук уважаваме) отговорихме безапелационно...
Всичко стана за толкова кратко време , че дори вездесъщитае модератори не успяха да усетят назряващият скандал . Последва промяна на "изходното" мнение на Ричи на 180 градуса - тоест от обвинения , всичко бе променено на благодарности...!!!!!!
Тогава реших , че може би до ника на Ричи във форума (още можеше да се чете и пише само от регистрирани членове) има достъп неговата съпруга (не знам за семейното му положение , но реакцията бе противоречива като в женска глава ;D) или евентуално дете.
Съответно , първо колегата , а впоследствие и аз , променихме мненията си , но не на 180 градуса - просто сменихме темата на изказванията си , и случая ( поне от мен) бе забравен.
Нещо повече , чаках Ричи с нетърпение да се видим на юбилея на форума , още повече че той бе направен от 16 часа за да може той , както и други колеги от градовете да присъстват.Щяхме да се видим очи в очи , да изясним недоразумението между нас и да продължим заедно и напред в работата по общият клуб.Поне аз така си представях нещата...
Да да , ама не ! Както казах и по-горе , става въпрос за нещо много по-важно!!!
Ще кажете - "Какво от това ,че точно това име не е на клуба , а на този "мъж"?
Ами да си представим , че някой чужденец ,реши да се поинтересува , има ли аджеба , в България хобисти и моделисти от нашият тип...?
Какво прави първо - набира най-разпространените и възможно най-близки до тази идея думи в търсачките на интернет "railway - club - bg " и готово ...
Първото нещо което ще се отвори , ще е информационната страница на нещо , някакво , такова (щото ясно е че няма да е истинският Пловдивски клуб) дето май не е това за което си струва да четеш и видиш .
Точно за това говоря - за поредното излагане пред лицето на света на нашата родна страна от един човек , който вече е доказал ,че думата морал за него е понятие с неясно съдържание...
От тук нататък , каквато и информация да бъде публикувана на тази страница , тя не би имала истинското лице , на истинският клубен живот в България!
Това е всъщност голямата злина която бе сторена , зад гърба на всички ни.
Това и обяснява странното поведение , на хвърляне на прах в очите от този човек , който първо бе готов да ни помогне...В момента който реши че от това нещо може да се изкара нещо , се започнаха едни "отваряния" на очите ни , как това не ни е нужно , как си въобразяваме , как той е против и т.н и т.н.
А всичко е било скрит саботаж , за да бъдем забавени , дори отклонени от действията които предприехме стъпка по стъпка , в името на едно начинание както за нашето хоби , така и за българското му лице в очите на света.Това обяснява "странната" некомпететност на един юрист (или адвокат-кой както иска да го нарича) , който не можеше да различи "Юридическо лице с идеална  цел" от "Дружество с ограничена отговорност ".
Това не е проява на некомпететност - това е проява на същността му , заклучаваща се в една дума - "пари"...
Толкоз по въпроса от мен...
От тук нататък следва , доизясняване на позицийте на Пловдивчани .Не е влезнал във форума "бате Кольо" - но подозирам ,че вече е информиран , и нарочно забавя своето мнение , за да не бъде толкова остро...и ..... :-X
Нашата позиция е ясна.
Вече е ясен резултата от действията на йонко , но пък има сведения ,че това не е краят на тази история...
Възможности има нещата все още да бъдат променени - жалкото е че сме принудени да се занимаваме с такива дребни душици , вместо заедно да "търкаляме" любимите си влакове...
Е , на нас нищо човешко не ни е чуждо - тоести ние се учим в движение от грешките си!Но както и по-горе някой вече го отбелязаха - ясно е че сме достатъчно единни и съответно силни , та нещата ще си дойдат на място един ден!Важно е такива изцепки , да не ни отклоняват от соновното - хобито !
Здраве , живот и щастливи дни на всички!!!
 ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D ;D
ПП. Подкрепям и Иво в инициативата за градовете!


ritchie

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Регионални Клубове
« Отговор #77 -: 14 Октомври 2008, 09:52:13 »
По  повод  на  целия  огън  и  жупел,  който  се  изсипва  по  мой  адрес,  мога
само  да   ви  напомня  народната  мъдрост:
Кучетата  си  лаят,  керванът  си  върви !
Всеки  от  моите  критици  да  го  разбира,  както  си  иска.
А  с  Pach    бих  влезал  в  спор  само  когато  бозата  в   главата  му  се  поотаи.   
Щом  не  можете  да  търпите  мнението  на  другите,  толкова
по-жалко  за  вас.  Успех  на  всички  и  дерзайте  с  любимото  хоби !
« Последна редакция: 14 Октомври 2008, 10:08:20 от ritchie »

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Регионални Клубове
« Отговор #78 -: 14 Октомври 2008, 09:55:40 »
Докато се изписаха толкова мнения, вече на бял свят е и втория клуб - Личният ми клуб - тоест събрах се с мислите си и реших че вече и аз сам съм си клуб и развивам сериозна дейност, а именно:

 Информирам се своевременно за най-новите тенденции във влакостроенето, било то за истински влакове или за модели (коя фирма какво е пуснала или ще пуска, както и за червените, зелени и жълти точки в сайтовете на Роко и други разни фирми)
 Изучавам историята на Българските, Гедерманските и други видове железници.
 Отделям част от средствата си за членски внос, с който си купувам клубни модели и си събирам материали за клубен макет
 Най-малко един път седмично си правя банкет с напиване, като тази седмица, понеже съм втора смяна, гост -  наблюдател на банкетите ми е колегата (въпреки че той не се занимава с влакове), остават още четири банкета до края на работната седмица  ;)
 Ако някой иска да се присъедини към личния ми клуб - членския внос е 200 евро месечно, за чиято яснота и прозрачност обещавам че няма да бъдат харчени за увеселителни напитки, замъгляващи съзнанието препарати или жени с ниски морални ценности, а ще бъде използван именно и само за закупуването на модели на влакове и всичките аксесоари и оборудване, свързани с тях. В замяна всеки, който ми членува в личния клуб, ще има осигурен достъп в удобно за мен време един път годишно за 10 или 20 минути до личният ми клубен макет (когато стане факт) и ще има право да върти и в двете посоки копчето на трансформатора, да разглежда клубния подвижен състав, стига да не ми пипа вагоните по буферите и степенките, парните кочини по щангите, както и електровозите по изолаторите.
 Издаване на членска карта (за момента си обсъждам идеята за клубна значка) отпечатана на цветен мастилено-струен принтер и ламинирана, с цветна снимка и логото на клуба



Определена е и официалната приказка на клуба:

Събрали се вълка, заека и хамстера и решили да играят на нов вид игра.
Вълка казал:
 - Аз ще съм Вуй!
 - Аз ще съм Зуй! - рекъл заека
Хамстера се замислил и отсякъл:
 - Аз пък няма да участвам!

Dispatcher

  • Administrator
  • Trade Count: (0)
  • Jr. Member
  • *****
  • Публикации: 79
  • Рейтинг: 23
Подразделът "Клубът на Railway Passion" вече е факт. Коментари и критики моля да бъдат изказвани в тази тема.
« Последна редакция: 14 Октомври 2008, 10:27:01 от Dispatcher »

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Re: Среща на 07.10.2008г.,гр.Пловдив
« Отговор #80 -: 14 Октомври 2008, 10:04:33 »
аз съм готов да стана член на "Първи частен жп клуб БР118" ако членският внос стане 199,98 евро и ще го платя авансово за 1 година

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: Среща на 07.10.2008г.,гр.Пловдив
« Отговор #81 -: 14 Октомври 2008, 10:05:56 »
Искам да попитам модераторите, последното изказване на "ричи" не е ли заявка за отстраняване от форума. След толкова интриги и безочие, мисля че нямаме нужда от подобен участник. Достатъчно се сблъскваме всеки ден извън хобито сподобни индивиди, за да търпим подобно поведение в среда, в която релаксираме.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5546
  • Рейтинг: 636
  • Красотата е в детайла!
Екипът на сайта не смята, че становището на Ричи е повод за неговото изгонване.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
А защо "клуът" , а не клубът?!

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Регионални Клубове
« Отговор #84 -: 14 Октомври 2008, 10:22:52 »
Цитат на: pach link=topic=877.msg11208#msg11208 date=1223965359
Мдаааа , държа да отбележа един изплъзващ се факт от така неречените котерийни ежби...

Pach, притесненията за името на домейна са излишни. Търсачките верно могат да се лъжат, но името на домейна далеч, не е единственото което има значение, да не говорим че това с ***-bg.com e една безумна БГ измишльотина. Още повече, че май никой не си направи труда да види еджеба регистриран ли е тоя домейн, а той си свободен за регистрация. Да не говорим, че .com далеч не е единствената възможност, кеф ти .net, .org, .info и т.н. Ричи ако иска да запрята ръкави и да регистрира 20-30-50 домейна.

Der Hetzer

  • Trade Count: (59)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1526
  • Рейтинг: 148
Пу за мене домейна modellbahn.bg  8)
Така пък всички немскоговорящи, а също така чехи, словаци, унгарци и поляци (това са ми и интересите най-вече) като напишат моделирбан в гугъл и мене ще ме намират  ;D
Koй сега е с най-гъзарския домейн, а?  :P

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6711
  • Рейтинг: 1087
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък

М'че , ще те предам на спам-полицията!!

« Последна редакция: 14 Октомври 2008, 11:06:41 от Adrian »

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Цитат на: br118 link=topic=877.msg11229#msg11229 date=1223969049
Пу за мене домейна modellbahn.bg  8)
Така пък всички немскоговорящи, а също така чехи, словаци, унгарци и поляци (това са ми и интересите най-вече) като напишат моделирбан в гугъл и мене ще ме намират  ;D
Koй сега е с най-гъзарския домейн, а?  :P



покрепям те

zazo

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (0)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2049
  • Рейтинг: 263
Re: Подразделът "Клубът на Railway Passion" вече е факт. Ком
« Отговор #88 -: 14 Октомври 2008, 11:46:36 »
Това с домейните много 'арно. Аз ще взема да регистрирам пък brawa.bg и почвам търговия със секретни брави.

Незнам на Ричи точна каква му е била идеята, но определено повдигна духовете.

В крайна сметка сайтове може всеки да си прави каквито иска. В регионалните клубове също не виждам нищо лошо. Създаването на клуб не би трябвало да е някаква надпревара, кой първи кой втори, а разумно и добре преценено действие. Колкото до форума, докато сме плуралистично настроени към вижданията на околоните, не виждам повод за притеснение от някакво разцепление, нали сме се събрали да си говорим за влакове, все пак.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Цитат на: ivo link=topic=877.msg11207#msg11207 date=1223965157
Ще направиме така, че всеки да може да изписва града, от който е под името си.

Приветствам тази идея!Може пък така да си намеря съградски-моделисти,все пак не бива да забравяме,че има хора,които четат форума без да са регистрирани,а и сигурно има още толкова моделисти из страната,които не са френдли настроени към компютрите или просто не са попадали на форума ровейки се из нета.  :)

Цитат на: zazo link=topic=877.msg11234#msg11234 date=1223973996
Това с домейните много 'арно. Аз ще взема да регистрирам пък brawa.bg и почвам търговия със секретни брави.
 

Хм.Аз пък ако регистрирам PIKO.BG сигурно ще трябва да направя и лаборатория за синтетични наркотици.  ::)
« Последна редакция: 14 Октомври 2008, 12:00:46 от XRISTO »