Автор Тема: Табели за локомотиви БДЖ  (Прочетена 99151 пъти)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #240 -: 28 Март 2009, 08:29:14 »
Оградките, ако са в 1:87 колко парици ще чинят? Ама ако може на бройка, защото съм скаран с дециметрите...  :haha:

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #241 -: 28 Март 2009, 08:29:59 »
Ок, те ти герба дето ме интересува в мащаб 1:87. За домашно и ако стане изобщо. Загубеното време от твоя страна ще си го платя. Не знам само дали ще стане с толкова много завракулки.

В края на краищата каквото стане!
Поздрави!

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #242 -: 28 Март 2009, 09:57:36 »
Христо, в този си вид оградите са с размер L = 30mm, H = 16mm (мерено по средната най-висока пръчка). такива на 1 кв. дм. се събират 9. Като разделиш 18 лева на 9, излиза 2 лв. едната. Кво му плащаш? За проект пари не ти се полага да даваш, щото както казах, ги правих за лични нужди, така че не мога да печеля и от това. Явно така и ще си умра прост и чужд на еврейския начин на мислене!
Нали се сещаш, че зидарията не върви с тях, а ще си я правиш сам?
Любо, това нещо в НО просто не може да се направи с никакви вЕрностъ и постоянство! Щото като се опрости и нема да остане нищо. А за плащането не бързай - не вярвам бюджетът ти да е по-голям от тоя на Външно министерство, а те едва си платиха техните гербове за посолствата след хиляди кандърми.
Сега да не се скапеш от отчаяние - ще видя като остане време да намаля един от действащите гербове до размер (който обаче чакам от тебе!) и ще пусна една проба. Като графика разликата не е голяма, а в НО едва ли ще се вижда (само не ми казвай сега, че го искаш за ТТ или N!). Може пък да излезе нещо, аз и Zazo така го плашех, а то взе, че стана прилично. Но така винаги е по-добре - не обещавам нищо, та ако стане нещо да се радваш. А не да ти свалям звезди и после като се смръчкат нещата да мачкам каскета.


CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #244 -: 28 Март 2009, 13:07:15 »
Тоя поледния е по-старият герб на Фердинанд.
« Последна редакция: 28 Март 2009, 22:04:49 от CaLLlo »

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #245 -: 28 Март 2009, 15:13:22 »
Тцъ, не съм аз. Поне като графика, а иначе може и да са ецвани при нас. Нямам спомен обаче - ако е така или е било много отдавна, или не са минавали изобщо през мене.

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #246 -: 28 Март 2009, 20:10:45 »
 ilfilе, искам 5 броя в моя мащаб, дай някаква сметка и в понеделник ти ги плащам.Междувпрочем ще говоря с Адри да му ги предадеш някак си, че едно приятелче ще ходи до неговата железария за да вземе и други неща.(от Ловеч съм и стига съм гушил куриерите - в криза сме, все пак...)  :spiteful: От какъв материал са?  : :thank_you:

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6711
  • Рейтинг: 1087
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #247 -: 28 Март 2009, 20:48:09 »


с удоволствие ще помогна :)

lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #248 -: 28 Март 2009, 20:48:47 »
Илияне, както казах, каквото стане. И за мен е ясно че като се умалят нещата, не всичко ще излезе, ама квото такова. Важно я да я има идеята на надписа - демек лентата, пък че надписа няма да излезе е повече от ясно А относно бюджета: Моя бюджет е многократно по-голям в обласста на жп моделите от тоя на министрестовото. Да не кажем че ония нямат въобще таквоз перо в бюджета сигурно ;D.
Относно размера: Оригинално тоя герб е бил около 35-40см. На мен ми трябва в НО.
Поздрави  

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #249 -: 29 Март 2009, 01:50:07 »
Абе аз ли изкукуригах или кво? Цял роман написах и уж го постнах тука, а нещо го не виждам!
Дали пък Владо не го е бастисал заради коментара ми за Външно министерство? Имам предвид в частта, че нямат бюджет за ж.п. убавини, щото отдавна са хванали "мазния влак" и т.н. Нейсе, сам съм си виновен, та почвам пак отначало.
Ицо, кво значи 5 броя огради? Намалих ги малко и се получи следното, отляво са моите, отдясно - твоята:



Както виждаш, имаме и вариант с "обратен фалц". Може и прави, както речеш - все ми е тая. Не знам до какъв мащаб съм я докарал, щото не е правено по нещо реално и нямам размери, но да речем че те устройва - "работната дължина" (т.е. само пръчките) е малко над 20 мм, а височината в центъра - малко под 13 мм. В тоя им намален вид на един дециметър се събират 18 огради. Та пак казвам - ако искаш само 5 огради, получаваш 18 - няма смисъл да плащаш празно тенеке. Така ти се връзват по левче оградката - жив келепир! Абе друго си е малкия мащаб! Ако нещо аз не съм разбрал и искаш 5 дециметра с огради, моля да уточниш. Малко изтъних и пръчките, ама повече не смея.
За плащането не бързай - като ги направя, тогава ще се оправяме с Адри, а ти съответно с него. Аз ще ги платя засега или ще се разбера нещо с колегите - не вярвам да ме изпържиш. Само кажи какво точно искаш - 5 огради (тоест 18) или 5 дециметра огради!
Гледай, мери, смятай и мисли - имаш време до понеделник вечер, та да мога да пратя файла в бачкането и да го кача за филм във вторник.
Надявам се, че Адри си е на същото място, тоест на "Дедеагач", където продължава радва дюлгерите с богат избор на строителни материали. Ако има промяна в явката, моля да ме уведомите навреме!

Любо, опитах действащия понастоящем герб и резултатът не е много обнадеждаващ, поне в тоя му вид. Ако това 400 мм се приеме за максимална дължина, то в НО тя е към 4,6 мм и като се намали до тоя размер става пълна лудница. Изчиства се малко чак при дебелина на контура 2 микрона. Напомням ти, че на първоначалния вариант на герба на Zazo контура на житните класове беше 5 микрона и не излезе нищо. Като ми остане малко време, ще поизчистя графиката и ще видя какво ще стане, но вероятно ще са само силуетите на двата лъва отстрани и малкия вътре върху ецван фон (да си го пълниш) и нещо като намек за лента отдолу. Надявам се че не бързаш много, щото както винаги с времето съм малко кът.
Засега аз бях дотука, вие сте на ход!

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #250 -: 29 Март 2009, 02:01:34 »
Ицо, забравих. При мене всичко за модели в малки мащаби се прави на неръждавейка 0,2. Не че друго няма, но това се оказа най-доброто. Дава най-добро качество и е лесно за работа после. Но ако искаш, ще ти ги пусна на каквото кажеш. Само да нема после "олеле майко!"

CaLLlo

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2604
  • Рейтинг: 202
  • Dampf Ep.1&2 bis ÜK
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #251 -: 29 Март 2009, 02:12:43 »
Илияне, една малка вметка за височините на оградите:

Човек с нормален ръст от 1,74 m в шибания мащаб М 1:87 е точно 2 cm.
Верно че това много лесно се смята, но на мен ми служи за чудсен елементарен еталон.

И още нещо, вече съм го казвал:
Смятането наум с неудобното число 87 по най-бързия начин става така:

1) Метрите стават сантиметри
2) Добавят се 15%

Т.е. събираме 3 числа наум, примерно ако имаме 2m височина, събираме

2     - вече в сантиметри, плюс една десета от това:
0,2  - плюс половината на  0,2:
0,1
-----
2,3

Поздрави!


lubomir

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #252 -: 29 Март 2009, 09:14:00 »
Времето е в нас, и и ние сме във времето.  ;D Когато стане, и каквото стане. Знам че ще направиш възможно най-доброто, така че реално аз поне нямам никакви лични претенции. Размера който ти дадох беше за височина, но тъй като герба е почти кръгъл, предполагам че и на дължина да го вземеш този размер пак ще стане. Освен това дори и герба да не е точно 1:87, а примерно 1:80, предполагам че няма да стреля.Важното е да е максимално близо до 1:87. Не се коси за надписа, ако може лентата за надписа поне да излезне ще е додстатъчно.

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #253 -: 29 Март 2009, 11:00:38 »
Любо, не бой се - в добри ръце си попаднал! Майтапя се само, де. Ама ще измислим нещо със сигурност. Само иска малко време, а то ми е основния проблем последните 20-ина години...
Сашо, чудя ти се на акъла. Щото с математиката винаги съм бил зле, та сигурно затова. Гледам, че се включваш тука доста често в приказките и понеже др. Ленин ни учеше да мислим логично, в един момент започнах да подозирам че имаш компютър. Щото аз без него за тия сметки съм загубен, но откакто си смъкнах от някакъв сайт един мащабен калкулатор, нямам абсолютно никакви проблеми. И понеже съм нещо като фен на английските камиони (от войната) ще ти дам пример в тая насока: вкарваш реален размер в инчове и си го получаваш в мащаб по желание в милиметри или каквото ти душа иска - диапазона е до километри и съответно мили. Или обратното - вкарваш мащабен и реален размер и получаваш мащаба на изделието. Ако искаш дай мейл да ти го пратя - под 1МВ е като обем, но върши работа колкото целия Windows.
А иначе за смятане на такива работи наум не ме търси, ако няма компютър или поне калкулатор наоколо. В тоя смисъл не виждам разликата мужду 1:87 и 1:72!
Иначе конкретно за оградите - и аз лесно мога да сметна, че височината (щото ти я даде за пример) в НО е малко над 1,10 метра. Да, обаче тука всичко зависи от това, колко зид ще тури Ицо отдолу. Така че и аз мога да кажа, без да съм Айнщайн - всичко е относително! Независимо от мащаба.

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели за локомотиви БДЖ
« Отговор #254 -: 29 Март 2009, 11:53:39 »
Владо, знам че на това не му е мястото тука, но не знам къде да го туря. А не съм си сковал още собствена кочина, защото просто нямам идея къде, тоест в кой раздел да бъде. Давайте идеи всички. Там ще се разправяме с фотоецваните проблеми, разбира се. За табелите на БДЖ и DRG вече си има теми, ама имам предвид всичко останало.
Та ще си пиша тука, пък после Владо ще го влачи насам-натам из сайта, за което се извинявам отсега.
Приказката с поука е следната: реши бай ви Илиян тая сутрин да си прочете неделния вестник (не се връзвайте - не го правя от години!) и се чудеше какво да бъде. Прелиствайки нета за целта, се откри нещо интересно по вашите въпроси. Демек неделния вестник ми беше специалния брой на МІВА с панаирните новини за 2008. Дотук нищо ново и за вас новините може и да са втасали, ама на мене ми беше интересно, щото съм новобранец. Обичам си ги аз тия четива, защото освен че ми е интересно, винаги може да откраднеш и някоя идея. Който не вярва, ето му потвърждение:



Това може да се направи от фотоец в който и да е мащаб без проблеми. Фермите и колоните имам предвид. Нищо конкретно, само идея.

Тия, дето не смятат че това са втасали новини, може да си свалят цялото списание тука:
http://rapidshare.com/files/214155743/2843.rar
Архивът е без парола, след екстракта получавате PDF файл с обем към 27МВ. Не е кой знае какво като качество, ама се чете. Има празни страници и половинки, но не се стряскайте - евала му на тоя, дето е разкарал рекламите оттам!
Неприятното за мене беше на стр. 116 - май Roco ще ме изпреварят с тоя V36! На тях няма какво да им кажа, освен може би в цените...
Ха сега да черпите, че ви спестих 10 евро за вестници!