Автор Тема: :) За любителите на ПАРАТА ...  (Прочетена 378822 пъти)

ES64U2

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: :) За любителите на ПАРАТА ...
« Отговор #30 -: 09 Февруари 2009, 21:02:12 »
I eпоха е такава.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: :) За любителите на ПАРАТА ...
« Отговор #31 -: 10 Февруари 2009, 08:27:29 »
Цитат на: Siemens AG link=topic=1380.msg19260#msg19260 date=1234206132
I eпоха е такава.
...в моделизма!!! :lol:

Нямам понятие , но като гледам релсите на най-долните редове ,
май ще да е "ранен Мерклин"!!! :lol: :lol: :lol:

ES64U2

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: :) За любителите на ПАРАТА ...
« Отговор #32 -: 10 Февруари 2009, 09:53:51 »
 :lol: :lol: :lol:

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re: :) За любителите на ПАРАТА ...
« Отговор #33 -: 10 Февруари 2009, 12:38:18 »
Фирмата е MERKUR, мащабът е О, а са произвеждани малко след 1945г. Моделите са изцяло от метал, изработката се казва Tine Plate, което ще рече, че детайлите по вагоните и локомотивите са нарисувани по страните им. Задвижването е с променлив ток, като на Мерклин, със средна релса. Между другото такова захранване е било нормално за началото на ж.п.-моделизма.
Цените на някои от тези "грозни заводски влакчета", както казва Toniemi, на търгове достигат спокойно до четирицифрени суми. Но това е друга бира.
Този сайт дава бегла информация за тези модели, които имат свойта атмосфера http://www.modellbahnmuseum.net/433.0.html

piko1

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: :) За любителите на ПАРАТА ...
« Отговор #34 -: 10 Февруари 2009, 18:48:57 »
Цитат на: pach link=topic=1380.msg19224#msg19224 date=1234186069
Да , мога да се закълна , че по-горе разказаната история , съм я чул лично от Стефан Стоичков , в присъствието на още един наш съфорумец.Това ми бе първата и за сега единствена среща с този човек , на който бях представен по-случайност от този колега по хоби.

Друг е въпроса , че въпреки подозрителните ми въпроси като неспециалист по локомотивите и влаковете , които изложих накратко малко по-назад в темата ,се хванах като пръв шаран на тази съшита с бели конци история , разказана от уважаван възрастен човек , през смях , за пет минути в десет изречения - явно въпреки моето уважение , той е решил да си направи неуместна шега със заека - тоест мен.

Пач малко ми е страно понеже лично познавам Стефан Стоичков а и понеже човека си е спецялист
и няма навика да бърбори глупсоти ти си първия човек който казва че Стоичков  се е избъзикъл с него
то и аз бях заек когато се запознах с него (е добре де почти заек понеже учех в ПГЖПТ) но пък той към зайците подхожда доста внимателно

само трябва да го слушаш...

 

KRAKOMOBILA

  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2727
  • Рейтинг: 236
  • 46-та серия долу от графика - Шкода рулз!
Re: :) За любителите на ПАРАТА ...
« Отговор #35 -: 10 Февруари 2009, 18:59:11 »
Определено, също лично познавам Стефан, не е човек които има навика да се бъзика. Може Pach да не го е разбрал правилно, или Стефан да се е объркал нещо, но също и не вярвам, че Pach лъже.  :)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: :) За любителите на ПАРАТА ...
« Отговор #36 -: 11 Февруари 2009, 08:39:39 »
Това ,че се е пошегувал с мен , за мен не е никакъв проблем!!! :no:

А за вас? :mda:


Шегите от големите към малките си имат свой вкус и стойност . Нито ще намали нивото ми на уважение към него , нито ще ма накара да се обидя. :yes:

Обидата дойде от "свой" хора във форума тук, но това е друга бира и на друга маса - не е тук мястото да изяснявам за една моя молба към определен човек.Нито скачането на едно л***о (без извинение) към което вече знам точно какво изпитвам - погнуса!!!  :stink:
Резултата е коренно противоположен и поне за мен - изненадващ.Не нам от какво точно е предизвикан освен от едно типично женско чувство - ревност.Поне за мен това е единственият възможен отговор. :yes:
Случаят е приключен.

Колкото до Стоичков , все някога ще се видим пак (въпреки непреодолимите трудности) и ще си поговорим двамата , без посредници и "приятели" .Много уважавам един от истинските историци на тема БДЖ , които нямат нищо против хората около себе си , още повече , че той единствен от маститите специалисти , ми даде конкретен отговор на дотогава много често задаван от мен въпрос.Ставаше въпрос за цветовото оформление на единица от стар български подвижен състав.Във верността на неговият отговор не съм се съмнявал въобще , още повече ,че след едномесечно проучване по полски и унгарски сайтове , имам потвърждение и 100 % сигурност .

Но както казах това е друга бира...и на друга маса... ;) :drinks: :music:

Tramway

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: :) За любителите на ПАРАТА ...
« Отговор #37 -: 19 Февруари 2009, 11:45:24 »
Цитат на: pach link=topic=1380.msg19224#msg19224 date=1234186069
...............................
Да , мога да се закълна , че по-горе разказаната история , съм я чул лично от Стефан Стоичков , в присъствието на още един наш съфорумец.Това ми бе първата и за сега единствена среща с този човек , на който бях представен по-случайност от този колега по хоби.
............................
Говорих със Стефан Стоичков и той категорически отрече да е разказвал подобни фантасмагории. Още повече, че той пътуваше във влака, докаран до СЗ от 01.23, който ние взехме за ВТн. Лично се увери, че машината си е наред, на ВТн ни поздрави за перфектното изкарване на влака по зверските баири, осморки и тунели между Дбв и Крс, и още веднъж видя, че на машината й няма нищо.

Както и да е...
В момента ремонтираме 03.12 - единствената запазена от най-красивата серия машини на БДЖ. Надявам са до лятото да й чуете свирката.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: :) За любителите на ПАРАТА ...
« Отговор #38 -: 19 Февруари 2009, 14:19:54 »
Много любопитно , но тази тема продължава да не ми излиза в "непрочетени теми" !!!
Добре ,че има и други начини да чете човек... :spiteful:

Както казах за мен случаят е приключен , направени са съответните изводи , и не виждам смисъл да уйдисвам на никакви инсинуации пръкнали се от този тук (или може би и друг) форум. :agree:

Знам кой хора са и на двете места , така че си запазвам правото да реагирам спрямо тях така както те спрямо мен , но в подходящо (когато му дойде времето) време и без създаване на изкуствени скандали между непознати...

С Tramway не се познаваме , но за ужас на интригантите и това все някога ще стане... ;)

Те си знаят кои са , някой и от нас знаят също кои са те , така че ,рано или късно ще им лъсне г**а  гол!!! :haha:

Това е ... :stop:

Tramway

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: :) За любителите на ПАРАТА ...
« Отговор #39 -: 19 Февруари 2009, 14:26:30 »
Цитат на: pach link=topic=1380.msg19823#msg19823 date=1235045994
С Tramway не се познаваме , но за ужас на интригантите и това все някога ще стане... ;)
Ще се радвам да стане по-скоро и да си кажем едно железничарско "наздраве" :drinks:

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: :) За любителите на ПАРАТА ...
« Отговор #40 -: 19 Февруари 2009, 14:33:12 »
 ;D ;D ;D ;D ;D
Не съм железничар , но безкрайно много уважавам някой професии и железничарската е сред тях!!!
 :drinks: :drinks: :drinks:

Tramway

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: :) За любителите на ПАРАТА ...
« Отговор #41 -: 19 Февруари 2009, 15:28:40 »
Цитат на: pach link=topic=1380.msg19825#msg19825 date=1235046792
;D ;D ;D ;D ;D
Не съм железничар , но безкрайно много уважавам някой професии и железничарската е сред тях!!!
 :drinks: :drinks: :drinks:
Туй че не си железничар нали не означава, че не пиеш бира?

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12257
  • Рейтинг: 1308
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re: :) За любителите на ПАРАТА ...
« Отговор #42 -: 19 Февруари 2009, 17:03:44 »
Май няма вече сезон без бира!!! :swoon:
 :drinks:

Tramway

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: :) За любителите на ПАРАТА ...
« Отговор #43 -: 19 Февруари 2009, 18:18:30 »
Цитат на: pach link=topic=1380.msg19845#msg19845 date=1235055824
Май няма вече сезон без бира!!! :swoon:
 :drinks:
Ами айде! Ето, Владо откога чака с пресъхнала уста, ама аз съм все зает или по-скоро несериозен. Още другата седмица може да разточим сладки парни приказки в някоя бирария!

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5522
  • Рейтинг: 618
  • Красотата е в детайла!
Re: :) За любителите на ПАРАТА ...
« Отговор #44 -: 19 Февруари 2009, 22:21:40 »
 ;)