Автор Тема: Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)  (Прочетена 61975 пъти)

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5538
  • Рейтинг: 631
  • Красотата е в детайла!
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #135 -: 27 Март 2009, 13:22:30 »
Ми... не знам!  :swoon:  ;)

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #136 -: 27 Март 2009, 13:28:14 »
Не е баш това, по-малко беше. Работих по някъкъв чертеж от "Локотранс", сигурно още е тука, ако не съм го закопал с партийните документи и него. Ама може и да съм сбъркал, че е ползван по наши релси, па макар и само заводски, знам ли... То сега се сещам че оня ентусиаст, дето си го поръча, искаше да покорява руския пазар (на чужд гръб, естествено, че и под гърба ми дойде!), та може и аз да бъркам нещо.
А таз убавиня може спокойно да си я сгънете от тенеке като я гледам каква е ръбеста. Ако се яви достатъчно силен нездрав интерес може и да го направя, що па да не съм първи и аз в нещо? Ама за ходовата част вие ще си му берете гайлето. Е, без свестни чертежи нема да стане, ама това си го знаете и без мене.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12274
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #137 -: 27 Март 2009, 14:01:40 »
Така , да докладвам - в мрежата немА никъв чертеж на BR-103(V36) , който да върши работа.Ще трябва да се рови архива в къщи.Впрочем този също е заоблен като BR106 , тъй че ша та гледкам отсрани и ако ми арешеш , ще пуснем нещо пък мое ...да завладеем нашио пазар!!!! ;) :pleasantry:
Ма понеже не мож те остай с треперещ взор в далекото , ша ти пусна една снимка - да се изкефиш все пак... ;)



Всъщност този е малко по ръбат поради бронировката  :spiteful:


novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #138 -: 27 Март 2009, 17:08:37 »
Мамка му! Това със завоя между страничните капаци и горната част на двигателния капотаж го бех забравил съвсем! Не че е болка за умирачка, ама е неприятно все пак. Мерси за снимката, върха е! Не знаех, че другарите германци са ковали и върху това броня. Те са го рекли хората - човек се учи, докато е прост!
Изводът се натрапва от самосебе си - колко му е да пусна едно палаво сетче за войнолюбци само с допълнителното железо дето се види на снимката? Кеф ти в НО, кеф ти в ТТ. Щото не знам да го има това чудо в N, Z и т.н. Ама съм новобранец, та може и да бъркам.
Pach, не си давай много зор, щот не искам да ти развалям почивката - казах, че не ми е спешно. Когато стане и ако стане. Мерси за грижите anyway!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12274
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #139 -: 30 Март 2009, 09:03:29 »
Да де , ама добре , че хер Жоро ме светна - на снимката е V20 (както каза той - ми то си пише на челотому бре :swoon:) , ама аз като се загледях по оная огромна бурия зад него , и те така и не разбрах - щото го вадих от сайт който почва с V20 и преминава към V36!
За сега издирването на приличен чертеж ,не се увенчава с успех - намерих само едно мъниче , с поглед от страни , ама за теб не става щото на екрана дори е дребно и с ниска резолюция :( ...
търсенето ще продължи , пък може и да намеря нещо де!!!
 ;D

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #140 -: 30 Март 2009, 12:06:32 »
Pach, не се коси - те явно V20 и V36 си приличат доста, особено пък като им туриш бронята отгоре! А това чудо отзад наистина не е лошо, отдавна се замислям и за едно такова. Поне 2 фирми го правят в "моя" мащаб (1:72, който е стендов, тоест нещата не се търкалят по макет, но на пода могат да се изтъркалят като е за беля!), оня ден мернах че са пуснали и талигите за возенето по релси на въпросния топ. Направили са ми отдавна и BR 52, ама още се ослушвам да му втаса малко цената и да си туря и тоя таралеж в гащите. Само че е с кофти тендера, аз него ги признавам само с "лодката"! Ама ще си изделкаме един, щото си го обичкам това локомотивче и туйто.
Щях да забравя - според мене това на снимката е модел и нещата определено намирисват на Фотошоп. Но пак е хубаво.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12274
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #141 -: 30 Март 2009, 12:31:31 »
"Лодката" не върви с тоз топ , ама ти си знаеш как ще ти хареса във виштрината домА!!! ;)

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #142 -: 30 Март 2009, 12:48:48 »
Нещо не разбрах за лодката - не върви с този тОп или с този тИп? Макар че не съм съгласен и с двете.
Ако е за тип - върви, щото такива ги помня "петнайските" като дете. А и оригинални немски 52 с лодки съм виждал.
Ако е за топ - пак върви. Все са го дърпали някак от една позиция на друга. А като е на позиция, знам много добре, че маневрата е правена само с дизели от типа на V36 (защото иначе пушека на парните локомотиви ще издаде позицията на враго!).
А иначе на витрината у нас ще ми лепне добре, бъди сигурен!

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12274
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #143 -: 30 Март 2009, 12:56:55 »
Топа обикновенно е теглен от 52-ка , но не с лодката за тендер - ама всяко правило си има изключение де!!!  ;)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12274
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #144 -: 30 Март 2009, 13:29:20 »
Ето как го правят - малкото братче на V36 - V20 в мащаб 1:220 (Z) ,
http://www.exact-messebau.de/minilok/start.htm
така че май нямаш проблем в големите мащаби , ама чертеж искааааш...
(сам си кликай по менюто в дясно)

novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #145 -: 30 Март 2009, 15:48:17 »
Pach, мерси за инфото. Ми то голяма кукла бе! Кой си го не сгъне от тенеке това чудо в тоя измислен мащаб, те па на! Ей така - за кефа.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12274
  • Рейтинг: 1315
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #146 -: 30 Март 2009, 15:53:44 »
Бе това добре , ама загубих линка от където свалих бронираният - и ся съм бесен  :wild:

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #147 -: 30 Март 2009, 22:34:20 »
Това го изрових от един архив на Сашо - музейна 52-ка в зимен камуфлаж:



Я к'во хубаво пиле си има!

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #148 -: 30 Март 2009, 23:10:29 »
Пак от същия източник още малко орлета:



novobranec

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Табели на локомотиви и вагони DRG (Reichsadler)
« Отговор #149 -: 30 Март 2009, 23:19:28 »
Не му е убаво пилето, Жоре, оти е вапцано, а не е от ламаринта! И дръжи некаков геврек у нозите!
Е, поне останалото е верно. За разлика от много други музейни и извънмузейни реставрирани измишльотини, тоя камуфлаж поне е потвърден от Библиотеката на Конгреса на САЩ. В нея има снимка с № 338167, чийто текст гласи следното: "Три от общо около петдесетте локомотива и над 750-те товарни вагона, пленени в Дармщад, Германия, от 4-а Бронирана дивизия на 3-а Армия на САЩ". Снимката е с дата 25 март 1945 г.
Ето ви я и нея:



Качеството не е кой знае какво, но май птицата я има там - вижда се някакво петно поне, ама не съм сигурен. А може и номера на лока да е същия, както и целия такъв да е бил после закаран в музея, знам ли. Ама съм сигурен поне, че някой друг тука може и да знае.
Иначе си е с лодчицата, нали? Не знам дали е теглил някога "Карл" или нещо друго подобно, ама и да не е - пак си го харесвам!
А тоя втория орел, дето кацна тука, докато пишех - на мотрисата де - си е баш каквото требе. Все едно че аз съм го правил!