Автор Тема: Макетът на Best Ripper в ТТ  (Прочетена 28619 пъти)

hristo_t

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 534
  • Рейтинг: 1
  • H0 - IV DR/DB Бургас
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #45 -: 18 Април 2012, 08:24:05 »
Филма се казва "Призраци в блока" - Spuk im Hochhaus] (1982). ТВ сериал. ГДР.
Благодаря за информацията за тунела!


Моля, не се отклонявайте от темата!

Dispatcher
« Последна редакция: 09 Май 2012, 12:34:32 от Dispatcher »

atanas72

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #46 -: 09 Май 2012, 08:30:13 »
Направил си го много готино,на мен ми харесва.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #47 -: 01 Юни 2012, 11:42:18 »
Снимки от макета преди месец... След тях има още развитие, но не е документирано...









gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #48 -: 01 Юни 2012, 16:59:20 »
Знаейки си недостатъците на своя макет, това което ми прави вчетатление при теб е сравнително голямата дължина на пероните, че и доста прав участък след тях. При мен най-дългия перон може да обслужва не повече от 3 пътнически вагона от 24 метровите, което значи че по-дългите влакове трабва да спират на 2 пъти за да слязат всичи  :pleasantry:
При мен, лока трябва да спре или на стрелка или ако опъва и поща да отмине стрелката, за да може пътниците да има къде да слизат. Най-лошото в тази схема е, че реално локомотива отминава светофора и вече ще трабва да се командва от светлините на следващия коловоз в който е влязал след стрелката. Това освен, че е пълна тъпотия ами и обезмисля поставянето на сфетофори за отделните разклонения. Реално цял влак с лок+фургон+3 или 4 вагона ще трабва да се командва от светлини, които иде да са на мястото на входно/изходните сигнали. Другия вариант е лок+2 вагона, в което няма нито чар, нито кеф. Такъв скопен състав отминава за една бройка. В България имаме няколко подобни гарички, които са в същото дередже. Хем са и в завой и хептен няма къде да се слиза при по-дългите композиции.
При теб обаче случайно или не, такава угроза няма, което си е голямо предимство  :good:

Mixy

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (3)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1538
  • Рейтинг: 384
    • SCARM - българският софтуер за дизайн на релсови планове и жп макети
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #49 -: 01 Юни 2012, 19:49:14 »
Добре става  :good:

Ще слагаш ли сигнализация?

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #50 -: 01 Юни 2012, 21:27:14 »
Принципно ще има по два светофара/семафора на краищата на всеки коловоз плюс на двата глухи в центъра. Изолираните участъци са вързани /без два, които ще ги правя тия дни/, сигнализацията после ще я връзвам.. Още се колебая каква и какви модели да ползвам/правя... Примерно от предната страна светофарът вдясно идва много на края на макета и има предпоставки да бъде отнасян редовно при преминаване покрай макета. Почвам да се чудя дали да не изнеса всичките четири на всяка гърловина на обща П-образна метална носеща конструкция /поне на предната гара и ако са светофари/... Ако на някого му светне някаква идея, да предлага... :drinks:

П.С. Тия дни ще снимам пак, за да проличи реалното състояние към днешна дата...  ;)

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #51 -: 08 Юни 2012, 14:19:02 »
Почти завършен вид. Остават само светофари/семафори, евентуално 20-30-50 човечета, евентуално още малко дръвчета и подобни дреболии /по-нататък във времето/. И една боя на лицевата страница на макета...



София 70

  • Trade Count: (11)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 621
  • Рейтинг: 165
  • София ,ТТ DR & DB ІV ер.
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #52 -: 08 Юни 2012, 19:54:56 »
Браво ! Харесва ми ,че не е натрупан  :good:

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #53 -: 09 Юни 2012, 11:57:35 »
Много добре е станало!!!  :good: Като сложиш и човечета ще оживее съвсем...  :yes:

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #54 -: 09 Юни 2012, 12:33:43 »
Мислил ли си за тапет ? Мисля, че много добре ще се впишат тунелчето в ляво и баирчето в дясно ако отзад има фон.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #55 -: 09 Юни 2012, 14:08:06 »
Минавала ми е таз идейка, имам разни тапети... Ама трябва да организирам отпечатване на нещо от сорта на 3 на 0,50-0,60 метра.. За второто ще трябва да попреправя някой съществуващ тапеп, като му направя и ъгли малко вляво и повече вдясно...

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #56 -: 09 Юни 2012, 18:07:40 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=3429.msg79120#msg79120 date=1339240086
Минавала ми е таз идейка, имам разни тапети... Ама трябва да организирам отпечатване на нещо от сорта на 3 на 0,50-0,60 метра.. За второто ще трябва да попреправя някой съществуващ тапеп, като му направя и ъгли малко вляво и повече вдясно...

Това е единия вариант, другия е да се изрисува с бои. Ако ти не можеш има доста "драскачи", които ще се справят. Дори и така е по-добре, че художника ще може да впише релефа продължавайки в хоризонта линиите на въпросното тулнелче и баирче. Иначе едва ли ще намериш пейзаж с вдигната лява и дясна част на ниво на баира и тунела.
Има и 3-ти варинт ! Комбинация от подходящ тапет от панорамна снимка, а частта продължение на баира и тунела да се изрисуват, като се спазават стриктно нюансите за да се излъже окото, че всичко е отворено назад към хоризонта. Идеята е ръчно да се впишат линиите продължаващи от макетния ландшафт към линиите на панорамната снимка.
« Последна редакция: 09 Юни 2012, 18:09:19 от gzo »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #57 -: 10 Юни 2012, 10:48:55 »
Вариантът с мацането по стената отпада автоматический! Нямам никакво намерение да цапам тапетите.. А и да си навличам разправии с жената. Още повече, че на смяната на тапетите ще ми се отвори ново мацане... А и да не забравяме, че фотошоп може всичко... :pleasantry: Ще му наглася някаква сборна панорама...  :drinks:

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #58 -: 10 Юни 2012, 11:13:30 »
Не бе Венци, не ме разбра ! Не става дума да се маца стената, а плоскоста върху която ще е опната панорамата. Самата плоскост да е закрепена към гърба на макета, а не върху лицето на стената отзад. За себе си съм се чудил от какво да е плоскостта и за сега съм решил да е много тънко ПДЧ или Кнауф, а може би и корк. И чак тогава идва решението дали панорамата ще е на хартиен носител или винил ако ще се печата или художническо платно или бял картон ако ще се маца.
Просто идеи  :drinks:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #59 -: 10 Юни 2012, 12:54:06 »
За плоскост отзад бих сложил полистирол 3-4-5 мм, а върху него бих залепил отпечатана панорама на по-дебела хартия. За корк не те съветвам - мек е и ако го изправиш /дори с оребряване/, след време ще провисне и ще се разкриви. Отделно, че здрава задна стена може да позволи опъване на прахозащитна покривка, когато не се ползва...