Автор Тема: Макетът на Best Ripper в ТТ  (Прочетена 28628 пъти)

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #60 -: 16 Януари 2013, 12:15:22 »
Извън "битките за Мерклин"  :sarcastic: кажи как вървят довършителните работи по "ВенциТеТеленд" ?
В последно време при мен все се самоопрвдавам, че заради липсата на отопление в стаята с макета не барам нищо.  ::)

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #61 -: 16 Януари 2013, 16:49:59 »
Засега нищо особено.. Дребни довършителни работи само. Малко жици връзвах. Сложих декорации на контактите на захранващите линии /сиви кубчета покрай линиите/, обаче се установи, че доста от тях закачат в дългите вагони, когато те преминават, особено при отклонения през стрелките. И трябва да ги преправя - да са по-ниски поне откъм релсите. Закачат с 1 милиметър, ама достатъчно. Не мога да изумувам от какво да направя светофарите на предната гара - на некви Г и П-образни стойки мисля да са. Само че няма нищо заводско подходящо в тоя мащаб. За задните и на вътрешната гара съм набелязал едни сглобяеми на Висман, ама и те са с пари, а напоследък само изваждания. А и отидоха доста кинти по Н0 АС... Надявам се до месец-два да ги набуча висманските, другите по-нататък. Така че при мен е застой в общи линии.  ;)

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #62 -: 16 Януари 2013, 17:04:38 »
Цитат на: Best Ripper link=topic=3429.msg85746#msg85746 date=1358347799
Не мога да изумувам от какво да направя светофарите на предната гара - на некви Г и П-образни стойки мисля да са. Само че няма нищо заводско подходящо в тоя мащаб.

Защо не пробваш с поялника и медна тел с подходящото сечение. При колеги с опит виждам, добре се получава. Хамалогия е, но е моделизъм все пак. А най-големия разход е за грунда с който ще пръснеш готовите стойки.

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #63 -: 16 Януари 2013, 18:02:21 »
Мина ми тая идея, но ще остане въпросът с прекарването на жиците. По-скоро ми се струва, че ще трябва да ползвам месингови или медни тръбички... А може и пластмасови...  ::)

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #64 -: 16 Януари 2013, 18:47:57 »
"Ъмчи" ти каквото и да ползваш все ще остане въпроса с прекарването на кабелите. Аз съм го решил по следния начин- максимално тънки жички (може дори и оголени при пластмасова основа) опнати и плътно прилепени към основата със секундно лепило през няколко мм. Накрая боядисваш всичко заедно (което не пречи на контакта при оголените), а проводника се скрива максимално.(грунта и боята запълват леко фугите под кръглото сечение на проводника). Дори и да се вижда ще изглежда напълно техничарски нормално и в мащаб спрямо останалото.
« Последна редакция: 16 Януари 2013, 18:54:50 от gzo »

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #65 -: 28 Февруари 2013, 19:07:18 »
Леко раздвижване в цветомузиката...





Тия дни ще набуча още осем на задната гарата...  ;)

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #66 -: 01 Март 2013, 20:37:17 »
Поради непланов престой днес си уплътних времето с останалите светофари...





Остана да проверя /и евентуално коригирам/ управлението на изолираните участъци на задната гара...  :drinks:

gzo

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #67 -: 02 Март 2013, 00:08:06 »
По принцип гледам , че не си залягал много на детайлността в ландшафта. Карал си я по-изчистено, с тези светлини обаче даваш няколко идеи към завършеността на макета.

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5531
  • Рейтинг: 622
  • Красотата е в детайла!
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #68 -: 02 Март 2013, 11:27:43 »
На мен лично ми харесва как става - изчистен, но функционален, а вече със светофорите придобива и завършеност. Добра работа!  :good:

Ivo Nedkov

  • Trade Count: (16)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1163
  • Рейтинг: 177
  • HO, София
Re:Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #69 -: 02 Март 2013, 13:20:59 »
Напълно съм съгласен с Владо  :yes: - макета става много добре!  :good:

JORDAN

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Re: Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #70 -: 10 Май 2013, 16:35:54 »
Много ми харесва макета, а също и светофорите.
Напиши ако може, какви са - на коя фирма, по колко ти се върза всеки, как направи доставката?
Чрез кой търговец?

Още веднъж поздрави за макета.
Ще си открадна от теб няколко идеи. :) &bgflag

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #71 -: 10 Май 2013, 18:21:38 »
Светофарите са на Viessmann, сглобяеми /или насипни/. Купих ги оттук:

http://www.modellbahnshop-lippe.com/produkt/Viessmann/21-3-0-25236-001002-0-0-0-0-0-0-grp-gb-p-0/ein_produkt.html

Малко са пипкави и гадни за сглобяване, не всеки има нерви да ги събира. Същите, но по-големи в Н0, ги има на клубните модули на КЖМБ, там може да ги видиш на живо. Ако нямаш възможност, сръчност, нерви, време и прочие да ги сглобяваш, продават се и сглобени /естествено обаче по-скъпи/:
http://www.modellbahnshop-lippe.com/produkt/Viessmann/21-3-0-25069-001002-0-0-3-0-0-0-grp-gb-p-0/ein_produkt.html

А това е целият раздел на сайта с ТТ светофари /по немската сигнализация са/:
http://www.modellbahnshop-lippe.com/gruppenliste/Light+Signals/21-3-0-0-001002-0-0-0-0-0-0-grp-gb-p-0/gruppenliste.html

Поръчката и доставката бяха от тоя сайт, ама колко се връзва на бройка не мога да ти кажа. Принципно от този сайт доставката до БГ е 9,50 евро независимо какво и колко си купиш. Аз покрай светофарите си купих и доста други неща, така че директната доставка се върза съвсем добре /пращат с DHL, застраховано, до адрес/. Нещата имат гаранция и възможност за рекламации.

Иначе гепвай идеи, то нали затова е пуснато...  ;)  :drinks:

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #72 -: 13 Септември 2013, 15:30:27 »
Лятото отмина в закачки, вицове, почивки и решаване на проблеми. Идва есен, време е да се броят моделистите /невиртуалните/. Покрай скорошните празници успях да сглобя и поставя на местата им следващата партида от 4 светофАра на лявата гърловина на предната гара. Тъй като няма заводски светофари с Г или П-образни ферми в мащаб ТТ, и тук сложих от предишните на Висман с 2 светлини. Проблем ми беше светофарът на първи коловоз, но малко неРиалистично го изместих извън стрелката, ама нямаше друг начин. Другото беше плътно до перона, обаче той го закриваше. Както и да е, вече са набучени. На когото не му харесва - много му здраве.

Ето и снимки...


Малко нерИализъм - всички трасета отворени...  ;D


И рИализъм...



Остава да се поставя още 4 светофара на другата гърловина. Тях се надявам да поставя до края на месеца /да ги поръчам, да пристигнат, да ги скова и да ги набуча/...  :drinks:


ЦИТАТ ОТ ПЪРВИ ПОСТ

Силно умолявам потребител pach /както и pach & Co. (urko)/ да преминават покрай темата със скоростта на изтървано TGV по 10% нанадолнище! Благодаря!

И се надявам администрацията овреме да вземе съответните мерки срещу нарушителите...

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Re: Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #73 -: 13 Септември 2013, 15:44:50 »
бръм бръм , аз Пач(урко)  съм  :pleasantry:
станалото е добре
но си нямаш Тежеве !

Best Ripper

  • Trade Count: (17)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 3377
  • Рейтинг: 551
  • Освободил се от форуми...
Re: Макетът на Best Ripper в ТТ
« Отговор #74 -: 28 Октомври 2013, 12:21:18 »
Последните светофари по макета...



И цялата дясна част с включени светофари.


Предстои цялостно почистване на макета и движение на тестов състав...  :)