Автор Тема: Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.  (Прочетена 70347 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12292
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: Vlado link=topic=790.msg11595#msg11595 date=1224502237
Според мен общата видимост ще е реално прилагане на целта ни за популяризация както на клуба, така и на хобито като цяло. За какво ще го правим този клуб ако не за всички нас, включая и тези, които в бъдеще ще поискат да се включат? Ограничавайки възможността за обща видимост, показваме, че не сме последователни в стремежа си да обхванем максимален брой почитатели. Дори бих се изразил по-крайно - това ще отблъсне част от потенциалните членове. А отделно и че се създават съмнения за нещо "под масата" - дай да си направим нещо за нас си, да го скрием, че другите да не видят.
Апелирам за максимална откритост и прозрачност на всяко действие свързано с организацията на клуба, без изключение.
Това, разбира се, е мое мнение и ще се съобразя с общото отношение по въпроса, каквото и да е то.
Влади , ти на нас може да разправяш колкото си искаш "че никога не си се карал със жена си"  (или гаджето...) , но тия само не ги разправяюй на съседката дето ви чува и през затворена врата...тя знае въпреки че си затворил вратата...
Какво имам предвид - да не показваме на тоя и оня нещата от собствената си кухня !!!Това е потенциална заплаха за единното мислене и работа не само сега и за в бъдеще.Защо трябва да даваме храна на клюкарките и хората които гледат с лошо око на нас.Или си мислиш ,че няма такива ...?
Когато сме готови и изчистили концепцията , да заповядат да четат навсякъде и всичко което сме направили , но не и преди това...нали не обясняваш на всеки срещнат какво правите в спалнята и завеси там имаш - ами пусни и тук завесата , тоест показвай само това което е за пред обществото и хората , личното да си запазим за клуба.Който иска да го научи - добре дошъл , но в КЛУБЪТ!Там ще научи и нещата от кухнята.
Смятам че този въпрос вече е изяснен , предложен от вас модераторите , и е излишна загуба на време да се връщаме къвм него...Аз само допълва причините за заключване на раздела.При това той няма да е скрит , но ще се чете от хора , на които отдолу им пише логина докато го четат . Не съм казал нещо по-различно от вашето предложение!

Цитат на: Vlado link=topic=790.msg11598#msg11598 date=1224503683
И нещо друго, което искам да споделя. Разбирам всеобщата приповдигнатост на всички относно скорошната перспектива за създаване на клуб за нашето хоби. И на мен също ми се иска да се идентифицирам максимално скоро с орган обединяващ съмишленици, приятели, симпатизанти. Хвърляйки се необмислено "в дълбокото" обаче рискуваме да се случи приказката "Бързата кучка слепи ги ражда". Имам предвид, че трябва да действаме спокойно, трезво и обмисляйки всеки детайл. Да степенуваме нещата по приоритети и според нивото да следваме поетапно поставените цели. И винаги да отчитаме народопсихологията, от която и ние страдаме и сме обременени. Нагледали сме се, а и продължаваме да го правим на ежедневни скандали, пасквили и какво ли още не в целия ни обществен живот, независимо дали се отнася до Народно събрание, МВР, съдебна система, отбрана, медии и къде ли още не. Да не повтаряме грешките на другите! Можем да се предпазим ако сме мъдри. А ние можем да сме такива.

Това вече го споделяш с нас за Н-ти път , пак казвам , никой не е казал че ще е лесно и бързо , но не виждам смисъл да тъпчем на място с общи приказки от рода на твоите - смятам ,че още с организирането на чат стаята , минахме етапа на общите приказки ...
Дайте от тук нататък да говорим конретно по въпросите , както правят в момента Адри и Гервасий!

Vlado

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (2)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 5548
  • Рейтинг: 637
  • Красотата е в детайла!
Пламене, чудесно разбирам за какво говориш, но споделям мнение. Ако мнозинството се изкаже, че трябва да се заключат темите, аз (тук не говоря от позицията си на модератор, а като пълноправен член на форума и надявам се на бъдещия клуб!) с готовност и усмивка ще се подчиня.
А що се отнася до второто (за Н-тия път)... ми аз да си кажа! ;)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12292
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: Vlado link=topic=790.msg11611#msg11611 date=1224507213

А що се отнася до второто (за Н-тия път)... ми аз да си кажа! ;)


 :-* :-* :-* :-* :-*

schatsi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 583
  • Рейтинг: 52
Цитат
В контекста на Национален и Регионални клубове не виждам нищо лошо първо да има регионален клуб София ; така ще отпаднат много противоречия според мен.

Лично аз съм склонен да членувам в Клуб София. Защото ми изглежда доста по-реален за осъществяване  Намигване

...това ме вкара в размисъл...

...ще се регистрира национален клуб...това добре .
Клуб София?!?...ще правим още една регистрация?!? Или ще плащаме още един членски внос?!?...изобщо ще се дублират ли нещата...?!?

 ...Според мен "Клуб София " трябва да е подразделение на Националния клуб, както и Клуб Пловдив , Плевен...и т.н.  Всички ПЪЛНОПРАВНИ Членове на регионалните клубове ще  членуват и в Националния и ще участват във вземането на решения от Националния клуб ....Но тези неща са обект на бъдещият устав...

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12292
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Според мен клуб София , ще е подразделение на Националният клуб , който ще регистрираме , също както при фирмената регистрация - регистрираш фирмата (и нейните документи) но какви отдели си правиш в нея си е твой бизнес.
Същото правим и ние - регистрираме "НАЦИОНАЛЕН КЛУБ" с устав (документите) и с име "........(виж съответният раздел в този подфорум)..........." а колко и какви отдели (подразделение София , подразделение Плодив и т.н.) си е наша клубна работа.
Членският внос може да е в две части от общата крайна сума - една за подразделение София (или който е градът) , една за клуб - национален , и една за мащаб (те така са три , ама що пък не) 1/3+1/3+1/3 ~= 1.0 членски внос  ;D
Това при събирането и формирането на бюджета на клуба.
При харченето на този бюджет , разпределението може да е същото (1 към 3) но може и деа е под друга форма - например както предлага Гервасий по-горе ..."според мен членският внос следва да е разпределен така члески внос от всяка секция за националния клуб - разпределен % за общи нужди и % за съответната секция. нека не забравяме, че някои секции ще имат по-голям принос членски внос, което ще доведе до преразпределяне на членският внос на клуба за нуждите на финансово "нестабилните" секции. ако не съм бил ясен по-големите секции ще дават по-голям % членски внос в клуба и от този % ще отива в по-малките по численост секции за общо клубни прояви"...

ПРи оформянето и управлението на националният клуб , виждам задължително хора от всички подразделения ,както в основаването му , така и в управлението - хич не си и въобразявайте от несофия ,че софиянци ще влачим освен нашото подразделение и националното... ;D ;D ;D

schatsi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 583
  • Рейтинг: 52
....те това рекох и аз де...

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
национален клуб с устав. устав, който определя структура, определя тип ръководство - с права и задължения, как се избира, какво прави, какви задачи изпълнява. в устава се определят регионални секции по областен принцип (примерно), в тях по направления съответно НО, ТТ, N и други

schatsi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 583
  • Рейтинг: 52
Цитат
според мен членският внос следва да е разпределен така члески внос от всяка секция за националния клуб - разпределен % за общи нужди и % за съответната секция. нека не забравяме, че някои секции ще имат по-голям принос членски внос, което ще доведе до преразпределяне на членският внос на клуба за нуждите на финансово "нестабилните" секции.
..при разпределяне на членския внос може да се използва и ротационния принцип:
Този месец 50% отиват в подразделение Пловдив ,а останалите се разпределят по равно в другите подразделения...Другият месец 50% отиват в Русе ...и те така...


...а самите подразделения си разпределят сумите както си искот между секциите...(щото в Каспичан може въобще да няма секция НО...)
« Последна редакция: 20 Октомври 2008, 17:17:40 от schatsi »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6711
  • Рейтинг: 1087
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък

Пацо , умираш да правиш сложно нещата .

От гледна точка на материална база и перформанси - по-доброто решение е регионални клубове .

Националният просто да е координатор - 4-5 човека ;Президент , касиер и отговорници по мащаби . Регионалните ще си събират чл.внос и ще отчисляват за Националния ; националният да бъде без мат.база .

Хората , които са по един -2 в град - да се присъединят към по-близкия център.

Нещо такова

schatsi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 583
  • Рейтинг: 52
Цитат
Националният просто да е координатор - 4-5 човека ;Президент , касиер и отговорници по мащаби . Регионалните ще си събират чл.внос и ще отчисляват за Националния ; националният да бъде без мат.база .
Цитат
...това ме вкара в размисъл...

...ще се регистрира национален клуб...това добре .
Клуб София?!?...ще правим още една регистрация?!? Или ще плащаме още един членски внос?!?...изобщо ще се дублират ли нещата...?!?



....може пък бат Адри да е прав?!? ??? ??? ???

schatsi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (13)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 583
  • Рейтинг: 52
..но тогава наистина ще трябват две регистрации ...щото как Националният ще представя постигнатото от регионалните клубове кат не е легитимен ... А  как регионалния ще сключи договор за наем на помещение ...ако той е не легитимен???

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6711
  • Рейтинг: 1087
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък


хах , чета как разсъждават за Клуб SAAB  в техния форум :  CliCk

TheJackal

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (35)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1705
  • Рейтинг: 158
  • ТТ 1:120 III und IV Epoch DB & DR
Отностно регистрирането на клуба да е със седалище София - там са повече, ако не 90% от всички организации. Фирмата е една с подклонове в останалите градове. Нима са по-прости тези които имат клонове в другите градове да откриват на ново фирми?
« Последна редакция: 20 Октомври 2008, 18:47:53 от TheJackal »

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6711
  • Рейтинг: 1087
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък


Притеснително е това , че интерес проявяват 5-6 софиянци и един от Бс.

Което пък подсказва ,че можеби е рано за Национален клуб и е добре да бъдатт изградени Регионални клубове , да поработят , да натрупат опит и бам! -

среща в Кемпински-Зографски за създаване на Националния?

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Айде де, притеснително е това , че интерес проявяват 5-6 софиянци и един от Бс.

Което пък подсказва ,че можеби е рано за Национален клуб и е добре да бъде изграден Софийския клуб, да поработи , да натрупа опит и когато се появят другите бам! -

направо "Ориент Експрес" под наем за среща за създаване на националния?

 ;D ;D ;D