Автор Тема: Общо обсъждане на бъдещ клуб и свързаните с това неща.  (Прочетена 70012 пъти)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: Adrian link=topic=790.msg11769#msg11769 date=1224594698


Притеснително е това , че интерес проявяват 5-6 софиянци и един от Бс.

Което пък подсказва ,че можеби е рано за Национален клуб и е добре да бъдатт изградени Регионални клубове , да поработят , да натрупат опит и бам! -

среща в Кемпински-Зографски за създаване на Националния?
Адри и аз се притеснявах , но ми казаха , че влака вече е композиран , и скоро ще му обявим и разписанието , така че който се качил ...качил , другите може само да му помахат от перона.

...и аз да се пошегувам де,  ;D вратите ще са отворени и за напред , пък който се мята в движение , той си му мисли ...!!!
 ;)

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Цитат на: Adrian link=topic=790.msg11769#msg11769 date=1224594698


Притеснително е това , че интерес проявяват 5-6 софиянци и един от Бс.

Което пък подсказва ,че можеби е рано за Национален клуб и е добре да бъдатт изградени Регионални клубове , да поработят , да натрупат опит и бам! -

среща в Кемпински-Зографски за създаване на Националния?

на 26.10.2008 г. от 18.00 часа, зала "гара Перперек"


pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
хахах - БИБИТ!?!! те такова животно не знаех че си имаме!
Похвално , при това с дълга история!

Но най-ме разбиха тия от "Куцхаар" - в устава им има цели 70 члена (точки , а не .....) , явно спецификата им изисква такъв дълъг устав!

Нашият при всички случай няма да е повече от 10-15-20 (или на 10-тина страници...)

Адри , това със постването на закона , е много точно , дано заинтересованите са го прочели (аз даже си го разпечатах за по удобно... :P)

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: Gervasii link=topic=790.msg11791#msg11791 date=1224611772
Цитат на: Adrian link=topic=790.msg11769#msg11769 date=1224594698


Притеснително е това , че интерес проявяват 5-6 софиянци и един от Бс.

Което пък подсказва ,че можеби е рано за Национален клуб и е добре да бъдатт изградени Регионални клубове , да поработят , да натрупат опит и бам! -

среща в Кемпински-Зографски за създаване на Националния?

на 26.10.2008 г. от 18.00 часа, зала "гара Перперек"

Дай карта "за сведение на изпращачите"
 ;D ;D ;D

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Забелязвам по-голямо движение отдолу , в графата присъстващи , отколкото в графата на изказващите се...голям сеир правим явно , та гледат да не ни прекъснат шоуто... >:(

Тъй като се пренадах да чакам модераторите да отделят тази част от форума от общата видимост , и никой от вас не ме подкрепи в това ми желание , утре живот и здраве ще открия нова тема със заглавие "Предложение за устав на клубът" .
...И нека обсъжданията по бъдещият устав да могат да се виждат без да знаем кой ги чете , дори и от луната...
Това ще си има и свойте предимства , просто окончателният вариант и неговотго обсъждане ще остане единствено в историята , ама после да не се чудим защо ни "бият със собствените ни камъни"...ще се знае кой , как и защо во веки веков...
па за архив се дърпаха някой - ми че то вече ни архивират изказванията , не се знае утре може и да потрябват...

Този устав вече втори месец е готов за обсъждане , но поради движението ни със скоростта на костенурките , както и многото общи приказки , без конкретна стойност , смятам че сега му е дошло времето да го кача на форума.Най-общо казано - майната му , писна ми да се опитвам да направим нещо смислено...
Дано да не съм прав , но доста хора се извървяха на общите приказки , ама много малко показаха , че тази работа им е на сърце...за съжаление и от такива от които не съм очаквал такова отношение...ама това е за разговор на бири ...друга бира  ;) :-X
По принцип от първоначалният му вид вече има някой промени , вследствие въвеждането на коригирани точки и членове , които са съобразени с  малкото конструктивни изказвания , на по-тесен кръг от колегите тук.
Останалите се задоволяват или с наблюдателски функций , или с приказки които ако не ни връщат на изходното ниво на тази дискусия , то поне с нищо не я развиват.

Очаквайте включване утре ....

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Пач, стееегнис! Анд донт мрънк!  ;D

Още е рано за обсъждане на устав. Дискусиите в темите по отделните точки от неделния чат не са приключили, да не говорим, че по отношение на управленски органи, тяхното структуриране, наименование и т.н., които разглеждаме тук

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,901.15/topicseen.html

съвсем пък не се е стигнало до яснота. Нека да останат поне още няколко дни за коментиране - дето се вика чат-дискусията беше в неделя, само преди няколко дни. Повдигнаха се доста въпроси, които все още се обсъждат, предлагат се идеи и т.н., - пък примерно през уийкенда или идния понеделник Лъчо да обяви края на коментарите, да ги заключи, да пусне по една анкета и тогава вече да се прави устав в съответствие с резултата от анкетирането. Иначе сега ще хвърлиш един проектоустав, който ще го дъвчем, после анкетите ще покажат по-различни положения от дъвканите и ще омажеме работата. Нека караме степ бай степ, а не куикстеп с елементи на фокстрот-самба  ;D

Апропо, EMPEROR, до кога ще бъдат отворени дискусиите за коментари и предложения? В смисъл, да не стоят отворени още сума време, за да не се разводнят нещата. От чат-дискусията набрахме инерция, да не я пилеем в прекомерно прахосване на време? Предлагам наистина да коментираме до края на седмицата (една седмица е достатъчно време за изказване на мнение, становище, идеи от страна на всеки желаещ; не го ли е направил за седмица, и месец няма да му стигне), след което да извадиш предложените мнения по теми - в това мога и аз да ти помогна - да ги качиш в анкета към съответните дискусионни теми, гласуването да бъде още два-три-пет дена и след това резултатите да се примат за основополагащи по отношение на проектоустава, който едва тогава да бъде представен за обсъждане, коментиране, коригиране и т.н.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Ами аз предлагам да не е до края на седмицата... по-скоро до края на месеца... Ще се съберат предложенията и вече ще се пусне анкета с конкретни точки, за които да се гласува (за името примерно) и те така.

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Тези горните предложения не разбрах - за коя година става на въпрос...?
 (2009-2010-2011)
-----------------------------
От началото на седмицата в дискусийте се включват много тесен кръг хора ...с тенденция да останат само двама които са в час за какво иде реч.Някой даже ги мързи да погледнат прежде писалите по-горе и или почват отначало , или правят общи приказки.Други само четат ...хората взели отношение по въпросите ,станаха по-малко и от бройката в чата май...!
Кво чакаме още ???
--------------
Хаха , тъй като карам подред сутрин "непрочетени теми" виждам ,че с темповете с които се пълни темата за музикалните поздрави , в скоро време ще стане по голяма от дискутираната....
 :o
« Последна редакция: 23 Октомври 2008, 09:16:37 от pach »

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
По-малко хора, по-малко разногласия, кво те притеснява  ;D

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
мааааай четящите са повече от пишещите. според мен хората които четат а не пишат според мен са на мнение, че дискусията е непотребна и въпроса за клуб не е навременна. тоест рано е да се говори за клубна дейност. аз викам да посрещнем КОЛЕДА и НОВА ГОДИНА, да заколим свинята пък после ще му мислим.

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Незнам за другото, ама ако поканиш на свинско и винско нема ти се обидя  8)

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6711
  • Рейтинг: 1087
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък


Герво , кво да ти кажа !?
Позна!

Не виждам никакъв смисъл от клуб - то няма никакъв интерес.

Пак казвам , въпреки негативното си мнение - направих всичко възможно да нахвърлям идеи и предложения .

pach

  • Trade Count: (42)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 12288
  • Рейтинг: 1318
  • ТТ & Н0; DR & BDZ;ep.I-III(~VI)&selfmade
    • За моделизма
Цитат на: Adrian link=topic=790.msg11882#msg11882 date=1224748352


Герво , кво да ти кажа !?
Позна!

Не виждам никакъв смисъл от клуб - то няма никакъв интерес.

Пак казвам , въпреки негативното си мнение - направих всичко възможно да нахвърлям идеи и предложения .

Брях , м*** му - ти пък откога имаш негативно мнение , ние те имаме за съосновател на клуба , пък той го играел "ташак - хем в играта , хем извън нея..."  ;)
 ;D ;D ;D

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6711
  • Рейтинг: 1087
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък


не ми е толкова весело и оптимистично ти и аз да правим клуб - няма кой да пратим за бира ;)

А това ,че давам идеи още не значи ,че ще участвам в клуба . Явно си нямаш на представа каква 'порода' е жп-моделистът . А аз съм си патил , за разлика от теб, и затова съм скептичен.

А жп-моделистът е много , много особена порода...