Автор Тема: Подразделът "Клубът на Railway Passion" вече е факт. Коментари и критики тук.  (Прочетена 24826 пъти)

toniemi

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 4783
  • Рейтинг: 633
  • Направи си сам и ще ти олекне! HO,Z Само БДЖ
Регионални Клубове
« Отговор #60 -: 13 Октомври 2008, 19:18:00 »
Цитат на: EMPEROR link=topic=851.msg11144#msg11144 date=1223907694
Ама никой не ти казва да не се събирате и организирате клуб.
Номера е информацията за това да седи на един сайт и един форум, ако ще и той да е разделен на регионални клубове.
Леле...,4 страници сте изписали,а ЕМРЕРОРА го каза само с две изречения.Нормално е да има клуб във всеки град в който има достатъчно хобисти,но форума да си е общ и тук да си споделаме всичко.Какво неясно има!?!?

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Регионални Клубове
« Отговор #61 -: 13 Октомври 2008, 19:39:09 »
  Аз също се изненадах от тази новина ??? Даже останах с впечетление,че колегите заедно са взели това решение на сбирката миналата седмица!?!
  Разделение в никакъв случай не трябва да допускаме и също така, както каза Владо "Информацията е хубаво да бъде събирана на едно място"
  Дано само тук в П-в не се получи разцепление и дано сбирките продължат!!!

EMPEROR

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Регионални Клубове
« Отговор #62 -: 13 Октомври 2008, 19:47:21 »
Ето това ми е идеята на мен. Направих я набързо без да се посъветвам с останалите модератори от екипа, просто колкото, за да придобиете визуална представа каква ми е идеята. Ако не ви харесва, най-лесното нещо е да върна нещата такива каквито бяха.
Очаквам мнения!

P.S. Със същия успех може да се прекрои и самият сайт.
« Последна редакция: 13 Октомври 2008, 20:00:29 от EMPEROR »

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Регионални Клубове
« Отговор #63 -: 13 Октомври 2008, 20:33:09 »
Аз само така, да попитам де. Нас от "Национален клуб по жп-моделизъм - жк Бъкстон" къде ще ни сложите? ::)

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Регионални Клубове
« Отговор #64 -: 13 Октомври 2008, 20:36:15 »
Бъкстон в норвежкият клуб, нали се разбрахме ;)

mill

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Регионални Клубове
« Отговор #65 -: 13 Октомври 2008, 20:39:09 »
Цитат на: vasko58 link=topic=851.msg11164#msg11164 date=1223915949
  Аз също се изненадах от тази новина ??? Даже останах с впечетление,че колегите заедно са взели това решение на сбирката миналата седмица!?!
  Разделение в никакъв случай не трябва да допускаме и също така, както каза Владо "Информацията е хубаво да бъде събирана на едно място"
  Дано само тук в П-в не се получи разцепление и дано сбирките продължат!!!
Васе,никой нищо не решавал или ...освен за декодери и локове ....и Любчо да разказва как си е купувал тези чудесни неща.Днес сядам да вида какво ново във форума и ...кошмар ???   Хубаво е  във всеки град тези които ги интересува това хоби да се виждат,приятно е когато има терен или релсов път за движение на локовете,да си помагат в направата на даден детайл или участък от макет.Но изявленията,начина на изказване на Йонко/Ричи/ от типа на -къде сте се юрнали като не знаете как става ,кво се репчите, последните му изявления  звучаха - е сега софиянци ще видите как се прави клуб...Къде бе батко тръгна? Определено е с цел да подразни или покаже опонента колко е "въз" по даден въпрос.За 1-ви път някой от този форум  успя да дигне налягането ми в "котела".Един път,втори,трети...ми то където се обади ричи скандал става,траиш,траиш па...верно Императора е много търпелив да знаете 8).
И който се обижда от казаното -значи наистина е още дете ;).

Жоро

  • Trade Count: (67)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1651
  • Рейтинг: 143
  • HO DR IV епоха София
    • Хоби свят
Регионални Клубове
« Отговор #66 -: 13 Октомври 2008, 20:39:46 »
Ja, ja. Gut.
Само нали не е задължително да караме само във втора епоха. Нали ще може и 4-та? :)

Сaprycorn

  • Trade Count: (52)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1774
  • Рейтинг: 134
  • НО DRG II епоха София
Регионални Клубове
« Отговор #67 -: 13 Октомври 2008, 20:43:59 »
Аз карам само в епоха 2. А за другите-въпрос на избор ;)

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Регионални Клубове
« Отговор #68 -: 13 Октомври 2008, 22:00:58 »
Цитат
Аве т'ва "Пежо" кола ли е ...хаххх , аре малко оф за разпускане !

Не Адри,това е автомобил,а кола е онова,в което дядо ми впрягаше биволиците на село.  ;D ;D ;D

Апропо , misho_tabakoff , и аз съм член на форума на "пежо",ама съм повече "читател",отколкото "писател" там.  ::)

vania85

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Регионални Клубове
« Отговор #69 -: 13 Октомври 2008, 22:07:40 »
  Мите, явно нещата са на лична основа между Йонко и някой колега от форума ???
  Очевидно е, тендециозното разминаване между отрицателното мнение което дава за учреждаването на клуб (в темата КЛУБЪТ) от една страна и от друга да сформира такъв в П-в ............ В което наистина няма нищо лошо, но според мен е още твърде рано! Поне да бяхме се опознали повечето от хобистите в града! Да бяхме направили няколко сбирки! Всеки от нас да изкаже мнение и т.н.
  Относно Пловдивски сайт - намирам идеята за безмисленна, при наличието на този!!! С прво опасенията на всички са, че от тука "намирисва" на разцепление!?!
  Дано на следващата сбирка се съберем повече хора за да обменим мнения и да разсеем вички съмнения, които са се породили в колегите от София и цяла България та дори и извън нея ;D ;D ;D

XRISTO

  • Trade Count: (18)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 2446
  • Рейтинг: 12
  • НО - III-IV епоха,DB и DR Ловеч
Регионални Клубове
« Отговор #70 -: 13 Октомври 2008, 22:24:46 »
Никога не съм имал съмнения,недоразумения и дори и капчица от някакви лоши чувства към който и да било от този форум.Приятно ми е да общувам със всички вас и ще е много жалко отваряйки сутрин в 8.00 страницата на форума да няма нови постове или да виждам,че никой не е активен.Нека да съхраним тази приятна атмосфера,разсейваща и отпускаща ме от жестокото ежедневие,а надявам се и повечето от вас  също.  :)

martzaro

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Регионални Клубове
« Отговор #71 -: 13 Октомври 2008, 23:12:07 »
Аз казах и пак да повторя мота идея... една неделя скоро да седнем пред PC-то всеки и онлайн да обсъдим създаването на национален клуб или както там го решим защото не всички могат да отидат до София за което предполагам сте съгласни с мен. Идеята е модераторите да сложат месидж за обявената за дебати дата ....засядаме и решаваме....и тва е!!!!

Maktub

  • Гост
  • Trade Count: (0)
Регионални Клубове
« Отговор #72 -: 14 Октомври 2008, 01:55:18 »
Цитат от темата за клуба:

Цитат на: ritchie link=topic=790.msg10560#msg10560 date=1222856926
Аз  ви  излагам  фактите,  а  не  говоря  чул  недочул  от  тук,  от  там.
Истината  за  нещата  понякога  е  неприятна,  но  това  не  означава,
че  искам  с  това  да  ви  преча. 
Препоръката  ми  е  да  се  събирате  на  неформални  срещи  ( клубни  изяви ).
За  това  никой  няма  да  ви  иска  регистрация,  позволително  или  други  документи. 
 За  да  се  захваща  човек  с  регистрация  на  Ю.Л.  трябва  наистина  да  съществува  необходимост  от  това,  а  не  просто  на  някой  му  е  хрумнало  като  е  гледал  филмчета  за  клубове в Германия  и  Америка.

Ричи, спази собствения си съвет. Ютюб ти е дошъл вповечко.

Предлагам ви да си припомните постовете от тази тема:

http://www.railwaypassion.com/forums/index.php/topic,419.0.html

Това е темата, която Ричи отвори за направата на собствения си макет. Накратко преразказано - той имаше желание да направи безумен макет на малка площ и искаше съвети представяйки някакви бледи скици, начертани на ръка. Съвети му бяха дадени: реални, смислени, бяха му изтъкнати нередностите по неговия проект. Той не се вслуша в тях и дори започна препирня с хората, които се опитха да му помогнат. Последния му пост е от 16 май, в който той заявява, че започва проектирането, след което настана пълна тишина. Предполагам, че и по отношение на клуба, за чието създаване той единствено знае, ще се получи нещо подобно: патардия до небесата, след което - тотална забрава.

Опасявам се, че ще повторя много от изказванията, за което се извинявам: принципното създаване на клуб в който и да било град е нещо, което би трябвало да приветстваме. Ако хората в Пловдив се организират първи, няма нищо лошо да създадат такова сдружение. Само по себе си това не е разделение. Най-малкото, на тях ще им е трудно да идват до София за да участват в тукашните сбирки и е напълно нормално да се организират на местна почва. Пък когато възникнат клубове и по другите градове, ще можем да си гостуваме на клубни начала. В определен момент, когато нещата назреят - било по-рано, било по-късно, - клубовете могат да се обединят като секции към един Национален клуб. Така че създаването на клуб в който и да било град, благодарение на който хората от там да могат да развиват хобито си - поне за мен - е радостно събитие. Що се отнася до форума, наистина е глупаво да има много форуми, защото ценната информация, която някой би могъл да даде вследствие от натрупан опит, би се разпиляла и би донесла полза само на малък кръг хора, които пък не биха имали достъп до друга подобна ценна информация в друг форум (освен, ако са богаташи, които могат да не ходят на работа, а да обикалят форумите).

Това което не харесвам, е че човек, който пренебрегва съвети от по-можещи и знаещи (не съм от последните, затова и много рядко давам акъл), който с влизането си тупва тема за собствен макет, която завършва със скандал и намеса на модератора (EMPEROR), същият човек, който разпалено се изказва срещу създаването на клуб, пък сега уж бил поел нещата за създаването на такъв бива допускан да си разиграва коня. "Демокрация" не означава да правиш каквото си искаш, а да правиш това, което трябва по твой си начин, в рамките на обществените норми; свободата на словото не означава слободия на словото; правото на изказване на мнение не означава право на интригантстване, на всяване на раздори чрез целенасочени постове, на самосиндикален ербаплък. Не ми харесва и това, че ние се връзваме и ето: до известна степен направихме от една - предполагам - фантазия, реален слон, като наливахме вода в мелницата на Ричи и неразумно допуснахме да играем неговата антиигра. Доколкото виждам и другите съмишленици от Пловдив не са запознати с тази идея на въпросния клубен ентусиаст, така че наистина се съмнявам да има нещо вярно в думите му.

А ние да бъдем мъдри: когато към една злина добавяме собственото си напрежение и оправдан негативизъм (повтарям и предполагам всички сме съгласни - негативизъм не към идеята за клуб където и да било, а за начина на неговото помпозно оповестяване тук), ние не намаляваме злината, а напротив, увеличаваме я. Ясно е, че всички сме срещу разделението. Ясно е, че един възникнал проблем трябва да се коментира, но нека да е по начин, по който да не се увеличава напрежението у всички ни.
« Последна редакция: 14 Октомври 2008, 02:00:08 от Maktub »

Gervasii

  • КЖМ - България
  • Trade Count: (1)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 1733
  • Рейтинг: 40
  • НО DRG IIb епоха София
Регионални Клубове
« Отговор #73 -: 14 Октомври 2008, 07:13:14 »
казаното от Maktub е вярно и правилно. но според мен дебата показа зрялост на всички и показа че всички искаме заедно да да спделяме радости и проблеми. тъй дебата показа че всички стоят зад форума и хобито и не признават котерийни борби, които в обикновенния живот са реалност. така че и клуб ще има и форум си имаме и пак да благодарим на ентусиастите които го поддържат за ни има нас да се изказваме. защото без форума щяхме като глухи кучки да блеем а сега сме група хора с общи интереси, които си ОБЩУВАМЕ.

Adrian

  • Trade Count: (238)
  • Hero Member
  • *****
  • Публикации: 6710
  • Рейтинг: 1086
  • Купи и ще ти олекне! DR/DB/BDZ 4-5 ep. H0 София
    • Ер Малък
Регионални Клубове
« Отговор #74 -: 14 Октомври 2008, 08:11:03 »


абе казвам ви аз : 

Герво президент !